Котляров Дмитро Анатолійович

Джерело
«Четверта влада»

Начальник Управління містобудування і архітектури Рівненської міської ради, головний архітектор Рівного. Депутат Рівненської міської ради VIII скликання (2020-2025), член постійної депутатської комісії з питань архітектури, будівництва та землевпорядкування.

З початку повномасштабного вторгнення росії – добровільно мобілізований у Збройні Сили України.

Біографія

Народився Дмитро Котляров, за даними Рівненської міської ради, 7 листопада 1984 року у Рівному.

Освіта

Навчався в Рівненській ЗОШ №23.

У 2008 році, йдеться в офіційній біографії посадовця, він закінчив Національний університет водного господарства та природокористування, спеціальність  – архітектура будівель і споруд. Здобув кваліфікацію магістра архітектури.

Робота, політична й громадська діяльність

На сайті ГО «Платформа взаємодій «Простір» Котляров вказаний активним волонтером цієї організації.

У дописі «Європейської солідарності» у фейсбуці було вказано, що Дмитро Котляров є членом Спілки архітекторів України та містобудівної ради Рівного.

У 2017 році заснував ТОВ «Майстерня МОСТ». На аналітичній платформі YouControl вказано, що з липня 2021 року, відколи Котляров почав працювати у міській раді, власником та керівником товариства став Олександр Позняк.

Раніше на сайті «Майстерні МОСТ» Котлярова вказували провідним архітектором. Однак зараз інформації про нього там немає.

У 2018 році Котляров став позаштатним радником міського голови Володимира Хомка з питань будівництва та архітектури.

У вересні 2018 року він пройшов програму Open World Program при конгресі США, писали у «Рівненських новинах».

У 2019 році на сайті Рівненської міської ради його вказують архітектором ПП «Техноком» (діяльність у сфері архітектури). За даними YouControl, підприємство зареєстрували у 2008 році, проіснувало воно до вересня 2022 року. Засновники – Ігор Осадчий і Сергій Ковтонюк.

У вересні 2020 року Котляров, разом Павлом Алексєвичем, нині депутатом Рівненської міської ради від «Європейської солідарності», зареєстрували ГО «Європейське місто Рівне».

З 2020 року Котляров – депутат Рівненської міської ради VIII скликання, член постійної комісії з питань архітектури, будівництва та землевпорядкування. Фракція – «Європейська солідарність».

У квітні 2021 року він став членом комісії із вивчення питань розміщення зовнішньої реклами.

12 липня 2021 року подавав декларацію кандидата на посаду консультанта міського голови Олександра Третяка. Наступного дня подав виправлену декларацію, посада – радник патронатної служби. На сайті Рівненської міської ради 13 липня його вказали вже як радника. 

30 липня 2021 року став виконувачем обов’язків начальника Управління архітектури і містобудування Рівненської міськради.

19 серпня 2021 року міський голова Рівного Олександр Третяк представив Котлярова вже начальником і головним архітектором Рівного.

До призначення на посаду Дмитро Котляров працював над проєктами громадських міських об’єктів, «Рівненські новини» давали такий їх перелік: 

  • реконструкція літньої сцени «Зеленки»;
  • розробка концепції та відновлення парку на Грабнику;
  • концепція парку історичної реконструкції «Оствиця»;
  • урбан-парк «Перша точка» (втілена чаша для скейтбордингу та дитячий майданчик);
  • концепція розвитку і ДПТ правого берега Басівкутського водосховища;
  • проект реконструкції ЦНАПу в Березному;
  • учасник робочої групи по розробці проекту концепції зелених коридорів у Рівному.

Окрім того, «Рівненські новини» вказують, що Котляров був автором і співавтором багатьох проєктів приватних і багатоквартирних будинків, офісних центрів, інших будівель, а також готельно-ресторанного комплексу «Бергшлосс» у Рівному та облаштування фасадів закладів освіти Луцька.

Чим Дмитро Котляров займався з 2008 по 2017 роки, з його неповної офіційної автобіографії з'ясувати не вдалося:

Трудовий шлях Дмитра Котлярова у власноручному викладі 12 липня 2021 року.

Плани на посаді

26 серпня 2021 року Котляров і начальник відділу генплану міста Андрій Шевчук провели брифінг. На ньому розповідали про плани на посаді.

Довгострокові 

  • Формувати в управлінні ефективну інституцію, яка робитиме містопланувальну політику;
  • формувати єдині і зрозумілі правила роботи на ринку будівництва.

– Під прозорими правилами ми розуміємо, безумовно, ринкові умови. Друге – вони зрозумілі всім учасникам: і громаді – людям, яким у двір ставлять дев’ятиповерхівку, [і] інвесторам, які заходять і намагаються збудувати тут якесь житло або якісь комплекси. І третє, це зрозуміло політикам, які нас кудись ведуть, – зазначав Котляров.

Середньострокові

  • Розробка нової містобудівної документації – комплексного плану просторового розвитку території і територіальної громади. Щоб цей документ був якіснішим від попереднього генерального плану, за словами Андрія Шевчука, його потрібно пропрацювати відповідно до можливостей міста.

– Попередньо потрібно розробити інтегровану концепцію розвитку, яка враховуватиме можливості бюджету і плани всіх стейкхолдерів. Потрібно мати якісні дані, як ми можемо пересуватись. Теж саме стосується пам’яткоохоронного законодавства. В нашому місті є будівлі й середовища, які є цінними. Останні роки чи кілька десятків років не вдавалося зробити якісну документацію з цього приводу. Тому щоб мати якісний комплексний план просторового розвитку нашої територіальної громади, всі ці документи потрібно зробити.

Також Шевчук додав, що потрібно працювати над розробкою детальних планів території, комплексних проєктів реконструкції і запроваджувати традицію конкурсних пошуків проєктних рішень.

Короткострокові

  •  Удосконалення роботи геопорталу й імплементація прийнятих в зонінгу рішень, перезапуск містобудівної ради. 

– Ми намагатимемося зробити, щоб містобудівна рада була не скільки презентацією кінцевого проєкту, а відбувалася на максимально ранній стадії, коли тільки задумують якусь забудову. Ми будемо викликати клієнтів, інвесторів, девелоперів, архітекторів, щоб вони максимально рано приходили, і ми допомагали їм сформувати ту забудову, яка принесе користь не тільки їм, а й громаді, – пояснив Котляров.  

Натомість на питання журналістів про заміну свого скандального заступника Віктора Вівсянника відповів, що спочатку потрібно заповнити штат, а потім вирішувати інші кадрові питання. Віктор Вівсянник і досі на своїй посаді.

Служба у ЗСУ

На наше повідомлення у месенджері Дмитро Котляров не відповів, тож про те, у яких військах проходить службу головний архітектор Рівного ми запитали у голови фракції «ЄС» у Рівненській міській раді Павла Алексєвича.

– Не маю права розголошувати таку інформацію. Служив він у нас у рівненському батальйоні [територіальної оборони]. В нього, як у головного архітектора, була бронь. Але він 24 лютого одразу добровільно прийшов. Оформлений, мабуть, 25 (лютого 2022 року. – Ред.), як і я. За звання також не знаю, десь близько двох місяців його не бачив. Я – на півночі на кордоні, а він – на сході, дійсно рідко виходить на зв'язок, – розповів Павло Алексєвич.

Родина 

Дружина – Маліновська Лілія Олександрівна 1985 року народження – очевидно, художниця. В декреті.

На двох сторінках в інстаграмі вказала, що вона – мисткиня. Публікує картини, декілька полотен підписані її прізвищем. Фото – скриншот зі сторінки Маліновської

YouControl вказує її співзасновницею рівненської міської молодіжної громадської організації «Творча майстерня «Хата». Ще одна співзасновниця цієї ГО, Олена Коновал, у фейсбуці вказала, що працювала у «Майстерні МОСТ». Спільно із Котляровим розробляла ескіз реконструкції фабрики у ЖК Loft у Львові. Про третю співзасновницю – Дар’ю Діаковську – інформацію не вдалося знайти.

У подружжя є дві доньки: Мальва й Меліса.

Батьки Дмитра Котлярова – Анатолій Котляров 1951 року народження та Ганна Кучма 1958 року народження – пенсіонери. Батько у фейсбуці вказав, що навчався у Донецькому політехнічному інституті (Донецький національний технічний університет).
 
На сторінці матері є світлина, на якій її позначив Іван Правдивий. У матеріалі «Рівне Вечірнє» за 2004 рік чоловік з таким іменем вказаний начальником Рівненської інспекції Держнагляду в хімічній промисловості та газовому комплексі.

Автор підписав світлину: «Фахівці виробництва адипінової кислоти – 1977-2018 р. Технологи, механіки, енергетик, фахівці по КВПіА, економісти, аналітики – технічна еліта виробництва!!! 10.09.2018 р.».

Фото на якому позначили матір Дмитра Котлярова – скріншот зі сторінки Ганни Кучми

Сестра – Олександра Камєнєва.

Батьки дружини – Олександр і Валентина Маліновські. Чоловіка з таким іменем журналісти «Суспільного» вказують завгоспом Бабинського ліцею на Рівненщині. Про матір інформацію знайти не вдалося.

Сестра дружини – Людмила Маліновська. Жінка з таким ім’ям з 2017 по 2018 роки була підприємницею з ремонту інших побутових виробів і предметів особистого вжитку. Як ФОП була зареєстрована у селі Вільхівці, що у Березнівському районі.

Майно

З нерухомості у сім’ї Дмитра Котлярова – квартира у Рівному, її площа – 66,2 квадрати. За декларацією, вона у спільній власності дружини і її матері Валентини.

У 2014 році Котляров почав користуватися гаражем на 18 квадратів у Рівному. Він належить кооперативу «Колесо», в декларації вказано, що Котляров – член кооперативу.

За декларацією, у Котлярова в 2017 році з’явилося авто «Форд Фієста» 2006 року. На auto.ria таке авто коштує від 3 тисяч доларів.

У декларації вказав, що з 2017 року володів 100% корпоративних прав ТОВ «Майстерня Мост».

У сім'ї є пес породи веймаранер. З фото на сторінці Ктолярова у фейсбуці видно, що він брав участь Всеукраїнській сертифікатній виставці собак усіх порід Cac-ua «Червона калина»

За деклараціями, які були у публічному доступі до повномасштабного вторгнення росії в Україну, у депутата та його дружини були такі доходи і збереження:

2019 рік
Дмитро Котляров

  • 68 тисяч 195 гривень – зарплата в ТОВ «Майстерня Мост».
  • 12 тисяч 500 гривень – гонорар від ПАТ «Рівнеінвестпроект».
  • 420 тисяч гривень і 26 тисяч доларів – збереження готівкою.

Лілія Маліновська

  • 17 тисяч 273 гривень – допомога при вагітності й пологах від ФОПа Задвернюка Антона Петровича (КВЕД – виробництво готових текстильних виробів, крім одягу).
  • 10 тисяч 320 гривень – допомога при народженні дитини від Управління праці та соціального захисту населення.

2020 рік
Дмитро Котляров

  • 78 тисяч 400 гривень – зарплата в ТОВ «Майстерня Мост».
  • 14 тисяч гривень – гонорар від Управління містобудування і архітектури.
  • 616 гривень – проценти від «ПриватБанку».
  • 305 тисяч гривень і 26 тисяч доларів – збереження готівкою.
  • 8 тисяч 746 гривень – збереження в «ПриватБанку».

Лілія Маліновська

  • 41 тисяча 989 гривень – допомога при народженні дитини від Управління праці та соціального захисту населення.
  • 10 тисяч 218 гривень і 28 євро – збереження в «ПриватБанку».

У відповіді на запит Рівненська міська рада повідомила, що у 2022 році Дмитро Котляров отримав 104 тисячі 705 гривень зарплати. Після зміни законодавства йому, як мобілізованому, із серпня 2022 року припинили виплачувати зарплату головного архітектора у Рівненській міській раді.

2022 Оклад Премія Плата за ранг Індек-сація Мобілі-зація в ЗСУ, збере-жена зар- плата Усього нара-ховано Видано на руки
1 7 900 15 800 400 288 - 24 388 19 632
2 7 900 15 800 400 288 - 24 388 19 632
3 - 0 - - 27 515 27 515 22 149
4 - 0 - - 26 264 26 264 21 142
5 - 0 - - 27 515 27 515 22 149
6 - 0 - - 27 515 27 514,52 12 149,19
7 - 0 - - 15 008 15 007,92 12 081,37
8 - 0 - - - - -
9 - 0 - - - - -
10 - 0 - - - - -
11 - 0 - - - - -
12 - 0 - - - - -
Усього 15 800 31 600 800 576 81 293 130 069 104 705

Скандали

«Четверта влада» писала про Дмитра Котлярова як про розробника детального плану території правого берега Басового Кута. Депутати Рівненської міськради затвердили його 27 лютого 2020 року. Документ передбачає забудову житловими будинками майже пів гектара землі біля пляжу водосховища. 

Через цю розробку між Котляровим та депутатом від «Голосу» у Рівненській міській раді Миколою Бляшиним розгорівся скандал. Перший вважав, що план упорядковує територію і захищає від хаотичної забудови. А другий – що цей документ враховує виключно інтереси забудовників.

У лютневому етері програми «Тема дня» на «Суспільному» за 2020 рік Котляров просив Бляшина вибачитися за «оббріхування у його бік».

Також Дмитро Котляров фігурував у скандалі щодо будівництва незаконних кіосків на Київській, навпроти «Сільпо». Рівненська міська рада своїм рішенням зобов’язала його скасовувати паспорти прив’язки на кіоски. Підприємець, який звів ці споруди, оскаржив наказ управління архітектури в суді і виграв, бо Дмитро Котляров вказав не ту підставу для скасування дозвільних документів.

У січні 2022 року «Четверта влада» провела розслідування щодо «церковного гектара» на вулиці Романа Шухевича. У ньому повідомила про шпарину в розробленому оновленому плані зонування міста, яка дозволила виграти суд недобросовісному забудовнику.

Після публікації Дмитро Котляров звинуватив «Четверту владу» у маніпуляціях. Сказав, що журналістка, «яка писала матеріал, не розуміє суті питання і у неї все діряве».

Стежте за матеріалами «Четвертої влади» за тегом Дмитро Котляров


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте