Чиї гроші: ТОП-10 кандидатів-мажоритарників Рівненщини, які найбільше потратились на виборах

Зліва на право: Олексій Муляренко, Сергій Литвиненко, Вікторія Войціцька, Василь Кльоп, Олександр Ковальчук. Перша п'ятірка кандидатів-мажоритарників, які витрали найбільше на офіційну агітацію
Джерело
Колаж «Четвертої влади» на основі фото із Фейсбук-сторінок кандидатів. 

Вслід за розслідуванням про витрати мажоритарників області на рекламу у Фейсбук, «Четверта влада» проаналізувала і витрати кандидатів на офіційну політичну агітацію з виборчого фонду. 

Ми відібрати десятку тих, хто витратився на офіційну агітацію найбільше. 

П'ятеро із них формували свої виборчі фонди самостійно. Іншим переказували кошти люди та фірми.

Суми у звітах – це оплата тільки офіційних рахунків. Тих, які йшли через фонд. Кандидати могли витрачати гроші на іншу рекламу. За таку платили не із «каси».

Прикладом такої неофіційної агітації є «джинса». Про неї у трьох інших розслідуваннях: «Продажний ефір...», «Папір все стерпить...» та «Продажні статті...». 

Згідно з остаточними звітами кандидатів, які є на сайті ЦВК, десятка мажоритарників, що найбільше потратились виглядає так:

 
Зліва на право: Олександр Аліксійчук, Олег Осуховський, Володимир Рашовський, Роман Іванісов, Ксенія Павловська. Друга п'ятірка кандидатів-мажоритарників, які витратили найбільше на офіційну агітацію. Колаж «Четвертої влади» на основі фото із Фейсбук-сторінок кандидатів

10. Ксенія Павловська витратила на агітацію 420 тисяч 784 гривні. Кандидатка по 156-му округу від ВО «Батьківщина». Депутатка Рівненської обласної ради. Загальна сума її виборчого фонду 421 тисяча 138 гривень.

Ксенія Павловська задекларувала у 2018-му 95 тисяч гривень зарплати від ТОВ «Мостицький 2» (київська фірма, що будує житло і нежитлові приміщення). Там вона працює виконавчою директоркою. Також кандидатка вказала в декларації 460 тисяч гривень готівки та 20 тисяч доларів власних коштів.

Чоловік Павловської Василь Смолянінов – власник двох фірм: ТОВ «Добробут-СВ» та ТОВ «Ільдіан». Вид діяльності першої – торгівля м'ясом, другої –діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії.

Мажоритарниця внесла 10 тисяч гривень власних коштів на рахунок. Інша частина суми – це кошти людей.

Ксенію Павловську фінансували підприємці.  

Петро Сергійович Струц, який вніс до фонду 49 тисяч 407 гривень. Він керівник ТОВ «Тейкоф» та колишній керівник і засновник ТОВ «Дата менеджмент Ай Джі». За даними Clarity project, ТОВ «Тейкоф» перебуває в процесі припинення. Фірма займається поліграфією. ТОВ «Дата менеджмент Ай Джі» Петро Струц очолював з 2017 до 2019 року. Основна діяльність фірми – комп'ютерне програмування. 

Артем Олексійович Сєбба  вніс до виборчого фонду Павловської 98 тисяч 814 гривень. Чоловік керівник у ТОВ «Еліт Друк Груп». Фірма друкує газети. Окрім цього, Артем Сєбба був керівником Окружної виборчої комісії на окрузі, де балотувалась Павловська. 

Олександр Геннадійович Плетньов  вклав до виборчого фонду кандидатки 79 тисяч 51 гривню двома платежами. Чоловік керівник у ТДВ «Виробниче підприємство «Садко»». Фірма займається будівництвом. 

Юлія Олександрівна Таніч переказала у виборчий фонд Ксенії Павловської 118 тисяч 576 гривень двома платежами. Жінка із 2017 до 2018 керувала ТОВ «БУДГРУППРОЕКТІНВЕСТ-6». Основний вид діяльності: організація будівництва. Зараз підприємницької діяльності не веде. У відкритих даних вона не вказана, як керівниця будь-яких фірм.

Особи, вказаної у звіті як О.Ф. Сауліна, у відкритих даних немає. Вона заплатила до фонду Павловської 14 тисяч 822 гривні. 

Микола Миколайович Дерев'янко переказав на підтримку кандидатки 44 тисячі 466 гривень. У відкритих даних є три людини з таким прізвищем та ініціалами. Є також декларанти, в яких ця людина вказана родичем. Тому, точно вияснити, який саме Микола Дерев'янко фінансував фонд – складно. 

Сергій Анатолійович Калінін підтримав фонд Павловської сумою у 6 тисяч гривень. Осіб з таким прізвищем та ініціалами є кілька. У звіті кандидатки не вказано звідки особи, які фінансували її фонд. Тому визначити точно, хто із Сергіїв Калініних переказав гроші – складно.

9. Роман Іванісов заплатив за агітацію 443 тисячі 371 гривню. Фонд переможця на 153-округу від партії «Слуга народу» склав 444 тисячі 400 гривень. Усі кошти власні.

Витратили на агітацію 444 тисячі 145 гривень. Але 528 гривень від ТОВ ТРК «Шансон» повернули до фонду через «помилкове надходженння». Ще 246 гривень від ПАТ «Державний Експортно-Імпортний Банк України» повернули через «неправильно вказані реквізити одержувача».

Роман Іванісов працював головним юристом у ТОВ  «Проф Дез Контроль Плюс». Основний вид діяльності: комплексне обслуговування об’єктів. Із 2016 року до липня 2019-го фірма ТОВ «Проф дез Констроль Плюс» виграла тендерів на три з половиною мільйони гривень.

Про ці та інші фірми Романа Іванісова читайте у його досьє.

8. Із фонду Володимира Рашовського на агітацію переказали 615 тисяч 323 гривні. Вніс до фонду 595 тисяч 500 гривень власних коштів. Ще 20 тисяч добровільних внесків зазначено від Сергія Григоровича Столярчука. Чоловік мешкає у Рівному. 

Кандидат має бізнес. Він із батьками власники ТзОВ «Рекорд». Види діяльності фірми – торгівля квітами; торгівля пальним, видобування торфу, виробництво продуктів нафтопереробки, полювання та відловлювання тварин. Статутний фонд фірми – три мільйона гривень.

Про бізнес Володимира Рашовського більше можна дізнатись із його досьє.

7. Олег Осуховський витратив на рекламу 620 тисяч 649 гривень. Це увесь виборчий фонд кандидата. Власних коштів мажоритарник не вносив. У звіті вказані лише кошти осіб пов'язаних з ВО «Свобода».

Свободівець Олег Осуховський повністю «народний» кандидат. Адже власних коштів до свого фонду не заплатив. Усе від людей. 

Віктор Сергійович Форсюк переказав до фонду 49 тисяч 300 гривень. Є футболіст Віктор Форсюк, 1999 року народження. Чоловік грав за юнацьку збірну ДЮСШ Верес у 2013-2014 роках. Був спостерігачем на виборах президента у 2019 році від Руслана Кошулинського ВО «Свобода». 

Дмитро Віталійович Козачок на рахунок кандидата заплатив 45 тисяч 700 гривень двома рахунками. Чоловік був помічником Олега Осуховського за часів його депутатства у Верховній Раді у 2014-2019 рр., згідно з даними бази помічників нардепів «Посіпаки».

Дмитро Козачок засновник у двох фірмах: ТОВ Управляюча компанія «Для Людей» та ТОВ Охоронна компанія «Барс-С». Перша вже завершила свою діяльність. Частку власності у охоронній фірмі Дмитро Козачок вказав у своїй декларації. Він радник голови Костопільської районної ради. 

Дмитро Козачок в студентські часи був головою РМО «Студенська Свобода».

Роман Петрович Пащук переказав до фонду Осуховського 49 тисяч 500 гривень. Чоловік бізнесу не має. Був спостерігачем на виборах президента у 2019 році від Руслана Кошулинського ВО «Свобода». 

Ще один спостерігач, який переказав кошти до фонду Осуховського Олександр Іванович Савчук. Його внесок 94 тисячі гривень.

Савчук – депутат Рівненської обласної ради від ВО «Свобода». Він також директор КП «Рівнекнига» та власник ТОВ «Бізнес-центр «Пульс»».

Олександр Савчук також голова ГО «Чорнобильський меч». У декларації за минулий рік вказав пенсію, зарплати свою та дружини, матеріальну допомогу та кредит. Загальна сума 284 тисячі 925 гривень.

Ірина Олексіївна Бучинська вклала до фонду Олега Осуховського 49 тисяч гривень. Вона також була спостерігачкою на виборах від Кошулинського. Бізнес у жінки відсутній. 

Ганна Олександрівна Приймак переказала кандидату 148 тисяч 999 гривень. Жінка була була зареєстрована підприємницею 5 місяців, до січня 2012 року. Торгувала на ринку. Іншого її бізнесу немає у відкритих даних.

Олександр Дмитрович Оксимчук переказав до фонду 89 тисяч 100 гривень. Він член «Свободи». Балотувався до Рівненської обласної ради у 2015 році.

До 2017 року працював начальником Управління економіки, інфраструктури та інвестиційної діяльності Рівненської райдержадміністрації. Перед звільнення подав декларацію, де вказав 62 тисячі гривень зарплати.   

Олександр Валерійович Куліковський підтримав кандидата сумою в 95 тисяч гривень. Адреса чоловіка у звіті недоступна. Олександр Куліковський засновник ГО «Всеукраїнська люстрація» та ГО «Кандидат». Керівник першого – Олег Осуховський. Другого – сам Куліковський.

Куліковський був помічником депутата Верховної ради Олега Осуховського (два скликання 2012-2014 роки та 2014-2019 роки). 

На своїй сторінці у Фейсбук Олександр Куліковський вказує, що працює заступником голови громадської ради Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України.

Із 2015 до 2017 працювв в Міністерстві юстиції. Також на сторінці вказано, що Куліковський співзасновник громадських ініціатив «Вор-автодор» та «Громадський аудит». Перша рослідує діяльность «Укравтодор». Завдання другої – моніторинг діяльності влади та правоохоронних органів.

У відкритих даних Олександр Куліковський вказаний керівником двох фірм. ТОВ «Бест Технолоджі Інвестмент» займається установленнням та мантажем устаткування. ПП «Компанія «Техно – Україна ЛТД» торгує офісною технікою. 

6. Олександр Аліксійчук. На рекламу витратили увесь фонд – 645 тисяч 174 гривні. Всі кошти вніс кандидат.

«Слуга народу» має сімейний бізнес із вирощування ягід. Окрім цього, Олександр Аліксійчук керівник у ТОВ «Будтех-пром». Фірма займається будівництвом.

Більше про бізнес кандидата можна дізнатись у досьє.   

Зліва на право: Олексій Муляренко, Сергій Литвиненко, Вікторія Войціцька, Василь Кльоп, Олександр Ковальчук. Перша п'ятірка кандидатів-мажоритарників, які витрали найбільше на офіційну агітацію. Колаж «Четвертої влади» на основі фото із Фейсбук-сторінок кандидатів

5. Олександр Ковальчук. Переможець зі «Слуги народу» від Рівного витратив на рекламу 696 тисяч 928 гривень. Фонд розміром 697 тисяч містив тільки власні кошти кандидата

Депутат очолював ГО «Платформа взаємодій «Простір»». Має патент на торгові марки житлових комплексів та мав акції у фірмах США. Про це читайте детально у його досьє.

4. Василь Кльоп. Самовисуванець у 156-му окрузі витратив на агітацію 725 тисяч 923 гривні. Фонд кандидата склав 725 тисяч 995 гривень. Із яких власних коштів 187 тисяч 995 гривень. Все інше – внески людей. 

Кандидат – депутат Рівненської обласної ради від партії «Конкретних справ».

Він власник ПП «Дизайн», ТОВ «УРСУС К», фермерське господарство «УРСУС 2», ТОВ «Редакція газети «Костопіль Центр». Окрім цього, Василь Кльоп зареєстрований приватним підприємцем. Торгує деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням. 

У декларації за 2018 рік вказав 90 тисяч доларів, 400 тисяч гривень готівки дружини та 70 тисяч доларів власних. Окрім цього у родини 67 тисяч 808 гривень та 2 тисячі євро на банківських рахунках.

Більшу частину виборчого фонду Василя Кльопа становлять внески фізичних осіб. Їх четверо. Переказували суми не менше 128 тисяч гривень.

Віктор Іванович Кондратюк переказав кандидату 140 тисяч гривень. Таку ж суму вклала до фонду Вікторія Дмитрівна Ничипорук. Жінка власниця  ПП «Торг-Макс», зареєстрованого у Костополі. Фірма торгувала м'ясом. У 2017 році припинила свою діяльність.

Віталій Миколайович Сандуленко переказав до фонду 130 тисяч гривень. Чоловік із Костополя. Був у 2010-му приватним підприємцем. Займався ремонтом побутових виробів. Свою діяльність припинив.

Ігор Валерійович Дзядук пожертвував до фонду 128 тисяч гривень. Він також мешканець Костополя. На місцевих виборах у своєму місті  балотувався до міської ради у 2015 році від «УКРОП».

У інформації про кандидата на сайті ЦВК зазначено, що він у той час працював у ПП«Дизайн» (фірма Кльопа) менеджером зі збуту. 

3. Вікторія Войціцька у трійці лідерів по витратам. Вона до фонду не вклала нічого. 899 тисяч 550 гривень – кошти двох фірм і двох людей. Витрачено на агітацію більше за розмір фонду – 905 тисяч 269 гривень. Але ПП «Полісся» повернуло до фонду 5 тисяч 720 гривень.

Тобто фактично, із фонду витратили 899 тисяч 549 гривень. На одну гривню менше, ніж розмір фонду. 

Про мільйонні заробітки чоловіка кандидатки можна прочитати у її досьє

ТОВ «Феррострой» будівельна фірма із Полтави. До фонду Вікторії Войціцької фірма переказала 700 тисяч гривень. Власник фірми Сергій Калініченко. 

20 тисяч гривень переказали ТОВ «Системи електронної торгівлі». Фірма також у Полтаві. Основна діяльність – комп'ютерне програмування. Керівник Микола Горошко. 

В'ячеслав Ервінович Лукач зробив вклад до фонду Войціцької у розмірі 50 тисяч гривень. Чоловік зареєстрований підприємцем. Займається консультуванням з питань інформатизації. Також є власником двох фірм: ТОВ «УКРСПЕЦЗВ'ЯЗОК» та ТОВ «ВІАТОР ТРЕВЕЛ СЕРВІС». Фірми надають послуги зі зв'язку та туризму. 

Микола Богданович Когут переказав до фонду 129 тисяч 550 гривень двома платежами. Чоловік вказаний розпорядником коштів фонду та підписантом у звіті Войціцької. Він також її помічник на платній основі за часів депутатства у Верховній раді ( 2014-2019 роках).

2. Сергій Литвиненко. Переможець у 156-му окрузі зі «Слуги народу» перерахував із фонду на агітацію 907 тисяч гривень. Це увесь фонд. Сам депутат вклав 80 тисяч 907 гривень. Інша частина – це перекази від ТОВ «ІС-Буд» та фізичних осіб. 

Переможець на 156-му окрузі був директором на спиртових заводах. Останнє місце роботи ДП «Зірненський спиртовий завод». Детально про його бізнес читайте у досьє.  

Переможцю від «Слуги народу» ТОВ «ІС-БУД» переказало 370 тисяч гривень. Фірма зареєстрована у Києві, але власник рівнянин Анатолій Похильчук. основна діяльність: інші спеціалізовані будівельні роботи.

Ще 457 тисяч до фонду вклали фізичні особи. Їх шестеро. 

По 25 тисяч гривень переказали Дмитро Олександрович Дорошко та Олександр Олександрович Сапега. Чоловіки не мають бізнесу. Перший у відкритому доступі зазначений як керівник чернігівського «Ультрас». Олександр Сапега очолює громадську організацію «Екостолиця». 

Олександр Володимирович Малюга вклав до фонду 102 тисячі гривень. Чоловік у відкритих даних вказаний керівником ТОВ «БМГ». Фірма київська. Займається оптовою торгівлею. 

Денис Миколайович Чернов переказав на рахунок фонду Литвиненка 55 тисяч гривень. У відкритих даних людей з таким ім'ям кілька.

Один із чоловіків вказаний директором ДП «Воютицький спиртовий завод», що розташований у Львівській області. Сергій Литвиненко у свій час виконував обов'язки директора Угерського та Струтинського державних спиртових заводів у цій області.

Олександр Володимирович Рудь профінансував фонд кандидата на суму 200 тисяч гривень. Таких осіб у відкритих даних кілька, як і Вадимів Васильовичів Мельників. Чоловік з таким ім'ям переказав 50 тисяч гривень. 

1. Олексій Муляренко. Екс-голова РОДА вклад до фонду 1 мільйон 400 тисяч гривень власних коштів. Витратив на агітацію 1 мільйон 345 тисяч. 

Муляренки – бізнесмени. Сам кандидат власник ТОВ «Сталь-М». Фірма виготовляє протипожежні двері та сейфи. Його батьки ведуть підприємницьку діяльність у сфері будівництва, торгівлі залізними виробами, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами в спеціалізованих магазинах. 

Детально про бізнес та неточності в деклараціях екс-чиновника можна прочитати в його досьє.


Розслідування «Четвертої влади» в рамках проекту «Підтримка регіональної розслідувальної журналістики» за підтримки National Endowment for Democracy (Національного фонду підтримки демократії (США))


Якщо те, що ми робимо, вам подобається, і ви вважаєте це важливим, ви можете підтримати «Четверту владу». Щоб ми мали можливість працювати ще краще і охоплювати більшу кількість тем. Зробити це можна ТАКИМ ЧИНОМ.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте