Директора рівненської «швидкої» підозрюють у злочині і оскаржують його призначення на посаду

Свободівець Андрій Бортнік почав працювати головним лікарем обласної екстренки у жовтні 2014 року. Ймовірно, це пов’язано з призначеннями приблизно тоді ж його співпартійців на управлінські посади в області: головою облдержадміністрації став Сергій Рибачок, його заступником з гуманітарних питань – Олександр Савчук, там же начальником управління охорони здоров’я – Юрій Осіпчук, а головою Рівненської райдержадміністрації – Олексій Бучинський. Усі п’ятеро були помічниками нардепа-свободівця Олега Осуховського
Джерело
Колаж «Четвертої влади» із фото з фейсбук-сторінок

Директор рівненського Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Бортнік на днях додав до свого резюме підозру у зловживанні службовим становищем. Правоохоронці вважають, що він безпідставно призначав підлеглим «ковідні» доплати.

Це не єдиний випадок, коли Андрій Бортнік оскандалився. І буде вже не перший судовий розгляд за його участі.

У цій публікації ми розповідаємо більше про суть обвинувачення, як на нього відреагували анонімні працівники «швидкої» і що це за інший суд. Пригадуємо, чим відомий Андрій Бортнік. Зокрема, як його обирали на посаду «на розсуд комісії» з фальшивими представниками громадськості. Деталі – у тексті.

Нецільові виплати «ковідних»

Рівненська обласна прокуратура 11 січня 2022 року повідомила про оголошення підозри головному лікарю одного з комунальних медичних закладів, підпорядкованих обласній раді.

Посадовця підозрюють у тому, що з квітня по червень 2021 року він підписував накази про незаконні нарахування й виплати.

Називають суму збитків – понад 400 тисяч гривень. За інформацією правоохоронців, це були так звані «ковідні» гроші, призначені медикам та працівникам закладу, які безпосередньо займалися хворими чи пацієнтами з підозрою на коронавірусну хворобу.

Отримали ж їх і люди, які не виконували цю роботу. Які посади вони обіймають, прокуратура не повідомляє. Імені керівника та назви закладу теж. Лише що вирішують питання про запобіжний захід і відсторонення від роботи.

Поліція додає: керівникові 47 років, сума збитку – майже 437 тисяч гривень.

Речниця обласної прокуратури Оксана Жужельська каже, що конкретну інформацію про заклад і його керівника прокурори не розголошують.

Злочин з тяжкими наслідками

Правоохоронці пишуть, що дії керівника підпадають під частину 2 статті 364 Кримінального кодексу України: умисне зловживання владою або службовим становищем всупереч інтересам служби для отримання будь-якої неправомірної вигоди для себе чи когось іще, якщо воно завдало істотної шкоди правам, свободам та інтересам окремих громадян, держави чи громади і має тяжкі наслідки.

Тяжкими у 2022 році вважаються наслідки, які спричинили збитків на 310 тисяч 125 гривень і більше.

За таке правопорушення можуть ув'язнити від трьох до шести років, позбавити права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років та оштрафувати від 8 тисяч 500 гривень до 17 тисяч гривень.

Хто ж підозрюваний

Видання «Рівне вечірнє» повідомляє ім’я – це директор Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (головного офісу швидкої допомоги в області) Андрій Бортнік.

Це підтверджують і «медики Рівненського обласного центру ЕМД та МК», від імені яких опубліковано повідомлення на фейсбук-сторінці закладу. Допис анонімний – у ньому чи під ним жодного прізвища.

З допису зрозуміло, що підозру Андрію Бортніку вручили 10 січня і що «ковідні» виплати отримали лікарі, фельдшери, водії, санітари й диспетчери. Чи отримали їх в адміністрації, не пишуть. Дописувачі обурені підозрою в незаконності виплат.

«Ми пропонуємо авторам цієї підозри приїхати до нас хоча б на один день, виїхати разом із ковідними бригадами на виклик, заспокоїти збентежених пацієнтів разом із нашим диспетчером, разом із санітаркою обробити карету швидкої після транспортування хворого… і лише після цього робити висновки.., хто має право на ковідні гроші, а хто – ні», – так завершується допис.

Більше про особливості роботи рівненської швидкої допомоги дізнавайтеся з наших публікації «Чому рівненська швидка не завжди швидка» чи сюжету «Дожити до наступної зарплати: за які гроші рятують людські життя рівненські медбригади».

Що відомо про Андрія Бортніка

Андрій Бортнік народився 4 січня 1975 року, член партії ВО «Свобода». З 2015-го до 2020 року був депутатом Рівненської обласної ради. За інформацією руху «Чесно», у 2007-му, 2012-му, 2014-му і 2019-му роках безуспішно балотувався у партійних списках до Верховної Ради. Зареєстрований і мешкає у Рівному.

Це фото на своїй фейсбук-сторінці Андрій Бортнік підписав «24.11.2013. Київ. Євромайдан»

Андрій Бортнік має вищу медичну освіту за спеціальністю лікувальна справа, починав нібито з посади медбрата в міській поліклініці №3. Потім був хірургом поліклініки «Північна» і Центральної міської лікарні. З 2014 року працює головним лікарем обласної швидкої допомоги. У березні 2021-го чоловік знову очолив установу, але назва посади змінилася, тому він став директором.

30 грудня 2020 року його кандидатуру з поміж трьох обрала конкурсна комісія. Депутати Рівненської обласної ради погодили її на сесії 11 березня 2021 року. Контракт підписаний на три роки. Також Андрій Бортінк продовжує працювати хірургом Центральної міської лікарні – за сумісництвом. Так пише у своїх деклараціях.

Андрій Бортнік під час прийому нових автомобілів швидкої допомоги у кінці січня 2021 року. За його словами, машини закупили «завдяки співпраці з НСЗУ та Міністерством охорони здоров'я України». Фото з фейсбук-сторінки центру екстреної допомоги 

Що ми писали про Бортніка раніше

Андрій Бортнік згадується чи фігурує у таких текстах «Четвертої влади»:

Обрання Бортніка оскаржує його заступник

Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Уляна Нор з 9 березня 2021 року час від часу розглядає справу про визнання протиправним і скасування два рішення у двох протоколах конкурсної комісії від 30 грудня 2020 року, коли переможцем на посаду директора екстренки обрали Андрія Бортніка.

У відкритому доступі є протокол №4 з цього засідання, де зафіксовано результати голосування за кожного кандидата й визнання Андрія Бортніка переможцем конкурсу.

У розгляді справи була майже річна перерва: позивач відкликав заяву.

Позивач – Олег Гикавчук. Він – заступник головного лікаря Андрія Бортніка, медичний директор, і його головний опонент під час конкурсу.

Олег Гикавчук у липні 2017 року, коли у рамках проекту Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» область отримала 18 швидких марки Citroen. Фото від 18 липня 2017 року зі сторінки «Медичного вісника+» 

Відповідачів у справі двоє: Рівненська обласна рада і її конкурсна комісія. Андрій Бортнік виступає третьою особою без самостійних вимог на стороні відповідача. Наступне засідання у цій справі призначене на вівторок 18 січня 2022 року.

Чому заступник Бортніка судиться можна почитати в матеріалі: Як комісія з фіктивною політичною громадськістю обирала керівника рівненської «швидкої»

Утримується від коментарів

Ми намагалися поговорити із Андрієм Бортніком і розпитати, що він думає про висунуті правоохоронцями обвинувачення й підозру.

У приймальній директора Обласного центру екстреної медичної допомоги спочатку відповіли, що на роботу він ходить, але на момент дзвінка «немає на місці». Пізніше секретарка центру Інеса Пославська повідомила: Андрій Бортнік не відмовляється, а утримується від коментарів – до суду і «щоб не заважати судовому процесу».

Оксана Жужельська повідомила: запобіжний захід підозрюваному обиратимуть 13 січня о 15:00 у Рівненському міському суді.

P.S. 14 січня Рівненський міський суд обрав Андрію Бортніку запобіжний захід особисте зобов'язання. Суть його полягає у покладенні на підозрюваного зобов'язання виконувати покладені на нього судом обов'язки. Наприклад, не виїздити з міста чи області без відома і дозволу слідчого та/або суду і з'являтися на всі виклики.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте