Від «Свободи» до «Рівне Разом»: мільйони ексголови ОДА та депутата Рівнеради Сергія Рибачка

Депутат від «Рівне разом» Сергій Рибачок тричі за останні 10 років змінював політичні погляди
Джерело
Колаж Дмитра Домащука на основі власних фото

Сьогодні ми розповідаємо про статки останнього з семи депутатів фракції «Рівне разом» у Рівненській міській раді – Сергія Рибачка. Рибачок після Революції Гідності був головою Рівненської обласної державної адміністрації – тоді й став відомим.

Нині керує рівненським комунальним підприємством і має свою фірму. Як заробляє депутат під час війни та як до депутатства назбирав більше 300 тисяч іноземної валюти, аналізували журналісти «Четвертої влади».

Спойлер – цей матеріал буде без коментарів обранця, бо Сергій Рибачок відмовився коментувати: – Я не маю бажання спілкуватись з вашим виданням, – сказав він нашій журналістці телефоном. Ми надіслали йому запитання також у телеграмі. Він прочитав, проте не відповів.

Чим займався до депутатства у Рівненський міський раді

Голова Рівненської ОДА Сергій Рибачок разом зі своїми першим заступником Юрієм Приварським та заступником Олександром Савчуком. Фото із сайту ogo.ua 
Голова Рівненської ОДА Сергій Рибачок разом зі своїми першим заступником Юрієм Приварським та заступником Олександром Савчуком. Фото із сайту ogo.ua

Раніше «Четверта влада» вже досліджувала біографію та статки Сергія Рибачка. Якраз тоді, після «Революції гідності» у березні 2014 року, його, викладача Національного університету «Острозька академія», помічника-консультанта народного депутата України від ВО «Свобода» Олега Осуховського, призначили головою Рівненської облдержадміністрації.

За неповний рік роботи на посаді Рибачок встиг «засвітитися» в схемі дерибану землі для СБУ. А також призначив на посаду своїм заступником Тараса Пустовіта, якого пізніше судили за взяття хабаря.

Через рік після звільнення з посади голови ОДА, у листопаді 2015 року,  Рибачок з’явився у спільному проєкті Світового банку та Міністерства охорони здоров’я України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». До травня 2020 року він був керівником групи впровадження цього інвестиційного проєкту в Рівненській області.

Саме в цей період у Рибачка з’явилися земля та будинок у Рівному, на вулиці Щасливій, автівка «BMW X5» та наручний годинник «Maurice Lacroix».

З 2015 року Рибачок знову зареєструвався приватним підприємцем – у сфері консультацій з питань комерційної діяльності та керування. До головування в адміністрації Сергій Рибачок з реєстрацією в Острозі займався діяльністю кафе та припинив ФОПа в березні 2013 року.

А з березня 2023 року він керує комунальним підприємством «Рівненське міське бюро технічної інвентаризації».

До Революції Гідності Сергій Рибачок був депутатом Острозької міської ради від політчної партії «Свобода». За квотою цієї політсили і очолив Рівненську ОДА у 2014-му. Проте вже у 2015 році балотувався до Рівненської міської ради за списками партії «Громадський контроль». Його не обрали.

У 2020 році Сергій Рибачок знову змінив політичні погляди та потрапив до Рівненської міської ради від партії «Рівне Разом».

Деревообробний бізнес без офіційних доходів 

У квітні 2021 року Сергій Рибачок разом з лучанкою Наталією Поліводою зареєстрували ТОВ «Альфалайн трейдінг». У товариства – майже два десятки різних діяльностей, основний – виробництво інших дерев'яних будівельних конструкцій і столярних виробів. Місце реєстрації – Соборна, 36, що в Рівному майже навпроти ЦУМу.

Керує товариством сам Рибачок, але в деклараціях заробітної плати не вказує.

За даними судового реєстру, фірма Рибачка мала у 2022 році заборгованість зі сплати оренди цеху переробки деревини у Зарічному – більше 50 тисяч гривень. Тоді Господарський суд Рівненської області, вирішуючи справу про стягнення боргу, встановив, що «Альфалайн трейдінг» відсутній за місцем реєстрації на Соборній, 36.

В аналітичній системі «YouControl» ми помітили, що у товариства відсутня фінансова звітність.

Гроші депутата: «і швець, і жнець» 

Сергій Рибачок у 2020 році брав участь у місцевих виборах від політичної партії «Рівне Разом» Віктора Шакирзяна. Фото з фейсбук-сторінки «Рівне Разом»
Сергій Рибачок у 2020 році брав участь у місцевих виборах від політичної партії «Рівне Разом» Віктора Шакирзяна. Фото з фейсбук-сторінки «Рівне Разом»

За 2019 рік, коли Рибачок ще працював у проєкті Світового банку, він отримав 615 тисяч гривень доходу. У середньому це по 51 тисячі гривень на місяць. 

Нагадаємо, керівником цього проєкту він був до травня 2020 року. І загалом за проєкт, за даними аналітичної системи «YouControl», яка бере дані з порталу публічних коштів, він отримав 2 мільйони 850 тисяч гривень. Саме стільки йому нарахувало Управління охорони здоров'я Рівненської ОДА в межах цього проєкту.

З декларації за 2019 рік, Рибачок продав нерухомість за пів мільйона гривень. Ймовірно, це будинок на 43 квадратних метри.

У 2020 році, коли Рибачок приєднався до команди Віктора Шакирзяна для участі у виборах до Рівненської міської ради, його дохід підприємця сягнув 781 тисячі гривень. У 2021-му – 803 тисяч гривень.

У 2022 році Сергій Рибачок доходів підприємця не показував. Проте тоді він працевлаштувався у Рівненський обласний військкомат та військову частину А7367, що зареєстрована в Одесі. Там йому нарахували 195 тисяч 934 гривні та 224 тисячі 851 гривню заробітної плати відповідно.

За 2023 рік Рибачок декларував трохи більше пів мільйона гривень доходу підприємця, 197 тисяч зарплати у 104-й окремій бригаді територіальної оборони Рівненської області (в/ч А7032) та майже 265 з половиною тисяч у КП «Рівненське міське бюро технічної інвентаризації».

Щороку депутату також нараховували пенсію і ще зарплату в Острозькій академії. Загальна сума цих виплат не перевищувала 65 тисяч гривень на рік.

Де працює дружина депутата

Дружина депутата Сергія Рибачка Тетяна. Фото з її особистої сторінки в Інстаграмі
Дружина депутата Сергія Рибачка Тетяна. Фото з її особистої сторінки в Інстаграмі

У депутата Рибачка є дружина Тетяна та дві доньки.

У деклараціях Сергія Рибачка за 2019-2020 роки доходи дружини не вказано. У 2021-2022 роках Тетяна Рибачок працювала у ТОВ «Газова компанія». Останнє належить «свободівцям»: адвокату Ярославу Кальці та депутатові Рівненської міськради Володимиру Валявці. Зарплата Тетяни за ці роки ставила відповідно 72 з половиною тисячі та 25 тисяч 728 гривень.

У 2022 році Тетяна Рибачок стала на облік у центр зайнятості, де отримала 4 тисячі 520 гривень. Цього ж року вона знайшла роботу у ПАТ «Еско-Рівне», яке надає послуги теплопостачання освітнім і медичним закладам, підприємствам міста. Близько половини акцій «Еско-Рівне» перебуває у власності громади Рівного.

Нарахована зарплата за неповний 2022 рік становила 130 тисяч гривень. У 2023-му – 329 тисяч гривень.

Майно сім’ї Рибачків

У 2016 році Сергій Рибачок набув право власності на земельну ділянку на вулиці Щасливій у Рівному. Вартість неповних чотирьох соток, вказана в декларації, – майже 19 тисяч гривень.

Через два роки на цій ділянці Рибачок реєструє право власності на будинок, площею 148 квадратних метрів. Вартість не вказав.

З 2021 року Рибачок зазначає, що користується нежитловим приміщенням у Рівному. Власниця цих 36 квадратів – Рибачок Валентина Іванівна, а розташоване майно на Соборній, 36, де зареєстрована фірма Сергія Рибачка «Альфалайн Трейдінг».

За даними «YouControl», жінка з таким іменем з 2019 року отримує одноразову матеріальну допомогу від виконкому Полонської міської ради. Сергій Рибачок родом з Полонного Хмельницької області. Пані Валентина, ймовірно, – мама Сергія Рибачка.

У 2021 році дружина депутата Тетяна оформила на себе частину будинку та ділянку у Полонному.

На чому їздить депутат 

Ще у 2016 році, будучи керівником проєкту Світового банку, Рибачок придбав собі «BMW X5» 2005 року випуску. Вказав у декларації вартість – 49 тисяч гривень. Та коли у 2023 році він це авто продав, то вписав, що вторгував за нього 450 тисяч гривень.

Дружина Рибачка Тетяна з 2017 року володіє «Peugeot 3008» 2012 року випуску. У деклараціях вказано вартість автівки – 165 з половиною тисяч гривень.

У травні 2021 року депутат придбав собі «Volkswagen Atlas» 2018 року за 648 тисяч гривень. Авто привезли зі США.

«Volkswagen Atlas» 2018 року на сайті продажу автівок коштує від 20 тисяч доларів США. Фото ілюстраційне
«Volkswagen Atlas» 2018 року на сайті продажу автівок коштує від 20 тисяч доларів США. Фото ілюстраційне

Готівки – на мільйони гривень 

В декларації за 2019 рік кандидат в депутати від партії «Рівне Разом» Рибачок написав, що має доларові та єврові заощадження більше 300 тисяч. Фото з фейсбук-сторінки «Рівне Разом»
В декларації за 2019 рік кандидат в депутати від партії «Рівне Разом» Рибачок написав, що має доларові та єврові заощадження більше 300 тисяч. Фото з фейсбук-сторінки «Рівне Разом»

Вище ми писали, що за чотири з половиною роки роботи у проєкті Світового банку Рибачок  отримав 2 мільйони 850 тисяч гривень доходу. Тоді ж родина Рибачків придбала землю та будинок на вулиці Щасливій, два автомобілі.

У грудні 2020 року Сергій Рибачок як кандидат у депутати до Рівненської міської ради написав у декларації, що у 2019-му у нього готівкою було 148 тисяч доларів, 161 тисяча 300 євро та 832 тисячі гривень. Якщо конвертувати це у гривні, то на грудень 2019 року це становило близько дев’яти з половиною мільйонів.

Попередні дані про доходи Рибачка у відкритому доступі ми маємо за 2013 рік: тоді голова Рівненської ОДА задекларував більше 83 тисяч гривень свого сукупного доходу та ще 4 тисячі дружини.

Керував областю Рибачок з 02 березня 2014-го по 18 листопада 2014 року. Декларації за цей період у відкритому доступі немає.

Коли саме Сергій Рибачок назбирав більше трьохсот тисяч готівки в іноземній валюті ми намагалися дізнатися у самого депутата. Зокрема, цікавились, чим він займався після звільнення з посади голови Рівненської ОДА до його призначення керівником міжнародного проєкту.

Також цікавилися, яка зайнятість була у проєкті, щоб зрозуміти, чи міг мати час Сергій Рибачок, щоб займатись іншою оплачуваною діяльністю. 

Враховуючи те, що у 2013 році в Рибачка не було жодних збережень, за 8 місяців керування обласною адміністрацією він не міг зібрати стільки готівки, за період керування міжнародним проєктом сукупно за 5 з половиною років Рибачок отримав 2 мільйони 850 тисяч гривень, а також придбав землю, дві автівки та побудував будинок «На Щасливому», дуже сумнівно виглядають його збереження у декларації 2019 року.

Сам Сергій Рибачок відмовився відповідати нам про походження цих збережень.

Дружина, за декларацією Рибачка, у 2019 році зберігала 34 тисячі доларів США, 29 тисяч євро та 450 тисяч гривень. Чим вона займалась між 2013 та 2019 роком – невідомо. Але звертаємо увагу читачів, що у 2013 році вона отримувала виплати по безробіттю, а у 2019-2020 роках її доходів депутат не задекларував.

У 2020 році Рибачок збільшив доларові заощадження до 167 тисяч. Збереження в євро та гривнях залишились незмінними.

Наступного року депутат вже декларував 186 тисяч доларів США, але в гривнях залишив 260 тисяч. Хоча того року він придбав автомобіль за 648 тисяч гривень.

У 2022-му у Сергія Рибачка залишилось 174 тисячі доларів США, 156 тисяч євро, 220 тисяч гривень. У дружини зменшились гривневі заощадження до 390 тисяч.

У 2023 році депутат витратив зі своїх заощаджень 2 тисячі доларів та 5 тисяч євро.

Також читайте: Безробітна із сотнею тисяч доларів готівки: про статки рівненської депутатки Світлани Марчук


Долучайтеся до збору на FPV-дрони для рівненських дроноводів із 38-ї бригади морської піхоти.

Волонтерська монобанка:

https://send.monobank.ua/jar/6hpeyQsBSk

Картка благодійного фонду, прив'язана до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184

Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA663052990000026006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канали «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуцітвітерітіктоці. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалів.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте