Кум чи не кум: хто такий новий власник ITV Media Group, який теж планує будувати на «Щасливому»

Новий власник телеканалу «ITV» Роман Балацький (праворуч) заперечує кумівство з ексвласником Романом Курисом (ліворуч)
Джерело
Колаж Влада Мартинчука на основі фото з фейсбук-сторінок ITV, Катерини Марчук та сайту «Рівне Вечірнє»

Під час підготовки розслідування про майно секретаря Рівненської міської ради, ми помітили, що покупець/продавець будинку Шакирзянів Роман Балацький став власником телерадіокомпанії «Ритм», яка працює під брендом «ITV». До цього нею володів забудовник «На Щасливому» та кум виконуючого обов’язки міського голови Рівного Роман Курис.

Оскільки телебачення відіграє значну роль у формуванні інформаційного поля та впливає на громадську думку аудиторії (читайте «виборців»), формуванні іміджу окремих осіб, «Четверта влада» зібрала інформацію хто такий Роман Балацький. І який стосунок він має до політично-бізнесової групи, що стоїть за брендом «Рівне Разом».

Від «Ритму» до непрозорого «ITV»

Нагадаємо, влітку 2020-го перед місцевими виборами забудовник Роман Курис став власником кабельного телеканалу «Ритм». Спочатку в нього було 92% телеканалу, пізніше – усі 100%. До цього більша частка телеканалу (76%) належала екссекретарю Рівнеради при меру Володимиру Хомку Сергію Паладійчуку.

На презентацію оновленого телеканалу в 2020 році завітали, зокрема, колишній співвласник, тоді ще секретар Рівнеради Сергій Паладійчук (праворуч), забудовник Роман Курис (у центрі) та тоді кандидат в мери Віктор Шакирзян (другий праворуч). Також на фото екссвободівець і ексголова Рівненської ОДА, а тепер депутат «Рівне разом» Сергій Рибачок (крайній ліворуч) та ексміліціонер, керівник Територіального управління Служби судової охорони в Рівненській області Віктор Мороз (другий ліворуч). Фото Олександра Харвата

За два місяці після того, як Роман Курис купив телеканал, компанія переїхала в нове приміщення «На Щасливому» по вулиці Миколи Боголюбова, зробила ребрендинг і тепер має назву «ITV», пізніше – ITV Media Group.

Після другого туру виборів у 2020 році змінилося і керівництво телеканалу. Наприкінці листопада, за інформацією інформаційно-аналітичної системи Opendatabot, попередній директор Олександр Хитров поступився своєю посадою Зоряні Верницькій.

Директорка телерадіокомпанії «Ритм» Зоряна Верницька. Фото з її фейсбук-сторінки

Як простежується з фейсбук-сторінки каналу, головною редакторкою спочатку була Валентина Ілліна. У 2022-му році головним редактором вказували Сергія Мініча. Однак Мініч звільнився у січні 2025 року. Як повідомив сам пан Мініч, з «особистих причин» і вони не пов’язані ані з каналом, ані з його власниками.

На сайті ITV Media Group інформація про редактора, шеф-редактора, склад редакційної ради та редакційну політику – відсутня.

У вересні 2024 року Інститут масової інформації вкотре оцінював рівень прозорості найпопулярніших онлайн-медіа регіонів та сайтів місцевих телеканалів. Телеканал «ITV» потрапив до списку непрозорих, бо не публікує інформацію про структуру власності та редакційну політику, яка має бути оприлюднена, відповідно до законодавства України.

Замість Куриса – Балацький

17 квітня 2025 року в аналітичній системі YouControl з’явилась інформація про зміну засновника ТОВ «Телерадіокомпанія «Ритм». Ним став Балацький Роман Валерійович. 6 травня 2025 року внесли зміни і про кінцевого бенефіціарного власника фірми – замість Романа Куриса вказали Романа Балацького.

Зміни власника ТОВ «Телерадіокомпанія «Ритм». Скриншот з аналітичної системи YouControl

За даними Opendatabot.ua, останні два роки «Ритм» мав чистий прибуток:

  • у 2024 році – майже 544 тисячі гривень (9 працівників),
  • у 2023-му – майже 637 тисяч (15 працівників).

У 2022 році телерадіокомпанія була збитковою (13 працівників).

Фінансові показники та кількість працівників ТОВ «Телерадіокомпанія «Ритм» за 2022-2024 роки. Скриншот з аналітичної системи Opendatabot

Директорка телеканалу залишається незмінною. Хто головний редактор, дізнатися не змогли. Ми кілька днів телефонували директорці Зоряні Верницькій, аби дізнатися про те, хто нині головний редактор телеканалу і чи відбулися зміни в редакційній політиці у зв’язку зі змінами власника телеканалу. На жаль, вона на наші дзвінки та повідомлення не відповіла і не перетелефонувала.

Забудовник «На Щасливому» Роман Курис не захотів відповідати журналістці «Четвертої влади», чому продав телеканал. Сказав, що він не спілкується з «Четвертою владою».

Роман Балацький виявився привітнішим, ніж Роман Курис. Розповів, для чого йому телеканал та попросив дати тиждень, аби він познайомився із колективом «ITV». За скільки купив телеканал не сказав.

Роман Балацький. Фото з фейсбук-сторінки депутатки Рівнеради від «Рівне разом» Катерини Марчук

– Навіщо вам телеканал у власності? – запитуємо у Романа Балацького.

– Розширяю бізнес свій, – відповідає.

– А чиї інтереси ви представляєте? 

– Я не влажу в політику редакційну. Мене цікавить більш фінансовий бік.

– Ну, телеканал же ж не заробляє гроші?

– Так, надіюсь, ми це виправимо. Ніхто ж не продає прибутковий бізнес. Зазвичай, продають неприбутковий бізнес.

– А можливо, ви представляєте інвесторів, які не хочуть світитися? Можете сказати, хто це?

– Ні, я представляю свої інтереси власні.

– Тобто, це ваше особисте рішення було придбати цей канал, правильно?

– Так, так. Все вірно.

– А можете сказати, за скільки ви його придбали?

– Можете звернутися із запитом до нотаріуса і запитати в неї. На жаль, це конфіденційна інформація, – незрозуміло, чому Роман Балацький дав таку пораду, якщо це конфіденційна інформація.

Оскільки ми не змогли знайти у відкритих даних, хто ж нині головний редактор на «ITV Media Group» (за нашою інформацією його немає. – Ред.), а Зоряна Верницька не відповіла на дзвінки, ми запитали про це у Романа  Балацького.

– Хто на сьогодні є головним редактором на «ITV Media Group» і чи плануєте ви якісь зміни в колективі: там когось звільняти, когось приймати, наприклад? – цікавимося ми у нового власника.

– Ні, не плануємо наразі. І я ще особисто не знайомився з колективом. Хочете, наберіть мене за пару днів, я познайомлюсь із колективом і детальніше вам розповім.

– Тобто ви не плануєте міняти головного редактора, буде той що є сьогодні? 

– Наразі я нічого не планую.

– І сказати мені, хто зараз шеф-редактор теж не можете?

– Ну, ви ж прекрасно знаєте, хто шеф-редактор, – відреагував Балицький.

– Ні, не знаю, я запитую. Якби знала, я б не питала, – пояснює журналістка.

– Знову ж таки, YouControl вам в допомогу, подивіться все.

– В YouControl, ми бачимо… – почала пояснювати журналістка, що немає там таких даних, як і на сайті самого телеканалу, але Балацький її перервав.

– Не задавайте звичайних питань, на які ви знаєте відповіді, – здається, що Балацький почав нервувати.

– Ми бачимо в YouControl тільки керівницю, директорку – Зоряна Верницька…

– Ви хочете поспілкуватися по суті? Я з вами поспілкувався. Все решта – інтернет в допомогу Вам.

Роман Балацький перервав розмову, сказавши, що його чекає людина під кабінетом і пообіцяв через тиждень дати відповіді, коли познаймиться з колективом.

Що відомо про нового власника

Щоб зрозуміти, чи справді Роман Балацький є реальним, а не формальним власником телеканалу у політично-бізнесовій групі, яка стоїть за брендом «Рівне разом», ми спробували пошукати інформацію про Балацького у відкритих джерелах.

З’ясували, що Роман Валерійович Балацький – рівнянин, 1985 року народження (на рік старший за Романа Куриса. – Ред.). Де навчався Балацький – поки невідомо. Сам він сказав, що у нього вища освіта. Чоловік одружений та має дітей.

У 2006 році, тобто коли йому був 21 рік, Роман Балацький зареєструвався приватним підприємцем. Основний вид діяльності нині – роздрібна торгівля іншими продуктами харчування в спеціалізованих магазинах. Інші 11 видів діяльності – торгівля різними продуктами харчування, деревиною та іншими товарами, а також – діяльність у сфері права та діяльність у сфері бухгалтерського обліку й аудиту; консультування з питань оподаткування.

Зареєстрований він як підприємець у квартирі дружини Адріани Юріївни Балацької на вулиці Чорновола, практично в центрі Рівного. За цією адресою була зареєстрована як ФОП Світлана Гнатівна Балацька, ймовірно, мама Романа. Жінка була підприємицею з 2012-го по 2019 роки. Теж займалась бухгалтерським обліком та аудитом; консультуванням з питань оподаткування, діяльністю у сфері права та наданням інших інформаційних послуг.

Дружина Романа Адріана Юріївна Балацька нині зазначена директоркою двох фірм Романа Балацького. В 2017 році жінка претендувала на посаду в Рівненській обласній державній адміністрації, зокрема – на головного спеціаліста відділу з питань оплати праці та соціально-трудових відносин управління праці та соціального обслуговування населення департаменту соціального захисту населення.

Тоді ж в 2017 році жінка подавала декларацію, як кандидатка. З неї бачимо, що у власності Адріани була квартира, площею 46 метрів квадратних, будинок на 193 квадрати та дві ділянки в Рівному.

За тією декларацією, у чоловіка було дві автівки: BMW 520 2001 року випуску та Toyota Auris 2010 року випуску.

Доходів за 2016 рік ні своїх, ні чоловіка Романа вона не задекларувала. Будь-яких грошових активів теж.

Перший бізнес

Коли ми  зателефонували до Романа Балацького, щоб дізнатися, для чого йому телеканал, ми вирішили запитати, як чоловік заробляє на життя.

– А скажіть, ваш основний капітал – це з молочного бізнесу чи з нерухомості?

– В мене диференційований бізнес. Включає молочний і нерухомість.

– А що ще є? – уточнюємо.

– Вибачте, будь ласка. Є YouControl, ви можете прогуглити, подивитися, побачити, – відповів Балацький.

Ми «погуглили». Сьогодні Роман Балацький вказаний власником восьми фірм (це без телеканалу. – Авт.).

Якщо не рахувати ТОВ «Еко-Дар», яке заснував Балацький з Давітом Багашвілі в червні 2011 року та пішов звідти через 4 місяці, то першим його бізнесом стало приватне підприємство «Смакосир».

Роман Балацький з’являється у його співвласниках в жовтні 2012 року. Це підприємство заснував у 2010 році харків’янин Ігор Антонян. Сьогодні обидва володіють рівними частками. Статутний капітал – 29 мільйонів 300 тисяч гривень. Керує «Смакосиром» Юрій Погребницький. Зареєстроване підприємство в селі Пасіки колишнього Радивилівського району.

Нині основний вид діяльності – перероблення молока, виробництво масла та сиру. За фінансовими показниками підприємства, офіційні прибутки останні два роки в середньому по 250 тисяч гривень.

24 листопада 2024 року Роман Балацький зареєстрував однойменну фірму з іншою організаційно-правовою формою: товариство з обмеженою відповідальністю «Смакосир». Балацький єдиний власник, а також сам керує фірмою.

Розмір статутного капіталу – 10 мільйонів гривень. Місце реєстрації фірми – те ж саме село Пасіки, в якому зареєстроване ПП «Смакосир».

Балацький розширюється

В грудні 2017 року Роман Балацький стає директором ТОВ «Дельта геологія», що займається діяльністю у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах. У січні 2018 року стає власником цієї компанії. Статутний капітал – 600 тисяч гривень. Офіційних прибутків останні два попередні роки фірма не мала.

Заснував фірму Олександр Козяр, якого забудовник Роман Курис називав «своєю людиною». Нагадаємо, «Дельта геологія» отримала ділянку, площею 49 гектарів, для видобутку піску за «схемою Держгеокадастру». А пісок там видобувало ТОВ «Острозький піщаний кар'єр», що тоді належало Андрію Давидюку.

Нагадаємо, Андрій Давидюк – адвокат, кум та бізнес-партнер Романа Куриса, адвокат та бізнес-партнер ексзаступника начальника Управління СБУ в Рівненській області Олега Назарука.

З 2021 року власники Острозького піщаного кар'єру змінились.

Нині він поділений між львів’янином Мар’яном Онищаком (50%) та фірмою Олега Назарука з донькою Анною і Андрія Давидюка з матір'ю Ніною «Рентбудсервіс» (25%) і фірмою доньки Анни і колишньої дружини Ірини Олега Назарука та Валерія Нікітіна – 68-річного батька колишнього начальника міліцейського Управління боротьби з економічною злочинністю на Рівненщині (а потім Управління стратегічних розслідувань в поліції Одеської області) Вячеслава Єфтенія «Бравас В» (25%).

Детальніше про це можна прочитати в розслідуванні: «Земельні махінатори Рівненщини: як бізнес, завдяки чиновникам, привласнює десятки гектарів».

А про Вячеслава Єфтенія: «Ми всралі страну в говно»: п'яний полковник поліції на Мерседесі за понад 7 мільйонів

Паливний бізнес

В жовтні 2021 року Роман Балацький, як вказано на YouControl, починає працювати директором ТОВ «Мет Ко». Товариство займається оптовою торгівлею твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами. Фірмою на той момент володів Руслан Гудима – нині директор Департаменту інфраструктури та будівництва Рівненської міської ради.

27 квітня 2022 року Роман Балацький стає власником цієї фірми. Статутний капітал – 46 тисяч гривень. Прибутків у 2024 році фірма не має, за 2022 та 2023 роки фінансові звіти в системі YouControl відсутні.

Нагадаємо, Руслан Гудима за квотою партії «Рівне Разом» став керувати в Департаменті із серпня 2021 року.

Бізнес з нерухомістю та знову «людина Куриса»

25 січня 2023 року Роман Балацький стає власником ТОВ «Бр-Інвест», яке заснував Олександр Козяр, «людина Романа Куриса». Статутний капітал – 6 мільйонів 648 тисяч гривень. Основна діяльність компанії – надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. Керівник від початку реєстрації фірми – Роман Балацький.

У вересні 2024 року, за даними YouControl, Роман Балацький став власником ТОВ «Ренсо-Буд». Її в липні 2024 року заснував той самий Олександр Козяр. Основний вид діяльності – купівля та продаж власного нерухомого майна. Керівник від початку – Балацький.

Статутний капітал цієї фірми з дня заснування становив 10 мільйонів 650 тисяч, а після того, як Роман Балацький став власником – зменшився до 200 тисяч гривень.

Така ж сама історія з ТОВ «БК-Юніт» та «БР-Партнер»: заснував їх в липні 2024 року Олександр Козяр, а у вересні власником стає Роман Балацький. Фірми декларують, що купують та продають власне нерухоме майно.

Щоправда, керує цими двома фірмами з моменту їх створення дружина Романа Балацького Адріана. Статутні капітали від заснування були більше 10 мільйонів, а коли Роман Балацький з’явився у власниках – зменшилися до 200 тисяч гривень.

Останні три фірми зареєстрував Олександр Козяр в один день в селі Новожуків.

Нині ці три останні компанії володіють квартирами в будинку 24-а по вулиці Студентській, що в мікрорайоні «На Щасливому». Загальна кількість квартир – 11.

Назви, хронологія набуття фірм Романом Балацьким в період 2012-2025 років (на схемі не відображали ТОВ «Смакосир», яке Роман Балацький створив сам в 2024 році. – Авт). Дані для схеми використані із аналітичної системи YouControl та попередніх матеріалів «Четвертої влади»

Зв’язки з адвокатом Давидюком

Є ще одна фірма, де Роман Балацький пробув менше року у рік повномасштабного вторгнення.

Так, в липні 2022 року ім’я Романа Балацького з’являється у співвласниках ТОВ «Рентбудсервіс». Тієї самої, що на псевдоаукціоні викупила Будинок побуту у Рівному і зробила парковку біля нього.

За даними аналітичної системи YouControl, Балацький долучився до «Рентбудсервіс» 5 липня 2022 року і вийшов звідти 6 лютого 2023 року. Там же вказано, що розмір його внеску до статутного капіталу становив 13 мільйонів гривень.

Якраз 5 липня 2022 року статутний капітал товариства, за даними YouControl, збільшився з 26 мільйонів 715 тисяч до 68 мільйонів 715 тисяч гривень. Тоді ж з Балацьким в компанію «зайшов» дубенчанин Олександр Луцюк з 15 мільйонами гривень та той самий ексспівробітник СБУ Олег Назарук із внеском у 6 мільйонів гривень.

Також свою частку збільшив Андрій Давидюк: з 3-х з половиною мільйонів гривень до 11 з половиною мільйона гривень.

Після «виходу» Романа Балацького з «Рентбудсервісу» у лютому 2023-го, частка в статутному капіталі зросла лише в матері Андрія Давидюка – Ніни Давидюк: з майже 10 мільйонів до 23-х мільйонів. Згодом частина цієї частки, очевидно, перейшла до Андрія Давидюка, оскільки нині внесок Ніни Давидюк становить 2 з половиною мільйони гривень.

Розмір внеску Давидюка становить 34 мільйони 357 з половиною тисяч гривень.

Це не єдині зв’язки Романа Балацького з Андрієм Давидюком, які ми зафіксували. За номером телефону Романа Балацького застосунок для ідентифікації абонентів GetContact показує цікаві теги: «Рома Друг Давидюка», «Рома Балацкий Андрія Давидюка», «Рома Балацький (Давидюк)» і «Рома рв Скорпион» («Скорпіон» – це адвокатське об'єднання, яким керує брат Андрія Давидюка. – Ред.).

Крім того, серед тегів є й такі: «Роман Балацький (малюнок три мішки з грошима) Кум Куриса Романа», «Кум Шакирзяна Балацький Роман» і «Роман друг Шакирзяна».

Більшість інших тегів стосуються молочного бізнесу Балацького на Радивилівщині.

Фігурування Романа Балацького у бізнесах Романа Куриса та Андрія Давидюка, а також їхні ймовірні дружні стосунки, наводять на думку, що рішення про продаж телеканалу «ITV» – якщо це справді рішення самого Романа – ухвалювалося не лише у його власних інтересах.

Ми звернулися до Романа Балацького із запитанням щодо його можливих кумівських стосунків з Романом Курисом та Віктором Шакирзяном, а також дружби з Андрієм Давидюком. Адже якщо ці зв’язки справді існують, може скластися враження, що він номінальний власник телеканалу.

«В мене складеться враження, що теги у GetСontact були створені саме Вами або вашими колегами для викривлення дійсності. Наприклад, Ваш номер телефону я можу зберегти, як Джесіка Альба, та від цього Ви не станете голлівудською зіркою, а запис у Getcontact залишиться. Ні з Романом Курисом, а ні з Віктором Шакирзяном я не є кумом. З Андрієм Давидюком також не маю жодних бізнес та інших звʼязків», – відписав нам у месенджері Роман Балацький.

Оскільки Роман Балацький та його дружина, хоч і недовго, працювали директорами у фірмах Олександра Козяра, ми вирішили уточнити в Балацького про це бізнес-партнерство із людиною, наближеною до Романа Куриса.

У відповідь Балацький почав пояснювати відмінність між поняттями «бізнес-партнер» та «контрагент» (одна із сторін договору у цивільно-правових відносинах, іншими словами, це той, з ким укладають угоду. – Ред). Попросив цінувати його та наш час і не ставити, за його словами, безглуздих запитань.

Майно нового власника телеканалу

Оскільки Балацький стверджує, що він придбав телеканал для розширення бізнесу та діє у власних інтересах, ми вирішили подивитись майно бізнесмена, аби оцінити його фінансові спроможності.

За даними Державного реєстру речових прав, володіє Роман Балацький приміщенням магазину «Продтовари» на Соборній, 275 у Рівному, площею 402 квадратних метри. Поряд з цим приміщенням Балацький орендує більше однієї сотки землі в Рівненської міської ради.

Також в Романа є будинок в селі Курсики Радивилівського району та 25 соток землі.

В лютому цього року Роман Балацький придбав 63 сотки землі та планує там будівництво багатоквартирного будинку. За кадастровим номером ми з’ясували, що це в районі «На Щасливому» між вулицями Солов’їною та Березовою.

Місце розташування ділянки, де Балацький планує будувати багатоквартирний будинок. Скриншот з передпроектної пропозиції Балацького 
Вигляд будинку, який планує зводити «На Щасливому» Роман Балацький. Скриншот з передпроектної пропозиції

В 2020 році Роман Балацький став їздити на позашляховику «Land Rover» моделі «Range Rover Vogue» 2016 року випуску. В березні цього року у нього з’явилась новенька «Skoda Superb».

Дружина – Адріана Балацька нині, крім квартири на Чорновола, володіє двома ділянками по 3 сотки по вулиці Щасливій та будинком, площею 193 метри квадратних. Тобто, все те саме, що і станом на 2016 рік, коли вона подавала декларацію.

Дивіться також: Бункер Шакирзяна: про майно та гроші доларового мільйонера, який виконує обов’язки рівненського мера


«Четверта влада» та БФ «Скарбниця Надії» збирають гроші на FPV-дрони для бійців 71 окремої єгерської бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ, які збиратиме ініціатива «Рівненський дрон».

Якщо вам сподобався матеріал, перерахуйте, будь ласка, 50 гривень на волонтерську монобанку чи на картку благодійного фонду, прив'язану до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184

Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA663052990000026006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693

Якщо підтримали Сили оборони і хочете підтримати рівненських журналістів-розслідувачів будь-якою сумою:

Підписуйтесь на канали «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуцітвітерітіктоцівотсапі. Вдячні за ваші коментарі в соцмережах та поширення матеріалів.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте