Як роздавали землю та гучно сварилися на сесії Рівненської міської ради (100 фото + відео)

«Четверта влада» розповідає ключові моменти з останньої сесії Рівненської міської ради, яка тривала три години і під час якої без публічних аукціонів роздали міські землі.

Головний редактор просить вибачення у читачів і журналістки, що вчасно не вичитав і не опублікував цей матеріал через свою мікровідпустку і зайнятість. Тож попри те, що сама подія відбулася тиждень тому – такого матеріалу і фотогалереї ви не побачите ніде окрім як в цьому матеріалі. Тож нумо до читання і перегляду.

Футболка з пальмами і діловий костюм

Четвер 10 серпня. Заплановане на 11-ту ранку пленарне засідання Рівненської міської ради починається із запізненням на 50 хвилин.

Гають час до початку депутати по-різному: хтось фотографується, хтось перебирає папери, хтось обговорює пропозиції та поправки до змін у бюджеті громади на 2023 рік.

Помітивши у залі депутата від фракції «Європейська солідарність» Тараса Обоїсту, який нині служить у ЗСУ, дехто намагається сфотографуватися з ним.

Тарас прийшов, щоправда, не у формі, а у яскравій футболці з принтом пальмового листя. На десятій хвилині засідання ця деталь відіграє свою роль у промові депутата.

Міський голова Рівного Олександр Третяк теж одягнувся незвично – у діловому стилі. Від початку повномасштабного вторгнення він переважно носив речі кольору хакі або тактичний одяг.

11:52. Олександр Третяк озвучує кількість депутатів, присутніх у залі. Їх 35. Секретар міської ради Віктор Шакирзян називає тих, хто відсутній, і додає причину.

Депутати від «Європейської солідарності» Павло Алексєвич та Федір Мисюра – у ЗСУ, як і Олег Осуховський («Свобода») та Олександр Курсик («Батьківщина»). Микола Бляшин від «Голосу» – на навчанні, голова Рівненської ОВА і депутат фракції «Слуга народу» Віталій Коваль – у відрядженні. У Сергія Рибачка, обранця фракції «Рівне разом», помер батько.

Далі Віктор Шакирзян озвучує номери питань, які зняли з порядку денного: №31, №41, №42, №97, №244, №247, №253 та №255.

Депутати одноголосно голосують за порядок денний та за внесення до порядку питань, які розглянули на погоджувальній нараді.

«Їх треба стріляти»

Перед початком голосування до трибуни, яка розташована поряд з міським головою, підходить депутат Тарас Обоїста. Востаннє на засіданні він був півтора року тому, тому вирішив виступити перед колегами та нагадати їм про їхні обов’язки – представляти інтереси всієї громади, «а не займатися схемами задля власних інтересів».

–  Вишиванка на грудях не робить з людини патріота, – говорить Тарас Обоїста. – Військовий однострій не робить з людини бійця і воїна. І моя гавайська сорочка не робить з мене відпочивальника.

Знаєте, з чим я стикаюся в армії, коли хлопці дізнаються, що я депутат? Це репліки в діапазоні від – вибачте зараз – від «п**араси» до «їх треба стріляти»…

Звідки у них така реакція? Ну, а як вони повинні реагувати на несправедливість, з якою стикаються? Коли вони знають, що вони потрібні лише своїм сім’ям і більш їх ніхто не чекає. І ніхто їм не підставить руку. У мене велике прохання: навчіться жити і працювати заради свого міста.

Після промови, яка звучала в абсолютній тиші, здійнявся вир аплодисментів. Заспокоївшись, депутати почали працювати.

Промова Тараса Обоїсти на відео:

Люди, беріть!

Далі депутати голосують за дев’ять питань, серед яких – виділення двох матеріальних допомог, присвоєння звання «Почесний громадянин Рівного» захисникам України, які загинули, Ігорю Рачку, Миколі Назарчуку, Юрію Лавренчуку; прийняття на баланс громади генераторів, які дісталися як гуманітарна допомога, та ухвалення комплексної міської програми «Турбота».

Перед голосуванням за програму щодо гуманітарної допомоги, яка надходить до територіальної громади Рівного, депутатка від «Батьківщини» Галина Кульчинська зауважує, що без розроблених положення та обліку допомоги програму ухвалити не можна.

Керівник департаменту соціальної політики Сергій Черній пояснює, що після того, як за програму проголосують, будуть розробляти положення, яке затвердить виконком. Депутати більшістю голосів голосують «за».

Одноголосно міські обранці підтримують рішення про прийняття в комунальну власність гуманітарної допомоги – 20 пральних машинок, які розподіляють у 18 дошкільних закладів громади.

Наступне питання – знову про гуманітарну допомогу. На цей раз – про автомобіль «Ford Transit 410 L» 2018 року випуску. Авто має 15 місць та коштує 41 тисячу євро.

До мікрофону знову підходить Галина Кульчинська і запитує:

– Зрозуміло, департамент (соціальної політики. – Ред.) зобов'язуємо бути балансоутримувачем. Куди піде цей непоганий автомобільчик?

Галина Кульчинська, «Батьківщина»

– У роботі, – кидає репліку секретар Рівнеради Віктор Шакирзян.

– У роботі – це таке, Вікторе Володимировичу. Робота – оце… Кому віддаємо такий хороший автомобіль? Там не прописано це, тому я питаю, – додає депутатка.

– Ми тільки приймаємо, – каже міський голова Олександр Третяк і його доповнює директор департаменту соцполітики Сергій Черній:

–  Приймаємо на баланс поки.

–  Ага. Ми будемо слідкувати, –  відповідає Галина Кульчинська.

– Думаю, депутати будуть ним користуватися у місті, – каже Віктор Шакирзян.

– Слідкуйте обов’язково, Галино Григорівно. Я думаю, що ваша комісія, членом якої ви є, обов’язково користуватиметься цим автомобілем, переданим нам від наших друзів-партнерів з німецького міста Ессена. З  якими уклали партнерські стосунки і отримали цей новий, як ви зазначили, автомобіль, – звертається до депутатки Олександр Третяк і додає:

– Автомобіль буде слугувати виключно для потреб Рівненської міської територіальної громади.

– Віддайте людям, – вигукнула неголосно з місця Галина Кульчинська.

– Люди, беріть! –  відповів секретар Віктор Шакирзян.

Секретар Рівнеради Віктор Шакирзян

Після цієї репліки деякі депутати, як-от Анна Хлістунова-Шарпар, Володимир Хомко, Андрій Жильчук та Михайло Жаровський, сміються. За питання голосують одноголосно.

Міські обранці також підтримують рішення про передачу військовій частині чотирьох модульних будиночків зі шведського проєкту, подібних до будиночків у «містечку незламності» на Щасливому.

«Якщо я виступаю, то ви мовчите і слухаєте»

Перед питанням №565 про внесення змін до міського бюджету починається гаряча дискусія.

До мікрофона підходить начальник Управління бюджету і фінансів Рівнеради Віктор Шульга, який зачитує доповнення та пропозиції бюджетної комісії до проєкту рішення.

З іншої сторони зали до мікрофона підходить депутат від фракції «Голос» Святослав Клічук:

– Я  не знаю, як ми маємо за деякі, які включені в цей бюджет, статті [голосувати]. Наприклад, є компенсація приватним перевізникам – 5 мільйонів. Раніше, у попередні роки, за рік витрачали по 300 тисяч, якщо я не помиляюсь. А коли ми ухвалили цю програму, то казали, що так само буде. Потім 3 мільйони. Зараз уже, напевно, до кінця року буде 50 мільйонів і нуль куплених тролейбусів громадських.

Святослав Клічук, «Голос»

Також депутат згадує про мініфутбольне поле, на яке хочуть виділити 1 мільйон 300 тисяч гривень, та ремонт тепломереж за 10 мільйонів.

– 10 мільйонів ось так просто списали, – каже Святослав Клічук.

– Я можу пояснити, якщо треба, – відповідає секретар Рівнеради Віктор Шакирзян.

– Можете. Я закінчу, і тоді ви поясните. Якщо ви до цього причетні, то поясніть, будь ласка.

– Я не причетний. Я до всього причетний, так виходить.

– У нас є виконавчі органи взагалі. Є міська рада. Ви – секретар міської ради чи ви – керівник виконавчого органу? Керівник виконавчого органу сидить поруч (Олександр Третяк. – Ред.).

– У нього є ім’я, – зауважує Шакирзян.

–  Проєктно-кошторисні документи там на мільйонів 5, якщо не більше. Половину з них ніколи не буде реалізовано. У нас таких проєктів лежать на мільйонів 100. Кожен рік вони стають неактуальні, тому що ціни змінюються. Я згоден: треба щось робити, треба закінчувати те, що почали. Де не треба переробляти проєкти, а потім  уже планувати щось нове, – каже Святослав Клічук і далі згадує про ремонт адмінбудівлі на вулиці Казимира Любомирського (колишній Лермонтова. – Ред.), на який з бюджету заплановано витратити півтора мільйона гривень.

– Якщо ці речі будуть там, то я за це голосувати не буду, – закінчує депутат.

Колишній міський голова, а нині депутат від «За майбутнє» Володимир Хомко кидає репліку про те, що знову на темі тарифів спекулюють:

– Теплокомуненерго чи водоканал готові ремонтувати і більше, але в нього (Рівнетеплоенерго. – Ред.) є два варіанти. По-перше, він не може витрачати гроші на те, що хоче, як приватна фірма. Це може бути або включено в тариф, на що він також погоджується, або, щоб здешевити тариф, – за рахунок міської влади. Це наше майно, яке не належить Теплокомуненерго (Володимир Хомко, ймовірно, мав на увазі Рівнетеплоенерго. – Ред.) і буде нам повернуте.

– Тариф здешевиться? – запитує Станіслав Клічук.

Між двома депутатами почався активний діалог про тариф та ремонт.

Володимир Хомко, «За майбутнє»

– Слухай мене уважно, якщо за рахунок міської влади не підвищиться, він може зробити за свої гроші і скаже: «Підніміть мені на 5 чи 6 гривень тариф», – каже Хомко і продовжує: мовляв, така практика всього світу, що за все має сплачувати споживач.

– Мова про те, що вони (Рівнетеплоенерго. – Ред.) включають витрати в тариф. Тариф їм підняли, на мою думку, необґрунтовано, держава спочатку – місто – їм більше 200 мільйонів компенсувала. Зараз держава їм компенсує. І зараз ми ще додаємо ремонт цих труб за наші кошти, – каже Клічук.

– Ви трішки некомпетентні, – встрягає у суперечку Віктор Шакирзян.

Секретар Рівнеради Віктор Шакирзян

Депутат Клічук підвищеним тоном просить Шакирзяна не перебивати його. Секретар згадує про регламент засідання, а Клічук зауважує, що регламент стосується всіх:

– Якщо я виступаю, то ви мовчите і слухаєте.

– Виступають один раз, якщо ви не читали регламент. Добре? – відповідає Віктор Шакарян.

– Ми маємо дбати не про приватну фірму багатого чоловіка, а про всіх рівнян. І виходьмо з такої позиції. Дякую, – закінчує депутат.

Депутатка від «Слуги народу» Любов Романюк бере мікрофон і просить додати до бюджету пропозицію про капітальний ремонт другої міської лікарні №2 на вулиці Олеся, 13.

– Добре, – каже Шакирзян.

«Це щось таке дивне»

Далі з управління архітектури просять передбачити кошти на кілька об’єктів. Один з них – будівництво другої черги протирадіаційного укриття ліцею №14 за 11 мільйонів 680 тисяч 726  гривень.

У залі починається хаос, коли з голосу депутати та посадовці просять внести зміни та закласти в бюджет кошти на різні потреби.

У цьому балагані до голови звертається депутат з фракції «Батьківщина» Сергій Васильчук:

Сергій Васильчук, «Батьківщина»

– Це щось таке дивне. Почитайте, будь ласка, регламент, хто має право вносити зміни і додавати пропозиції.  Дуже вас прошу, прочитайте. Ніякі управління містобудування не мають права це робити. Ви мали це зробити у документі і підготували своєчасно – і все. Тому ми не можемо їх розглядати.

Якщо це такі важливі  речі, ми збираємось там, наприклад, через декілька днів. Ну, такого ще цирку не було у цьому залі, щоб людина виходила і пропонувала. Давайте зараз кожен начальник управління чи відділу встане і скаже: «А мені треба ще отак».

Депутатка Галина Кульчинська запитує, чому вона не має документа, в якому розписані зміни до бюджету, адже сьогодні мають розподілити та проголосувати за 105 мільйонів гривень.

– Я – не член бюджетної комісії, яка засідала перед цим годину і вносить корективи. Я – депутат так само, як і всі у залі. Я прошу: де документ про зміни до бюджету, де чітко прописано, що ми робимо з цими більш ніж 100 мільйонами, які ми ділимо, – каже депутатка.

– Це ж неправильно, – продовжує Галина Кульчинська. – Ну, ми – без документа, з голосу, з маленьких змін і доповнень. Де правда, де неправда – я хочу бачити і розуміти загальну картину. Ну, не було такого ніколи при Володимиру Євгеновичу (Хомку. – Ред).

У залі сміх. Галина Кульчинська додає, що з бюджетом такого хаосу не пам’ятає за часів мерства Володимира Хомка.

Депутатка фракції «Рівне разом» та заступниця голови бюджетної комісії Світлана Марчук встає, щоб пояснити:

Світлана Марчук, керівниця фракції «Рівне разом»

– Проєкт рішення і перші зміни до нього були у всіх депутатів. Треті зміни, які сьогодні лежать у вас на столі, – теж. Ви мали можливість з ними ознайомитись. Щодо змін, які сьогодні були проголосовані на крайній бюджетній комісії, то це, я наскільки розумію, стала практика, коли бюджетна комісія голосує. Ми можемо зараз пройтися по всіх змінах, їх озвучити і проголосувати.

Після майже 15-хвилинного обговорення депутати голосують за зміни до міського бюджету. 27 депутатів – за. 4 не голосували. 3 утримались. Один – проти.

Депутати і фракції Як проголосували
«Європейська солідарність»  
Алексєвич Павло Миколайович в ЗСУ
Жильчук Андрій Вікторович за
Котляров Дмитро Анатолійович за
Майборода Оксана Валеріївна не голосувала
Майорова Наталія Олександрівна за
Мисюра Федір Миколайович в ЗСУ
Обоїста Тарас В’ячеславович не голосував
Радчук Людмила Петрівна за
Тимощук Тамара Ульянівна за
Туровська Людмила Валентинівна за
«Рівне разом»  
Жаровський Михайло Богданович за
Марчук Катерина Анатоліївна за
Марчук Світлана Василівна за
Рибачок Сергій Леонідович відсутня картка
Стельмащук Святослав Володимирович за
Харковець Василь Степанович за
«Слуга народу»  
Коваль Віталій Станіславович у відрядженні
Іванов Олександр Едуардович за
Коваленко Олександра Євгенівна за
Романюк Любов Володимирівна за
Хотенко Олена Анатоліївна за
Чаборай Юрій Миколайович за
Яворський Роман Степанович за
«Голос»  
Денисюк Роман Віталійович утримався
Бляшин Микола Степанович на навчанні
Клічук Святослав Володимирович за
Кулакевич Анастасія Федорівна проти
Кантарія Зураб Леванович утримався
«Свобода»  
Осуховський Олег Іванович в ЗСУ
Валявка Володимир Ярославович за
Іванішин Євгеній Сергійович відсутня картка
Осіпчук Юрій Юрійович за
«Батьківщина»  
Кульчинська Галина Григорівна не голосувала
Васильчук Сергій Миколайович відсутня картка
Курсик Олександр Васильович в ЗСУ
Нездюр Олена Ярославівна утримався
Нестерук Олександр Петрович не голосував
«За майбутнє»  
Хомко Володимир Євгенович за
Года Маріян Адамович за
Хлістунова-Шарпар Анна Сергіївна за
Чугуєвець Анатолій Олександрович за
Міський голова і секретар Рівнеради  
Третяк Олександр Віталійович за
Шакирзян Віктор Володимирович за

Серед депутатів, які проголосували «за», – Святослав Клічук. У перерві ми запитуємо, чому він підтримав це питання.

– Це помилково. Ну, я просто перехвилювався. Помилився. Коли вже мобілізувався, на автоматі натиснув. Я його (проєкт рішення. – Ред.) не підтримую. Це нічого не змінилося. Там є нормальні речі. Завжди у бюджетах є нормальні речі, і навіть ті, які мені не подобались, теж, в принципі, потрібні, але не за такі гроші і не зараз, – відповідає Святослав Клічук.

«Знайшли новий механізм ухилення від аукціонів»

Під номер №570 депутати голосують про надання для КАТП-1728 дозволу на розроблення проєкту землеустрою для відведення у постійне користування земельної ділянки на вулиці Млинівській.

Депутатка Катерина Марчук від фракції «Рівне Разом» заявляє про конфлікт інтересів і не бере участь у голосуванні, адже її чоловік, Сергій Марчук, – керівник цього комунального підприємства.

Катерина Марчук, «Рівне Разом»

Ще за годину депутати голосують за питання № 577 – за надання  дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення ТОВ «Рент плюс груп» у власність шляхом викупу земельної ділянки на вулиці Київській.

Галина Кульчинська звертається до депутатів:

– Чи ми хочемо віддати, продати – що взагалі-то у воєнний час заборонено – на вулиці Київській майже 9 гектарів землі для виробництва, постачання пару та гарячої води фірмі, перепрошую, «Рент плюс груп», яка написала заяву 10 липня, а дата заснування у реєстрі цієї фірми – 28 червня 2023 року? Статутний капітал цієї фірми – 15 тисяч гривень. Основний вид діяльності – надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, торгівля автомобілями. Ми що робимо, шановні колеги?

Святослав Клічук підтримує думку депутатки та нагадує історію з славнозвісними «тимчасовими» спорудами на вулиці Київській, 96, що біля супермаркету «Сільпо»:

– От нова фірма подала заяву у липні. Місяць пройшов, і уже біля зоопарку – зелена зона, майже гектар. А Трест зеленого господарства подав заяву про сквер біля «Сільпо». І десь та заява загубилась. Не виноситься на сесію. То я хочу попросити Віктора Володимировича Шаркизяна десь знайти цю заяву і включити у наступний порядок денний.

– А я почав земельними ресурсами займатись, так? – відповідає секретар Рівнеради.

– Ви виносите питання на…, – не встиг договорити Клічук, бо його перебив Віктор Шакирзян:

– Дивіться, ті проєкти рішення, що є у мене у раді, всі виносяться, без винятку.

Святослав Клічук звертається до присутнього у залі начальника Управління земельних відносин виконавчого комітету Рівнеради Сергія Таргонія з запитанням, чи він передав на міську раду проєкт рішення щодо скверу навпроти «Сільпо».

Поки Сергій Таргоній йде до мікрофона, секретар Рівнеради Віктор Шакирзян відповідає:

– Він іде в раду, потім йде в комісію і, відповідно, після того формується у порядок денний на сесію. Правильно?

– Де він? – запитує Клічук.

– Ну, візьміть собаку й знайдіть, подивіться, – відповідає Віктор Шакирзян. 

Святослав Клічук знову запитує Сергія Таргонія:

– Ви підготували проєкт рішення?

– Це питання не стосується цього питання? Я по пам'яті не скажу, – каже Таргоній.

Зі свого місця встає депутат від фракції «Батьківщина» Сергій Васильчук і просить  колег не голосувати:

– Ми ж всі прекрасно розуміємо, що відбувається. Знайшли новий механізм ухилення від аукціонів.

До дискусії приєднується депутат від фракції «Рівне Разом» Святослав Стельмащук і починає переконувати присутніх підтримати це питання. Мовляв, з аукціону цю земельну ділянку ніхто ніколи не купить, бо через неї йдуть комунікації:

 – На сьогодні за ринковою ціною ділянку викуплять. У бюджет кошти надійдуть і буде там порядок.

Святослав Стельмащук з «Рівне Разом» та Дмитро Котляров з «Європейської солідарності»

Депутат переконує голосувати «за» не випадково, адже один із трьох власників фірми «Рент плюс груп» – Леонід Ткачук. Він пов’язаний з фірмою ТОВ «Землевпорядна компанія Велес», яка належить Євгену Римчуку, тестю депутата Святослава Стельмащука.

До 3 липня цього року Леонід Ткачук керував фірмою Євгена Римчука. Крім того, він був одним із бенефіціарів фірми «Ссі прайм груп», де працював батько депутата Володимир Стельмащук.

«За» натискають 23 депутатів. Не голосували Сергій Васильчук, Оксана Майборода, Олена Хотенко, Олександра Ковалено, Олександр Нестерук, Галина Кульчинська та Олена Нездюр. Проти – Анастасія Кулакевич, Тарас Обоїста, Зураб Кантарія, Святослав Клічук та Роман Денисюк.

Попри конфлікт інтересів у цьому питанні, Святослав Стельмащук голосує «за».

Далі – ще два питання про відведення землі шляхом викупу. Депутати більшістю голосів – «за».

– Це та сама схема, коли без аукціону віддається, потім вона буде дуже дешево, я вас переконую, викуплена... Якщо ми хочемо дбати про рівнян, про місто, щоб у нас було за що ремонтувати, купувати тролейбуси і так далі, то нам треба відмовитись від цих схем. У нас немає іншого варіанту. Нам з неба ці гроші не зваляться на голову… Давайте не будемо цю схему продовжувати. Дякую, – звернувся до присутніх у залі Святослав Клічук.

СБУ «рекомендувала інформацію не розголошувати»

Перед голосування за затвердження комплексної системи відеоспостереження та відеонагляду у місті до мікрофона підходить депутат Тарас Обоїста і звертається до директора департаменту муніципальної варти Андрія Пасічника. Просить прослідкував за ситуацією, коли інспектори мунварти штрафують у спальних районах автомобілі, які належать військовим, що нині захищають Україну у лавах ЗСУ.

Також Тарас Обоїста згадує історію, що департамент відмовився надати інформацію про виробника та модель камер спостереження, які закупили для Рівного.

– Не налагоджена комунікація із засобами масової інформації. Засоби масової інформації не можуть отримати відповіді, відповідно, я дуже хотів би, щоб Андрій як керівник департаменту озвучив, у чому є перепони, – доповнює депутат.

Андрій Пасічник відповідає, що запит від ЗМІ є, але Служба безпеки України рекомендувала інформацію не розголошувати, тому вона з обмеженим доступом.

Керівник Департаменту муніципальної варти Андрій Пасічник не вперше протиправно приховує публічну інформацію

Як рекомендація СБУ нівелює Закон України «Про доступ до публічної інформації», який Андрій Пасічник зобов'язаний виконувати як держслужбовець, він не пояснює.

Після перерви – знову земля. Уже біля Басового Кута

Перерва у засіданні триває годину. Опісля неї біля мікрофона стає ініціативна група обманутих вкладників четвертої черги будівництва житлового комплексу «Ріверсайд». Хочуть нагадати про ситуацію, в якій опинилися.

– Ми вивчали варіанти, як це можна, крім суду вирішувати: шукати інших інвесторів, якось тиснути на цих забудовників і ще щось. Поки що, на жаль, крім судової практики, яка може тривати довго, не знайшли варіантів, – каже депутат Зураб Кантарія.

Зураб Кантарія, «Голос»

На черзі – питання №55 про припинення ПМП ВКФ «М.В.-Меридіан» права оренди земельної ділянки і розірвання додаткового договору про поновлення договору оренди землі.

Біля мікрофона жінка, яка представилась Зіною (Кузнецовою. – Ред.). Вона каже, що мешканці будинку на Соборній, 275 потерпають від незаконної прибудови. Зіна просить не розривати договір, але водночас допомогти розібратись з незаконною прибудовою, через яку часто бувають пориви внутрішніх систем водопостачання та каналізації.

«Четверта влада» висвітлювала цю ситуацію в розслідуванні: «Майстер-клас із захоплення земельної ділянки біля багатоквартирного будинку у Рівному».

Секретар міської ради Віктор Шакирзян каже, що місто звертатиметься до суду.

Далі депутати голосують за затвердження проєкту землеустрою щодо відведення громадянці Задорожній Л. Д. земельної ділянки, яка є вільною від забудови і має майже 55 соток. Земля прилягає до вулиці Чорновола, на виїзді з Рівного.

Депутат Святослав Клічук запитує, чи на ділянку не поширюється мораторій, прийнятий на Басівкутське водосховище.

– Поширюється не законодавством, а рішенням міської ради, – каже начальник Управління земельних відносин виконавчого комітету Рівнеради Сергій Таргоній.

– Тобто рішенням міської ради було, що ми цю землю не чіпаємо, бо там – плавні і охоронна (захисна зона. – Ред.) озера, правильно? – перепитує депутат.

– Наскільки мені відомо, цей незаконний мораторій, який був ухвалений, який не відповідає Земельному кодексу, він поширювався на рекреаційну зону R3, а не на зону КВТ (зона установ відпочинку і туризму, – Ред.). КВТ – це ж не рекреація, – доєднується до обговорення депутат від фракції «Рівне Разом» Святослав Стельмащук.

– Ухвалене міською радою рішення не оскаржене в суді, воно законно діє, – відповів Святослав Клічук.

Під час цих слів депутат Стельмащук прямує на своє робоче місце, а потім повертається до мікрофона:

– Це ж район над дорогою. До чого це?

– Це плавні, – відповідає Клічук.

26 депутатів у залі вирішують, що землю треба віддати. Шестеро депутатів – вся фракція «Голос», «батьківщинівці» Олександр Нестерук і Олена Нездюр – голосують проти. Тарас Обоїста та Олена Хотенко утримуються. Галина Кульчинська і Оксана Майборода не голосують.

Землю власнику кіосків біля «Сільпо»

На розгляді – питання №243 щодо відведення товариству «Радема-Плюс» в оренду земельної ділянки на вулиці Набережній, яка вільна від забудови.

Засновник та власник ТОВ «Радема-Плюс» – підприємець Олександр Сачевчич, власник скандальних «тимчасових» споруд на вулиці Київській, 96, що навпроти «Сільпо», якого захищав телеканал забудовника Романа Куриса.

«За» голосують 25 депутатів. Проти – п’ятеро (вся фракція «Голос» та Олена Нездюр). Галина Кульчинська утримується. Олександр Нестерук та Світлана Марчук не голосують.

«Не вам мені розказувати»

На рішення про розробку комплексної міської цільової програми «Створення безбар'єрного простору у місті Рівному», яке ініціювала детутатка від фракції «Слуга народу» Олена Хотенко, емоційно зреагувала Оксана Майборода:

Оксана Майборода, «Європейська солідарність»

– Сьогодні під час голосування за бюджет, я думаю, що не без вашої участі було усунене питання щодо створення такого безбар’єрного простору (фінансування проєкту в парку на Грабнику. – Ред.). Покажу вам, як там люди проходять, як там діти можуть. І якщо ми справді хочемо не на словах, а на справах показати, як створюємо безбар’єрний простір у нашій громаді, то робімо це реально, а не просто щоб поставити галочку, що ми ухвалили якесь таке рішення.

Під час виступу Оксани Майбороди декі депутати гучно реагують, викрикуючи свої думки.

– Якщо ми говоримо про безбар’єрність і людей з доступом до того, куди вони можуть і не можуть, то, я думаю, не вам нам закидати, – реагує на емоційну промову Оксани Майбороди депутатка від «Слуга народу» Олександра Коваленко, яка працює практичним психологом у міському центрі «Крок», і продовжує спокійним тоном:

Олександра Коваленко, «Слуга народу»

– Якщо ви хочете доріжками врятувати людей, то це не те, що на сьогодні потребує громада. Зупиніться, будь ласка, над доріжками і працюйте, будь ласка, над проєктами, де люди справді потребують нашої підтримки. Я двадцять восьмий рік працюю з людьми з інвалідністю, і не вам мені розказувати, чого вони потребують.

31 депутат, включно з Оксаною Майбородою, та міський голова підтримують рішення.

Ще кілька хвилин депутати голосують за низку питань без обговорень. Опісля засідання закінчується.


Ця публікація створена в рамках проекту «Інституту висвітлення війни та миру» за фінансової підтримки МЗС Королівства Норвегії. Її зміст – виключна відповідальність редакції онлайн-медіа «Четверта влада» i не відображає погляди МЗС Королівства Норвегії чи «Інституту висвітлення війни та миру».


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте