«Вийшло не дуже страшно»: чому тимчасова піцерія досі на березі Басового Кута
Влітку біля озера Басів Кут звели тимчасову піцерію, схожу на вагончик. Тодішній заступник міського голови Віталій Герман казав, що споруда пробуде на пляжі до початку листопада. Зараз січень, а вона і досі там, хоч і зачинена.
Ми перевірили, чи може ця споруда досі бути на березі і чому її вигляд різниться від початкової задумки. Для цього поспілкувалися із підприємцем-власником піцерії та відповідальними посадовцями.
Дозволи й договори
Рівненський підприємець Віктор Марчук – власник мережі ресторанів «Ventotto», двох піцерій «La Riva» і мініготелю «Pieno Piano» у Рівному. Живе біля озера Басів Кут.
Управління житлово-комунального господарства 3-го липня 2020 року надіслало йому листа, що «не заперечує проти розміщення» на пляжі біля озера Басів Кут «тимчасової споруди для здійснення дрібнороздрібної торгівлі» на період з 1-го липня до 1-го листопада 2020 року.
За умови, що підприємець матиме всі дозвільні документи, передбачені Правилами благоустрою міста Рівного, і укладе із комунальним Рівненським міським трестом зеленого господарства договір «на утримання об’єкту благоустрою».
У договорі із Трестом від 3-го липня 2020 року ця споруда називається «Піца-трак» (рухома піцерія) і нібито має тентовий навіс (насправді його немає).
Об’єкт благоустрою – це парк «Припляжний». За цим договором, Віктор Марчук мав щомісяця сплачувати Тресту 1 тисячу 80 гривень пайового внеску. За 4 місяці діяльності – 4 тисячі 320 гривень. А Трест мав належно утримувати територію біля піцерії: прибирати, вивозити відходи, сміття і доглядати за зеленню, якби там така була.
17-го липня 2020 року Віктор Марчук отримав від Управління містобудування й архітектури паспорт прив’язки «тимчасової споруди з літнім майданчиком» – про це йдеться у відповіді на інформаційний запит.
Паспорт прив’язки – це набір документів, які включають схему розміщення споруди на топографо-геодезичній карті у масштабі 1:500, схему благоустрою прилеглої території, кольорові ескізи споруди у масштабі 1:50, технічні умови її інженерного забезпечення і реквізити власника (назва, ПІБ, адреса і контакти).
Плани і реальність відрізняються
«Четверта влада» писала про спорудження тимчасової піцерії при вході на пляж Басового Кута. Тодішній заступник міського голови Віталій Герман сказав, що все має бути «цивілізовано і гарно». І показав її ймовірний вигляд.
Вийшло «не дуже страшно» і функціонально
Із підприємцем Віктором Марчуком журналістка спілкувалася по телефону. Спитала, чи він планує демонтувати споруду, бо дозвіл ЖКГ закінчився 1-го листопада, і чи хтось із управлінь звертався до нього із проханням демонтувати.
– Ніхто не звертався. Уперше від вас чую. Аби мені хтось казав, то я б уже щось робив, звичайно, – каже Віктор Марчук.
За його словами, востаннє він заплатив Тресту зеленого господарства до 1-го листопада. Відтоді нічого не перераховував. Планує продовжити роботу в піцерії з настанням тепла.
– Я на літо хочу зробити трохи гарніше, окультурити, і всередині краще, щоб працювати, щоб у сезон люди там відпочивали, щоб були нормальні і ціни, і умови, – розповідає Віктор Марчук.
Різний вигляд піцерії на проєктних фото і у дійсності пояснює нефункціональністю початкового задуму.
– У проєкті була зображена пропозиція. Архітектор показав своє бачення споруди. Просто гарна картинка. Але функціонально вона не працювала. Бо не було покриття – були просто стропила (крокви – ред.), які не закривали ні від дощу, ні від сонця, – пояснює Віктор Марчук.
Про дійсний вигляд піцерії каже: «не дуже страшно вийшло». Додає, що в закритому приміщенні інтер’єр не псується і що у новому сезоні «все кругом буде нормально».
Як рівняни сприйняли вигляд піцерії і що про неї кажуть, можете почитати в опитуванні.
То може чи ні на Басовому Куті досі бути ця тимчасова піцерія
За документами Управління ЖКГ і Тресту зеленого господарства, після 1-го листопада піцерія нібито мала би бути демонтована. За паспортом прив’язки архітектурного управління, може бути там до 17 липня 2023 року. «Четверта влада» звернулася до посадовців за роз’ясненням.
Колишній заступник міського голови Віталій Герман, при якому піцерію встановили, сказав журналістці: він більше «не посадова особа» і не має «обов’язку будь-що коментувати». Порадив звернутися в Управління містобудування та архітектури і до самого підприємця.
Начальник Управління житлово-комунального господарства Володимир Пилипчук сказав, що цими питаннями займається Управління містобудування та архітектури.
Головна спеціалістка відділу генплану та розвитку міста Управління містобудування та архітектури Руслана Зінькова, яка готувала відповідь на інформаційний запит, пояснила, що паспорт прив’язки – це і є дозвіл на розміщення тимчасової споруди для підприємницької діяльності.
– Іншого дозволу немає, – каже Руслана Зінькова.
Посадовиця підтвердила, що житлово-комунальне управління лише «не заперечує проти розміщення», а фактичний дозвіл – це виданий «архітектурою» паспорт прив’язки, чинний до середини 2023 року.
Заступник начальника управління містобудування та архітектури Віктор Вівсянник підтвердив: паспорт прив’язки – визначальний.
Журналістка спитала в посадовця, чи у міській раді відстежують терміни дії подібних договорів, чи підприємці самі мають їх контролювати.
– Напевно, самі. Якщо закінчується терміни паспорта прив’язки чи дозволу на торгівлю… Ми то пишемо заздалегідь: звернутися за продовженням терміну дії. І підприємці самі мають звертатися. Але у нас є така схема із паспортами, за якою можна відстежувати, – розповідає Віктор Вівсянник.
Руслана Зінькова пояснила, що, ймовірно, йдеться про карту «Тимчасові споруди Рівне» на геопорталі Рівненської міської ради.
Якщо вибрати певний значок і клікнути, відкриється вікно з деталізованою інформацією. З розділу «Фотофіксація» можна завантажити й переглянути паспорт прив’язки.
Деякі значки позначають об’єкти вже демонтовані чи ті, які треба демонтувати. Руслана Зінькова додала, що в її відділі також є електронна таблиця для внутрішнього користування із подібними відомостями.
Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти