Вознюк Юрій Володимирович

Джерело
Фото з його сторінки у фейсбуку

Депутат Рівненської міської ради (2010-2013 роки), народний депутат 7-8 скликань (2012-2019 роки), фінансовий директор ТОВ «Екорембуд ЛТД». Кандидат в міські голови Рівного на місцевих виборах 25-го жовтня 2020-го року.

Для підготовки досьє використана інформація, зокрема, із сайтів Єдиного державного реєстру декларацій, bihus.деклараціїyoucontrol і Посіпаки

Біографія

Народився 31 січня 1980 року у Луцьку Волинської області. У 1983 році сім’я переїхала до Рівного.

Освіта

1986-1997 роки – навчався у Рівненській загальноосвітній школі №1.

1997-2002 роки – навчався у Міжнародному економічно-гуманітарному університеті ім. С.Дем'янчука за спеціальністю «фінанси».

В офіційній біографії Юрій Вознюк вказав, що навчався в аспірантурі Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана і працював над дисертацією на тему «Фінансування інвестиційної діяльності підприємств нафтогазової промисловості». Роки навчання і рік захисту дисертації не вказані. Чи довчився і захистив наукову роботу – не відомо.

У тій самій біографії Вознюк повідомляє, що у 2018 році здобув юридичну освіту. Де навчався і роки навчання – не вказані.

Робота

Під час навчання у МЕГУ Юрій Вознюк пішов працювати у фірму «Екорембуд ЛТД» бухгалтером-економістом. Це підприємство його батька. Нині Юрій Вознюк – фінансовий директор підприємства. Докладніше про «Екорембуд ЛТД» у розділі «Бізнес».

Політична кар’єра

31 жовтня 2010 року – обраний до Рівненської міської ради за списком партії «Фронт змін», головою якої був Арсеній Яценюк. Очолював комісію з питань економіки, підприємництва та залучення інвестицій, був головою фракції «Фронт змін».

28 жовтня 2012 року – обраний до Верховної Ради від Об'єднаної опозиції «Батьківщина» (Юлія Тимошенко, Арсеній Яценюк, Анатолій Гриценко, Олександр Турчинов та Юрій Луценко), округ №153 (Рівненський, Гощанський, Корецький, Острозький райони, Острог та частина Рівного у районі льонокомбінату). 

Юрій Вознюк під час виступу на агітаційному мітингу у Рівному на майдані Незалежності у вересні 2012 року. Скрин з відео «політичної джинси»

Тоді за Юрія Вознюка, як представника об'єднаної опозиції, проголосували 48,32%, тобто 51 тисяча 651 виборець. У Верховній Раді очолював підкомітет з питань оподаткування доходів юридичних осіб, уніфікації податкового і бухгалтерського обліку податково-митного комітету. Оскільки у червні 2013 року «Батьківщина» поглинула «Фронт змін», Юрій Вознюк переходить до її складу.

30 серпня 2014 року – виходить з партії «Батьківщина» і вступає до «Народного фронту» (Арсеній Яценюк, Олександр Турчинов).

26 жовтня 2014 року – обраний до Верховної Ради на позачергових виборах від партії «Народний фронт», той же округ №153. За нього проголосували 35,66%, тобто 35 тисяч 935 виборців. Продовжує працювати в комітеті податкової та митної політики вже на посаді заступника його голови.

У кінці травня 2019 року президент Володимир Зеленський розпускає парламент і призначає позачергові вибори.

Оприлюднені звіти народного депутата Юрія Вознюка за 2014-2015, 2016 рік, а також «звіт за 4 роки» (не вказано, які саме). Як пише аналітичний портал «Слово і діло», Юрій Вознюк посів четверте місце серед рівненських мажоритарників за кількістю виконаних обіцянок. Він – другий з кінця.

21 липня 2019 року – балотувався до Верховної Ради як безпартійний самовисуванець, знову округ №153. Програв Роману Іванісову зі «Слуги народу» і посів друге місце. За Вознюка проголосувало 22,46%, тобто 17 тисяч 885 виборців. За Іванісова – 35,67%, 28 тисяч 408 виборців. 

Міркування про цю поразку читайте у блозі Святослава Клічука «Чому програв Вознюк».

12 серпня 2020 року – Ігор Палиця публічно представив Юрія Вознюка як кандидата на міського голову Рівного від його партії «За майбутнє» на місцевих виборах 25-го жовтня 2020 року.

Володимир Вознюк (другий ліворуч) під час відкритого форуму партії «За майбутнє» (Ігор Палиця), на якому його представили як кандидата на міського голову Рівному на місцевих виборах 2020 року. Поруч – чинний нардеп Віктор М’ялик (перший ліворуч), рівненський міський голова Володимир Хомко (другий праворуч) та лідер партії Ігор Палиця (праворуч)

На прохання «Суспільне Рівне» назвати протягом 2-х хвилин 5 першочергових рішень, які зробить кандидат, ставши міським головою Рівного Юрій Вознюк назвав такі чотири:

В першу чергу: обов'язково добудувати стадіон «Авангард».

Друге: туристична привабливість Рівного.

Третє: інвентаризація відеокамер, щоб місто було безпечним і привабливим для туристів.

Четверте: добудувати спорткомплекс на вулиці Макарова.

Родина

На цьому фото із сторінки Юрія Вознюка у фейсбуку – його дружина Зоряна, діти і батьки, Володимир та Антоніна. Світлина викладена у серпні 2020 року

Батько – Вознюк Володимир Олександрович, народився 19 липня 1948 року у селі Велика Омеляна Рівненського району. Закінчив будівельний факультет Українського інституту інженерів водного господарства (нині Національний університет водного господарства та природокористування), спеціальність – «промислове та цивільне будівництво», за фахом – інженер-будівельник. Інформація з сайту фірми «Екорембуд ЛТД».

Мати – Вознюк Антоніна Леонідівна, народилася 27 червня 1946 року. Юрій Вознюк називає селище міського типу Володимирець її батьківщиною.

Старша сестраМаковська (за чоловіком) Тетяна Володимирівна, народилася 27 грудня 1972 року. Підприємиця, засновниця і директорка бюро інтер’єрного дизайну «Makovski».

2018 рік. Тетяна Маковська (ліворуч) з братом Юрієм Вознюком і батьком під час святкування його 70-річчя. Фото зі сторінки Юрія Вознюка 

Перший шлюб Юрія Вознюка тривав з 2003 до 2014 року. Дружина – Вознюк Алла В’ячеславівна, народилася 1980 року, власниця туристичної агенції «Жюль Верн». У колишнього подружжя троє дітей: Владислав (2003 р.н), Майя (2005 р.н) та Андрій (2009 р.н).

Другий шлюб Юрія Вознюка триває, ймовірно, з 2014-2015 року року. Дружина – Богуславська Зоряна Валентинівна, народилася 21 лютого 1990 року в селі Великий Житин Рівненського району. Жінка працювала у виборчому штабі «Народного фронту» прессекретаркою і теж балотувалася за партійним списком до Верховної Ради, під №189. Була помічницею на платній основі нардепа Юрія Вознюка і його колег.

Подружжя має двох доньок: Емілію (2015 р.н) та Олександру (2019 р.н.).

Юрій Вознюк та його дружина Зоряна на святкуванні 80-річчя Рівненського музично-драматичного театру у грудні 2019 року. Фото з особистої фейсбук-сторінки Юрія Вознюка

Куми

Станом на квітень 2017 року сім’я Юрія Вознюка мала п'ятьох кумів-депутатів. Про це писав сайт ВСЕ. Разом із кумами та їхніми сім’ями Вознюки відзначають релігійні і сімейні свята. 

На цьому фото Юрій і Зоряна Вознюки разом із кумами святкують Великдень 2017 року. Олександр Курсик (у центрі, робить селфі), Олексій Керницький (перший ліворуч), Володимир Пилипчук (другий ліворуч), Олександр Корнійчук (третій ліворуч), Юрій Вознюк (у центрі на задньому плані), Руслан Шевчук (праворуч від Юрія Вознюка). Фото з особистої фейсбук-сторінки Юрія Вознюка

Докладніше про кожного з кумів-депутатів.

Олексій Керницький – депутат Рівненської міськради від «Фронту змін» 2012-2015 років, був помічником Юрія Вознюка-нардепа на громадських засадах обидва скликання, один зі співзасновників сімейного кінноспортивного клубу «Патріот» у селі Козлин Рівненського району, директор ТОВ «Патріот Енерго» (виробництво і торгівля електроенергією), власник і керівник ТОВ «Захід-авто» і ТОВ «Захід-авто2» (вантажні автомобілі), ТОВ «Рембудмонтаж».

Володимир Пилипчук – помічник Юрія Вознюка-нардепа у 2012-2014 роках, депутат Рівненської райради від «Фронту змін» 2010-2015 рр., кандидат в депутати від БПП «Солідарність» 2015 р., голова Рівненської райради 2014-2015 рр., голова Рівненської райдержадміністрації 2016-2019 рр., з 2019 року – начальник управління транспорту, а з жовтня 2020 року – начальник управління житлово-комунального господарства Рівненської міської ради.

Олександр Корнійчук – перший заступник острозького міського голови 2006-2010 рр., депутат Рівненської облради від ВО «Батьківщина» 2010-2015 рр., з 2015-го і донині – депутат там же від БПП «Солідарність». Був керівником апарату Рівненської обласної держадміністрації у 2014-2016 рр., кілька місяців у 2016 році головою обласної ради, потім – заступником голови Рівненської ОДА у 2016-2019 роках.

Помічник народних депутатів на громадських засадах з 2007 року і донині: Прокопчука Юрія («Батьківщина»), Юрія Вознюка (обидва терміни).

Руслан Шевчук – юрист, депутат Рівненської міської ради від «Всеукраїнського патріотичного союзу» 2010-2015 рр., радник міського голови з юридичних питань, його заступник у 2015-2016 рр. З квітня 2017 року – діловий партнер Зоряни Вознюк, співвласник ТОВ «Тіволі-ленд».

Олександр Курсик – власник сайту «ЧаРівне», депутат Рівненської міської ради від ВО «Батьківщина» з 2010 року, колишній журналіст телеканалів «Рівне 1» та «1+1», помічник нардепа Прокопчука Юрія 2007-2012, з 2015 року і донині працює на телерадіоканалі «Ритм»: був директором зі стратегічного розвитку.

Після зміни власника телеканалу став заступником гендиректора того ж напрямку. Телеканал тепер називається ITV Media group і майже цілком належить рівненському забудовнику, власнику ЖК «На щасливому» Роману Курису.

Станом на середину жовтня, зі сторінки з контактами керівників відділів ITV були вилучені всі прізвища. А Олександр Курсик балотується до Рівненської міської ради від «Батьківщини» як директор програм у ТРК «Ритм».

Керівник партії «Голос» у Рівненській області, кандидат у депутати і на міського голову Рівного від партії «Голос» Роман Денисюк – іще один кум, якого Юрій Вознюк представив в ефірі дебатів на телеканалі «Суспільне Рівне».

Роман Денисюк каже, що «ні моя дружина, ні я не підтримуємо відносин з сім’єю Вознюків» вже кілька років. На це є як особисті, так і політичні причини. Наприклад, відмова «Громадського контролю» підтримати виділення земельних ділянок Вознюку на Макарова-Пржевальського. Ще одна – відмова «Голосу» підтримати Юрія Вознюка як кандидата в нардепи у 2019-му.

Бізнес

«Екорембуд ЛТД» і пов’язані з нею фірми

ТОВ фірма «Екорембуд ЛТД» заснована 1994 року. Основний вид діяльності: будівництво житлових і нежитлових будівель. Статутний капітал фірми 8 мільйонів. Працює в Україні і закордоном. Зареєстрована в селі Великий Олексин Шпанівської сільради Рівненського району. Там розташована виробнича база. Рівненський офіс – на Буковинській, 7А. На сайті підприємства є ще адреса київського офісу: проспект Перемоги, 62Б.

У рівненський офіс «Екорембуду» можна потрапити лише з внутрішнього двору будівлі. Вивісок там немає
На вхідних дверях офісу «Екорембуду» – табличка з написом «Службове приміщення народного депутата Верховної Ради України Ю.В.Вознюка». Хоча він уже більше року – не народний депутат. Наявність такого статусу фактично унеможливлює проведення, в разі потреби, слідчих і розшукових дій у приміщенні
Всередині під’їзду, на склі вахти приклеєний скотчем аркуш з текстом, який забороняє заходити в офіс «Екорембуду» на час карантину

«Екорембуд ЛТД» займається монтажем резервуарів для нафти й нафтопродуктів, сталевих і залізобетонних конструкцій доменних печей, будівництві хімічних і насіннєвих заводів, адміністративних будівель, будинків; також ремонтує резервуари будь-якого виду і призначення.

Російськомовна версія сайту підприємства містить більше інформації, ліцензій та сертифікатів, звітів про побудовані об’єкти і пропозицій, ніж україномовна чи англомовна. Однак інформація звідти актуальна на 2013 рік.

«Перша рівненська філія ТОВ фірма “Екорембуд ЛТД”» – ще одне підприємство, яке було зареєстроване на Буковинській, 7А у 2005 році, але припинило свою діяльність. Його працівники теж будували зернові елеватори і насіннєві заводи, виготовляли ємності для нафтопродуктів. Крім адреси й видів діяльності, співпадає і колишній номер телефону: 28-86-14. На аналітичній платформі youcontrol інформації про нього мало, більше на російському довідковому ресурсі, який розповідає про юридичних осіб України.

«Екорембуд ЛТД» – засновник ТОВ «Медіавектор», яке займається рекламою, виданням газет та іншої друкованої продукції, торгує канцтоварами, надає інформаційні послуги. Фірма теж зареєстрована у селі Великий Олексин – вул. Промислова, 1А. Керівник – Валентина Сас. «Медіавектор» видавав газету «Рівненська правда».

Такою була «шапка» газети сім’ї Вознюків «Рівненська правда», якою керувала нинішня начальниця управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації Любов Романюк і кандидатка в депутати Рівнеради від партії «Слуга народу». Вона ж – колишня помічниця на громадських засадах у Юрія Вознюка обидві каденції. Ілюстрація зі сторінки видання у фейсбуці

«Екорембуд» і «Медіавектор» дуже споріднені: засновники першого – це Вознюк-старший, Почтаренко Леонід Григорович і Почтаренко Роман Леонідович, власники – Володимир Вознюк і Леонід Почтаренко; засновники другого – «Екорембуд», а власники – усі троє.

Російська бізнесова гілка. «Першою Рівненською філією ТОВ фірми “Екорембуд ЛТД”» керував Бондар Павло Володимирович. 

За інформацією офіційного сайту російської Федеральної податкової служби, людина з такими ж ім’ям, прізвищем і по-батькові зазначена генеральним директором ТОВ «Екоспецмонтаж» (зареєстроване у Москві у 2008 році) і має право діяти від його імені без довіреності.

Індивідуального податкового номера чоловік не має – це дає підстави вважати, що він не громадянин Російської Федерації. Такий номер має засновниця і власниця підприємства Пастухова Ольга Олексіївна.

«Екоспецмонтаж» згаданий у російськомовній версії сайту «Екорембуду» як представництво останнього. Також там пишуть, що з 27 травня 2010 року це підприємство стає членом саморегульованої організації роботодавців «Союз строителей Республики Башкортостан» і потрапляє в його реєстри.

У 2011 році про «Екорембуд» пишуть, що спеціалізується на промисловому будівництві і в Росії. У 2016 році «Екоспецмонтаж» припиняє членство у «Союзі...» за власним рішенням.

Коли у 2015 році Юрію Вознюку закидали наявність у нього російського бізнесу, бо побачили фото його телефонного листування з Ольгою, бухгалтером з Росії, він сказав:

«Так, наша фірма «Екорембуд» будує кілька об’єктів в Росії, але ми працюємо і в Польщі, в Словаччині. При цьому всі кошти йдуть в Україну, у наш місцевий бюджет. У Рівненському районі підприємство є третім за розміром сплачених податків».

На початку жовтня 2020 року в коментарі телеканалу «Рівне1» Юрій Вознюк знову підтвердив наявність ділових справ у країні-агресорі, але додав: «з лютого 2014 року ми жодного дня не працювали в Росії», бо він туди нев'їзний. 

– З лютого 2014 року я нев’їзний у Росію. І моя сім’я не має бізнесу в Росії з лютого 2014 року, – повторює Юрій Вознюк уже на кандидатських дебатах в ефірі «Суспільне Рівне» і натякає на судову тяганину тим, хто казатиме протилежне.

За довідкою порталу «За честный бизнес» про компанії та бізнес у РФ, «Екоспецмонтаж» займається «роботами з монтажу сталевих будівельних конструкцій», має статус діючого і станом на 1 вересня 2020 року – податкову заборгованість.

З 2014 року підприємство має зменшення прибутку, з 2016-го – зменшення виручки, капіталу й активів. З 2018 року з'явилися нестачі, штрафи і три судових справи на суму більше 20 мільйонів рублів. З фінансової звітності компанії можна побачити, що вона працювала в 2014-2018 роках.

Інший довідковий сайт повідомляє, що «Екоспецмонтаж» працює за більш ніж двадцятьма будівельними напрямками, зокрема виготовляє металеві конструкції, резервуари та ємності. Із 20 травня 2020 року має статус недіючого підприємства і є рішення про його виключення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб Російської Федерації.

Однак із 14 червня відновлює статус діючого. Підприємство не закривають і у 2019 році навіть платили 3 тисячі 023 рублі податку на прибуток, хоча його рентабельність складає мінус 210 відсотків.

ТОВ «Тіволі-ленд»

Підприємство виготовляє обладнання для дитячих, спортивних майданчиків та предмети благоустрою і має 22 види діяльності, серед яких навіть будівництво житлових і нежитлових будівель та будівельно-монтажні роботи. Зареєстроване у селі Великий Житин, де народилася Зоряна Вознюк, друга дружина.

Офіс розташований на вулиці Білій, 16 у Рівному. Засновники і власники підприємства – Зоряна Вознюк і кум сім’ї Руслан Шевчук. Фірма зареєстрована у квітні 2017 року. Тоді ж через державні закупівлі заробила більше 2 мільйонів гривень, у 2018 році – майже 4,9 мільйони гривень, у 2019-му – майже 7,3 мільйона гривень, у 2020-му – 3,8 мільйони гривень.

«Четверта влада» докладно описала початок діяльності «Тіволі-ленд» і шлях державних коштів до його рахунків у публікації Стартап на мільйон «депутатських» коштів від рівненського нардепа для «найближчих».

Тоді 80% фірми належали Зоряні Вознюк, решта – Руслану Шевчуку (внесок у статутний капітал 800 тисяч гривень і 200 тисяч гривень відповідно). У червні 2018 року Зоряна продала кумові 30% частки за 300 тисяч гривень, і вони стали рівноправними власниками: 50% на 50%.

«Тіволі-ленд» з грудня 2018 до 17 вересня 2020 року уклала 169 угод на 18,8 мільйонів гривень. Чимало договорів у виборчому окрузі №153 від якого був народним депутатом Юрій Вознюк. Хто і за що їй платив – дивіться тут.

КП «Господарник»

Батько Зоряни Вознюк, Богуславський Валентин Тимофійович, – керівник приватного колективного підприємства «Господарник», зареєстрованого у Рівному. Фірма займається наданням в оренду майна, управлінням нерухомістю, оптовою і роздрібною неспеціалізованою торгівлею, може мати агентства нерухомості.

Валентин Богуславський був серед засновників Товариства з додатковою відповідальністю «Рівнекомунпостач», яке займається наданням в оренду нерухомості, управлінням нерухомістю, монтажем водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування, іншими будівельними роботами, оптовою торгівлею сільськогосподарським устаткуванням, деревиною, будматеріалами та іншим.

Чим багаті Вознюки (за деклараціями 2011-2019 року)

Доходи

Електронне декларування в Україні запрацювало з 2016 року. До того часу посадовці й депутати подавали паперові декларації. Де Юрій Вознюк отримував зарплату до 2015 року включно, у деклараціях «паперового» зразка не вказано.

За  деклараціями з 2016 року, джерелом зарплати й основним місцем його роботи було Управління справами Верховної Ради України. У декларації від 30 травня 2020 року, вже після «звільнення» з народного депутатства, місцем роботи вказане ТОВ «Екорембуд ЛТД».

Юрій Вознюк
Доходи, грн Витрати, грн
Рік Зарплата Від продажу майна/корпоративних прав/оренди, грн Проценти, грн Страхові виплати/мат.допомога, грн  
2011 114 тисяч 500 2 млн 592 тисяч 960 + 51 тисяча 526 + 2 млн 541 тисяча 434 15 тисяч 25   2 млн 739 тис. 968
2012 195 тисяч 205   54 тисяч 500 10 тисяч 976  
2013 198 тисяч 251   39 тисяч 176  35 тисяч 94  
2014 164 тисяч 485 244 тисяч 45 тисяч 287 3 тисячі 635  
2015 77 тисяч 512   31 тисяча 942   944 тис.+ 33 тис. 658 
2016 157 тисяч 554   793 705 додаткове благо від «Укртелеком» 677 тис. 500
2017 235 тисяч 188 602 тисяч 314 24 тисячі 649 від СК «Уніка»  
2018 424 тисяч 34        
2019 458 тисяч 775   850 1 тис. як самозайнятій особі від Бобровського Миколи Євгеновича, 2 тисячі 998 - додаткове благо з «Універсалбанк»  

Зоряна Вознюк декларує соціальні та державні матеріальні допомоги, подарований мільйон гривень (двічі по 500 тисяч) і з 2017 року – дохід від свого бізнесу. Доходи на посаді платного помічника свого чоловіка-нардепа Зоряна у деклараціях не показує.

Зоряна Вознюк
Рік Зарплата, грн Від продажу майна/ корпо-ративних прав /оренди, грн Проценти, грн Страхові виплати / мат. допомога, грн Подарунок, грн
2015 39 тисяч 637 174 тисяч 94 30 40 тисяч 68   
2016     10 10 тисяч 320  540 тисяч від батька, Богуслав-ського Валентина Тимофійовича
2017 3 тисяч 200     10 тисяч 320

500 тисяч від дідуся, Богуслав-ського Тимофія Феліксовича

2018 37 тисяч 408 300 тисяч   6 тисяч 880+ 15 тисяч 411 від «Тіволі»  
2019 954 тисяч 500 від підприєм-ницької діяльності 500 тисяч (405 тисяч – у декларації після звіль-нення)   17 тисяч 200 + 15 тисяч 411 соцдопомога від «Тіволі» + 3 тисячі 770 - інші доходи з «Тіволі» + 102 грн додаткового блага  

Заощадження і внески

Сім’я Вознюків має заощадження у гривнях і в доларах, готівкою і на банківських рахунках. Останні є в обох. Також Юрій Вознюк у 2011 році володів часткою невказаної в декларації фірми: мав 400 тисяч гривень у його статутному капіталі. А Зоряна Вознюк внесла 800 тисяч гривень, засновуючи «Тіволі ленд», хоча до того нібито ніде не працювала.

Після продажу частини прав кумові Руслану Шевчуку вона має у статутному капіталі фірми 500 тисяч гривень. Станом на кінець 2019 року сім’я Вознюків разом мала 2 мільйони 643 тисячі 629 гривень. Це із доларовим рахунком за курсом Національного банку України на той час.

Заощадження
  Юрій Вознюк Зоряна Вознюк
Рік Готівка, грн Готівка, дол. У банку, грн Внески у статутний капітал, грн Готівка, грн У банку, грн Внески у статутний капітал, грн
2011     135 тисяч 15 400 тисяч внесок у статутний капітал      
2012     133 тисяч 205        
2013     359 тисяч 079        
2014     248 тисяч 959        
2015   150 тисяч 51 тисяча 032        
2016   126 тисяч 15 тисяч 329        
2017   60 тисяч 103 тисячі 295       800 тисяч - внесок у статутний капітал «Тіволі-ленд»
2018 280 тисяч 60 тисяч 59 тисяч 22       500 тисяч внесок у статутний капітал «Тіволі-ленд»
2019 300 тисяч 67 тисяч 176 тисяч 975   50 тисяч 30 тисяч 479 500 тисяч внесок у статутний капітал «Тіволі-ленд»

Грошові активи Юрія Вознюка у 2015 році у більш ніж 10 разів перевищували його тодішні доходи. А у 2016 році подарунки, призи і благодійна допомога становили більш ніж 75 відсотків доходу сім’ї.

Нерухомість

З 2011 до 2013 року майно Юрія Вознюка незмінне: він має три земельні ділянки (12,92 сотки, 15 соток, 41,46 соток) у селищі міського типу Соснове Березнівського району, набуті у власність на початку січня 2009 року в один день, і дві квартири (24 кв.м і 76 кв.м) у Рівному.

З вересня 2013 року починає орендувати 9,57 соток землі у Рівному (заплатив 11 тисяч 326 гривень в рік). Орендодавець – Управління капітального будівництва Рівненської міської ради. Ймовірно це земельна ділянка, на якій будинок в районі Макарова-Пржевальського, отримана за сірою схемою через УКБ.

У 2014 році придбав будинок 231,6 кв.м за 408 тисяч гривень, але меншої квартири вже не декларує. У декларації за 2015 рік придбаний будинок вказаний як незавершений і в оренді. Орендодавець – Управління капітального будівництва Рівненської міської ради. Але фактично це власність, а не оренда.

Також сказано, що квартира на 76 кв.м. – поділена на трьох і нею порівну володіють Юрій Вознюк і його батьки.

У 2016 році нардеп безкоштовно отримує у власність цю ділянку і вказує її вартість – 199 тисяч 891 гривня.

Того ж року інвестує 677 тисяч 500 гривень у три незавершені квартири (40,79 кв.м – 1-кімнатна, 52,19 кв.м – 1-кімнатна, 75,64 кв.м – 2-кімнатна) житлового комплексу «Театральний» у центрі Рівного.

Це планування 2-кімнатної квартири у ЖК «Театральний» (біля центрального продуктового ринку) площею 75,64 кв.м. Скрин із сайту продажу

У 2017-му Юрій Вознюк вкладає у ці квартири 1 мільйон 763 тисячі 859 гривень пайового внеску; добудовує будинок – це обходиться у 331 тисячу 820 гривень, і незавершене будівництво перетворюється у будинок площею 257,7 кв.м вартістю 741 тисяча 820 гривень.

З травня цього ж року у Рівному починає орендувати три кабінети у Рівненської районної ради загальною площею 47,4 кв.м.

На кінець 2019 року Юрій Вознюк має 78,95 соток землі і 451,65 кв.м житла.

Юрій Вознюк
Рік Земля Будинки Квартири Офіси в оренді
2011 69,38 соток   24 кв.м, 76 кв.м (1/3)  
2012 69,38 соток   24 кв.м, 76 кв.м (1/3)  
2013 69,38 соток   24 кв.м, 76 кв.м (1/3)  
2014 69,38 соток 231,6 кв.м 76 кв.м (1/3)  
2015 69,38 соток, 9,57 соток орендує в УКБ Рівненської міської ради 231,6 кв.м в оренді 76 кв.м (1/3)  
2016 69,38 соток, 9,57 соток (вже у власності) 231,6 кв.м, недобуд. 76 кв.м (1/3) + 52,19 кв.м, недобуд. + 75,64 кв.м, недобуд + 40,79 кв.м, недобуд.  
2017 69,38 соток, 9,57 соток 257,7 кв.м 76 кв.м (1/3) + 52,19 кв.м, недобуд. + 75,64 кв.м, недобуд + 40,79 кв.м, недобуд. кабінети №106,17,2 кв.м, №107-108, 30,2 кв.м
2018 69,38 соток, 9,57 соток 257,7 кв.м 76 кв.м (1/3) + 52,19 кв.м, недобуд. + 75,64 кв.м, недобуд + 40,79 кв.м, недобуд. кабінети №106,17,2 кв.м, №107-108, 30,2 кв.м
2019 69,38 соток, 9,57 соток 257,7 кв.м 76 кв.м (1/3) + 52,19 кв.м, недобуд. + 75,64 кв.м, недобуд + 40,79 кв.м, недобуд. кабінети №106,17,2 кв.м, №107-108, 30,2 кв.м

Зоряна Вознюк до 2017 року не мала нерухомості. У січні 2017-го стає власницею 14,90 кв.м. землі у рідному Великому Житині, де зареєстроване «Тіволі-ленд». У 2019 році Зоряна стає власницею одразу шести земельних ділянок і одного будинку.

Взимку отримує чотири позиції спадщини від дідуся Богуславського Тимофія Феліксовича. У змінах у майновому стані вказані три: житловий будинок 193,3 кв.м і дві ділянки у Великому Житині: 35,3 соток і 11,46 соток.

Улітку 2019 року стає власницею двох ділянок: 70,14 соток і 80 соток (с. Великий Житин).

На кінець 2019 року Зоряна Вознюк має 2,118 гектари землі і 193,3 кв.м. житла.

Зоряна Вознюк
Рік Земля Будинки Квартири Офіси
2017 14,9 соток      
2018        
2019 14,9 соток + 35,3 соток (спадок) + 11,46 соток (спадок) + 70,14 соток, 80 соток 193,3 кв.м (спадок)    

Загалом, станом на кінець 2019 року, сім’я Юрія та Зоряни Вознюків мають 2,9 гектари землі, 644,95 кв.м. житла.

Автомобілі

Приблизно такий автомобіль Audi Q7 2017 року має Юрій Вознюк. Позашляховик оснащений турбодвигуном, автокритики відзначають пишний інтер’єр. Однак він неекономний щодо пального і може мати проблеми з програмний забезпеченням. Ілюстраційне фото й інформація з motorbiscuit
Приблизно таку Toyota RAV4 2018 року має Зоряна Вознюк. Цей кросовер оснащений і бензиновим, і електричним двигуном. Автокритики кажуть, що машина має «агресивну й стрімку зовнішність». Таку ж машину, тільки 2019 року випуску, має і свекор Зоряни, забудовник Володимир Вознюк. Ілюстраційне фото з nahodim 

Автомобілі
  Юрій Вознюк Зоряна Вознюк
Рік Назва, рік випуску Вартість, грн Назва, рік випуску Вартість, грн
2011 Toyota Venza, 2010      
2012 Toyota Venza, 2010      
2013 Toyota Venza, 2010 Audi Q7, 2011 70 тисяч    
2014 Opel Vivaro, 2014 109 тисяч 973    
2015 Opel Vivaro, 2014 Skoda Superb, 2015 944 тисяч    
2016 Opel Vivaro, 2014 Skoda Superb, 2015   Renault Captur, 2015 Toyota RAV4, 2015 540 тисяч, 924 тисячі 355
2017 Opel Vivaro, 2014 Audi Q7, 2017 2 млн 255 тис 672 Renault Captur, 2015  
2018 Opel Vivaro, 2014 Audi Q7, 2017   Renault Captur, 2015  
2019 Opel Vivaro, 2014 Audi Q7, 2017   Toyota RAV4, 2018 924 тисячі 355

Скандали

2012 рік. Юрій Вознюк очолює фракцію «Народного фронту» у міській раді, незабаром його оберуть народним депутатом. Тодішній його колега, депутат-«свободівець» Олександр Лащук у своєму блозі пише, що Вознюк, його родичі і ТОВ «Екорембуд ЛТД» отримали земельні ділянки у районі вулиць Макарова-Пржевальського.

Усього 15 земельних ділянок у безкоштовне користування. Ці ділянки входять до однієї великої, площею 39,15 га, що з 2011 року перебуває в оренді Управління капітального будівництва. Незабаром там побудують житловий масив із малоповерхових будинків.

У відповідь на запит «Четвертої влади» міське Управління земельних відносин повідомило, що у вересні 2016 року шестеро рівнян отримали там землю: Юрій Вознюк, його батько, сестра, два інші співзасновники фірми, Почтаренко Леонід Григорович та Почтаренко Роман Леонідович, і їхній родич Почтаренко Олександр Леонідович.

Кому і якої площі – посадовці приховали. Саме з того часу Вознюки і Почтаренки не повинні були платити місту за оренду землі. За тим же повідомленням, фірма «Екорембуд ЛТД» землю не отримувала.

За інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, ТОВ «Екорембуд ЛТД» володіє чотирма ділянками землі на території Шпанівської сільради Рівненського району загальною площею трохи більше двох гектарів.

Проте рівненські ЗМІ принаймні з 2008 року пишуть про земельний масив у районі вулиць Макарова-Пржевальського і що там розташувався елітний мікрорайон з будинками посадовців і керівників різних рівнів, депутатів, їхніх родичів і різних бізнесменів.

Серед дольовиків кварталу називають і фірму Вознюків «Екорембуд» – з 9-ма ділянками. Але її співвласник і дольовик Роман Почтаренко сказав, що у 2012 році вісім ділянок повернули міському Управлінню капітального будівництва (УКБ) і лише одна лишилася в оренді в «Екорембуду». 

У кінці 2012 року Юрій Вознюк сказав, що «Екорембуду» прокладає у тому мікрорайоні дороги та інженерні мережі. За це міське УКБ має заплатити фірмі, зібравши гроші з пайовиків.

– Ніякої пайової участі нашої фірми у тому будівництві немає. Ми взяли ці 10 земельних ділянок у заставу, але тільки-но УКБ з нами розрахується, ми їх повернемо. Ніяких держактів на ту землю ми не робимо, – прокоментував тоді ситуацію Юрій Вознюк.

У 2013 році починається будівництво. Тодішній начальник міського УКБ Олег Герман каже, що першою чергою будівництва нового мікрорайону будуть 16 будинків для працівників «Екорембуду». Ймовірно, земля під ними – це 6 ділянок згаданих людей і 10, які згадує Юрій Вознюк. 

2014 рік. Юрій Вознюк був учасником бійки «регіоналів» та опозиціонерів під час засідання Верховної Ради. Депутати «Партії регіонів» звинуватили його в побитті колеги Володимира Малишева.

2015 рік. Пішов другий рік гібридної війни Росії з Україною. Сайт  korupciya опублікував фото Влада Соделя, на якому Юрій Вознюк спілкувався через смс із кимось під ім'ям «Ольга Бух Россия». Рівненські місцеві змі заговорили про російський бізнес Юрія Вознюка. Він пояснив, що то знайома з Росії, якій він допомагає вирішити особисті проблеми. Докладніше про «Ольгу Бух Россия» написано у розділі «Бізнес».

Це фото 2015 року – одне з кількох, зроблених у Верховній Раді київським фотографом Владом Соделєм, яке підняло тему російського бізнесу сім’ї Вознюків на місцевому рівні. Джерело – korupciya.com

2016 рік. Невідомі спалили альтанку на подвір'ї Юрія Вознюка. Він сказав: «Вороги не сплять».

2017 рік. Юрій Вознюк був одним з 59 депутатів, які підписали подання до Конституційного суду України про скасування кримінальної відповідальності за  незаконне збагачення. Запровадили її у 2015 році, і Юрій Вознюк за це голосував. Про наслідки скасування читайте в нашій публікації «Рівненський нардеп доклався до скасування відповідальності за незаконне збагачення».

2017 рік. У грудні невідомі спалили дачу біля села Корчин Костопільського району, яку приписують у власність Юрія Вознюка.

Це фото з відпочинку Юрія Вознюка та його «найближчих» у кінці серпня 2017 року. Один із коментаторів питає, чи не в Корчині. Фото зі сторінки Юрія Вознюка

2017 рік. «Вибиває» на свій округ державну субвенцію на встановлення дитячих майданчиків, левову частку з якої заробляє фірма його дружини і кума Руслана Шевчука. Більше про це – у розділі «Бізнес».

Саморобний плакат із віршованою подякою за встановлений дитячий майданчик – від «шкільної дітвори». Там є рядки: «Тут лунає галас й сміх, дядя Юра допоміг». Фото директорки Великожитинського ліцею Тетяни Шахрайчук з її сторінки у фейсбуці

2018 рік. Юрій Вознюк вніс правку до Податкового кодексу України, яка дозволила Ринату Ахметову та іншим бізнесменам у сфері «зеленої» енергетики не платити податок у державний бюджет за імпортоване обладнання для сонячних і вітрових електростанцій.

Через цю податкову пільгу лише у 2019 році держава втратила 10 мільярдів гривень.

У січні 2020 року Верховна Рада її скасувала.

Юрій Вознюк регулярно отримував компенсацію за оренду житла у Києві як немісцевий. Наприклад, у першому кварталі 2015 чи 2019 років. 

Проєкт «Серпом по рейтингу» Центру протидії корупції нарахував 9 зашкварів (корупційних чи шкідливих для країни законодавчих проступків) Юрія Вознюка, серед яких кнопкодавство і голосування за збереження недоторканності колег-нардепів, яких підозрювали у кримінальних порушеннях.

«Четверта влада» звернулася до Юрія Вознюка із уточнюючими запитаннями. 14 позицій стосувалися російської гілки сімейного бізнесу, історії з ділянками у житловому масиві «Макарова–2010», декларацій і хобі. Спочатку він погодився на них відповісти за «день-два», а потім не реагував на повідомлення і не відповів на дзвінок журналістки. І на публічний заклик відповісти.

Хобі

Юрій Вознюк захоплюється риболовлею і футболом. На своїй сторінці у фейсбуці він розміщує багато фото з сім’єю чи кумами з такого відпочинку.

Юрій Вознюк із дружиною Зоряною на чемпіонаті Іспанії з футболу, який відбувся 1 лютого 2020 року на мадридському стадіоні «Сантьяго Бернабеу». Фото зі сторінки Юрія Вознюка
Блогерка Ілона Скала розкритикувала те, що президент футбольного клубу «Верес» Олексій Хахльов (праворуч), який обіцяв, що клуб буде поза політикою, веде в Рівнераду у списку партії «За майбутнє» своїх людей. Зокрема членкиню наглядової ради «Вересу» Ірину Теслюк (на фото поруч з Хахльовим)
Любов до риболовлі втілилися у татуювання: віднедавна Юрій Вознюк має на лівій гомілці зображення ведмедя з рибою у пащі. Фото зі сторінки Тетяни Маковської

– Це зображення не перше на моєму «полотні». Але воно особливе). Подобається мені ця тварина, тим більше, мене частенько із нею порівнюють. Ну, а з пристрастю до риболовлі – тим більше). Майстру великий респект!) – так Юрій Вознюк підписав відео з тільки що завершеним малюнком.

Стежити за матеріалами «Четвертої влади» за тегом Юрій Вознюк


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте