Якщо людина каже «ме», ви пишете «ме»: депутат Рибачок пояснив, чому ухиляється від відповідей на незручні запитання
Сергій Рибачок, депутат фракції «Рівне разом» у Рівненській міській раді, на останнє прохання журналістів «Четвертої влади» дати відповіді на запитання, які стосувалися невідповідності його доходів і витрат, сказав так: «Я не маю бажання спілкуватись з вашим виданням». Фактично, відмовив депутат не журналістам, які запитували за його статки, а рівнянам – нашим читачам і людям, яких депутат представляє в раді.
Перед початком двадцять другої сесії міської ради наш журналіст Дмитро Домащук перепитав у Сергія Рибачка, чому він відмовляється відповідати.
«Ви заточені під негатив»
– Моя колега зверталася за коментарем, ви відмовили? – запитав журналіст, відрекомендувавшись.
– Ну, так, – відповів депутат.
– Ви розумієте, що ви відмовляєте не журналістам, а читачам – рівнянам, вашим виборцям?
– Я розумію, я давно слідкую за вашим виданням. І багато разів давав коментарі, жодного разу це не вплинуло на спосіб висвітлення інформації.
– Що ви маєте на увазі?
– Ну, ви заточені під негатив. Якщо вам даєш навіть логічне, аргументоване пояснення, чого сталося так і так, чого було ухвалено таке рішення, чи чого в документах відображено ось це, ви все одно або додаєте свій власний коментар, який підштовхує читача до певного висновку, або подаєте цю інформацію в такому вигляді, щоб це було максимально неприємно для самого героя публікації.
Журналіст пояснив, що редакція працює за професійними стандартами, зокрема відокремлює факти від коментарів та оцінок журналістів. Та зазначив, що не помічав у колег намірів когось образити чи робити висновки, що не підтверджені фактами.
– Крім того, я пам’ятаю поведінку вашого видання під час виборів. Ви були упереджені до тієї політичної сили, яку я представляю. До кандидата нашого на міського голову, – пан Рибачок мав на увазі партію «Рівне разом» та Віктора Шакирзяна.
– А яким чином?
– Та просто. Ваш редактор писав в фейсбуці: «Це злодій, не думайте за нього голосувати», – і так далі. Злодій – той, хто має якісь судимості, рішення суду. Називати людину там… Це я зараз умовно «злодій» кажу.
Далі Сергій Рибачок зазначив, що він – викладач, і, на його думку, журналіст має висвітлювати інформацію повно, об’єктивно та давати читачам можливість самостійно зробити висновок, а не наводити їх на певну думку.
– Ми уникаємо висновків в публікаціях, – журналіст.
– Я вам пояснив, чого я не хочу давати коментарі. Тому що це абсолютно не вплине на те, що ви висвітлете.
Нагадаємо, одна із цінностей редакції «Четвертої влади» – чесність. Ми не продаємось. Наші читачі можуть бути впевнені, що ми незалежні від інтересів, влади, партій, бізнесу чи інших меркантильних інтересів.
Журналіст зауважив, що усі коментарі подаються відповідно до стандарту – точно.
– Ні, ви їх не перекручуєте, ви їх розбавляєте своїми коментарями. Ви подаєте дослівно, якщо людина каже «ме», ви пишете «ме» і так далі. Але після того ви пишите, що депутат злякався, втікав від журналістів.
– Це про кого? Таке трапляється, Хомко бігав, – журналіст.
– Та я взагалі. Я ж не бігаю, я – нормально. Щодо того, що ви запитували: я подаю декларацію відповідно до закону України про декларування, боротьбу з корупцією і так далі (ймовірно, депутат мав на увазі Закон «Про запобігання корупції». – Ред.). Я просто виконую вимоги закону, в мене закон вимагає – я її виконав. Вимоги закону – давати коментар чи не давати – немає.
– Ні, немає, це не примушування. Але ви не нам відмовляєте, не журналісту. Ви відмовляєте рівнянам, тому що ми пишемо для них.
– Маю досвід. Я взагалі в житті користуюся досвідом. Якщо я там один раз зробив якусь дію і це дало негативний результат, я вдруге таку дію намагаюся не робити, – підсумував Сергій Рибачок.
Ми намагалися знайти дописи головного редактора «Четвертої влади» Володимира Торбіча, про які казав пан Рибачок, проте не знайшли нічого подібного. Тому звернулися за коментарем до самого Володимира Торбіча.
«Це неповага до рівнян»
– Пан Рибачок чув дзін, та не пам'ятає, де він. Те, що ми робили розслідування та інші матеріали про зловживання Віктора Шакирзяна і компанії та зв'язок його з Курисом і Ко, було. Те, що писали про злочини Куриса в молодості, було. Те, що писали про «джинсу» телеканалу Куриса на користь свого кума Віктора Шакирзяна, було.
Всі ці публікації суспільно-важливі і створені на фактах. На жаль, політик Сергій Рибачок не тямить або вдає, що не тямить, що таке журналістика.
Попри те, що до нього і багатьох його колег в мене мало поваги, редакція дає їм можливість висловитися, відповісти на запитання та пояснити рівнянам свою позицію. Те, що вони уникають відповідей, – це неповага не до «Четвертої влади», це неповага до громадян, які нас читають і дивляться. В першу чергу до рівнян. А також за такими словами ховаються нечесні політики, коли не можуть відповісти на незручні запитання.
Але загалом не дивно, що депутати-схемщики не мають чого сказати по суті і вигадують псевдопричини. По кожному такому вигаднику ми звертаємося зі скаргами у Національне агентство із запобігання корупції, і там вони будуть змушені знайти час для пояснень, – відповів Володимир Торбіч на звинувачення з боку депутата Сергія Рибачка.
Дивіться також: Від «Свободи» до «Рівне Разом»: мільйони ексголови ОДА та депутата Рівнеради Сергія Рибачка
«Четверта влада» та БФ «Скарбниця Надії» збирають гроші для ініціативи «Рівненський дрон», яка складає FPV-дрони для бійців на передовій. Долучайтеся, будь ласка.
Волонтерська монобанка:
https://send.monobank.ua/jar/6hpeyQsBSk
Картка благодійного фонду, прив'язана до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184
Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA663052990000026006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693
Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»
Підписуйтесь на канали «Четвертої влади» у телеграмі, ютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці, твітері, тіктоці. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалів.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти