Рекламниця і екскандидатка від ОПЗЖ: що відомо про нове керівництво рівненського телеканалу

Рекламниця Зоряна Верницька стала директоркою телеканалу «ITV», а редакторкою телеканалу має стати журналістка і екскандидатка від ОПЗЖ в Рівнераду Валентина Ілліна
Джерело
Колаж Влада Мартинчука на основі фото Олександра Харвата та фотографій з особистих сторінок у фейсбук

Місцеві вибори вкрай змінили один з рівненських телеканалів (насправді два, але в матеріалі про один, – ред). Новий власник, нова назва, а потім і нова директорка та редакторка. І все це – у тісному поєднанні з місцевою політикою. Хто пішов, хто прийшов, і що не так у зв’язці керівництва телеканалу з політиками, з’ясовувала «Четверта влада».

Нагадуємо, рівненський забудовник Роман Курис, відомий будівництвом «На Щасливому», влітку 2020-го перед місцевими виборами став власником кабельного телеканалу «Ритм». Спочатку в його власності опинилося 92% телеканалу, пізніше – усі 100.

За два місяці після купівлі телеканалу компанія переїхала в нове приміщення «На Щасливому», зробила ребрендинг і тепер має назву «ITV».

Після другого туру виборів змінилося і керівництво телеканалу. Наприкінці листопада, за інформацією інформаційно-аналітичної системи Opendatabot, попередній директор Олександр Хитров поступився своєю посадою маловідомій у медійних колах Зоряні Верницькій.

«Четверта влада» спитала екскерівника телеканалу, чому він звільнився. Каже, що написав заяву про звільнення за власним бажанням 16-го листопада.

На уточнюючі питання про причину звільнення Олександр Хитров не відповів.

Хоча ще перед початком виборів озвучував доволі амбітні плани щодо розвитку телеканалу з приходом нового власника. А перед звільненням на його фейсбук-сторінці був допис про те, що він почувається ніби сам у себе рейдером став (зміст приблизний, адже скриншот не зберігся – авт.). А за інформацією джерела «Четвертої влади», така зміна відбулася через бажання нового власника телеканалу Романа Куриса.

Нагадаємо, що попри купівлю телеканалу «ITV» і, ймовірно, найдорожчої виборчої кампанії, попри засилля джинси на цьому телеканалі та агітації за партію кума власника телеканалу – Віктора Шакирзяна – отримати посаду міського голови куму не вдалося.

Натомість виграв представник «Європейської солідарності» Олександр Третяк. При цьому «ЄС» – друга по кількості партія, яка отримала найбільше джинси на «ITV».

Власник телеканалу Роман Курис також відмовився поділитися деталями щодо зміни керівництва телеканалу з читачами «Четвертої влади».

Що відомо про нову директорку телеканалу «ITV»

Згідно з інформацією Opendatabot, Зоряна Верницька до жовтня 2020-го була співвласницею (6,7%) інвестиційно-будівельної компанії «Палмер Моноліт» (оренда нерухомості, роздрібна торгівля, інформаційні послуги, рекламні агентства).

Нова керівниця телеканалу «ITV». Джерело:фото зі сторінки на фейсбук Зоряни Верницької.

За даними інформаційно-аналітичної системи Youcontrol, вона займала посаду керівниці у компанії «Екопромторг». Наразі вона представляє інтереси фірми та має право підписувати договори згідно статуту та рішення засновника.

Колишнім власником фірми «Екопромторг» (рекламна діяльність, до 2017-го ПП «Рекламно-консалтингова агенція "Бюро Март"» – авт.) був Сергій Паладійчук, якого у 2016 році обрали секретарем Рівнеради. Він же – колишній співвласник телеканалу «Ритм» (той що нині – «ITV»).

Крім того, у 2014 році Зоряна Верницька була прессекретаркою кандидатки у президенти України Ольги Богомолець, яку на той час підтримував Сергій Паладійчук.

Ми намагалися поспілкуватися із Зоряною Верницькою у фейсбуці, але повідомлення у месенджері залишилось непрочитаним.

«Я абсолютно не знайома з членами партії ОПЗЖ від Рівненщини», екскандидатка в Рівнераду від ОПЗЖ

Нова директорка телеканалу – нові люди відповідають за контент.

Як стало відомо «Четвертій владі», редакторкою телеканалу планують призначити колишню журналістку Рівненської державної телерадіокомпанії (телеканалу «РТБ», який в результаті реформування став «Рівне Суспільне» або UA:Рівне, – ред), екскандидатку в Рівнераду від партії «Опозиційна платформа  "За життя"» (безпартійну), волонтерку рівненської громади УПЦ (МП) Валентину Ілліну.

«Четверта влада» запитала Валентину Ілліну, чи не вбачає вона конфлікту інтересів між політичною та редакторською роботою а також про плани у роботі.

– Я маю стати редакторкою найближчим часом. Я всього кілька днів на [цій] роботі. Я ще навіть офіційно не розрахувалася з UA:Рівне. Тільки сьогодні написала заяву. Я тільки починаю розбиратися у цій роботі. Тому мені важко щось коментувати. З приводу планів краще звертатися до [директорки] Зоряни Верницької. Вона формує роботу на телеканалі, сайті і радіо.

Нова редакторка телеканалу «ITV». Джерело: фото зі сторінки Валентини Ілліної у фейсбук.

– Ви були кандидаткою в депутати. На вашу думку, ваша політична діяльність не заважатиме [обов’язкам редакторки]?

– В мене немає ніякої політичної діяльності.

– А те що ви були кандидаткою у депутати?

– Але я ж не стала депутаткою.

– Незалежно від партії це ж певний конфлікт інтересів, зокрема, через товариські стосунки.

– Якщо ви хочете приписати мені товариські стосунки з ОПЗЖ, то я вам скажу більше, що я абсолютно не знайома з членами партії ОПЗЖ від Рівненщини. І в мене були свої міркування чому я балотуюся, і вони ніяк не стосувалися членів партії ОПЗЖ, які балотувалися на цих виборах.

– А як можна балотуватися, якщо не знати членів партії. Хто вас запросив?

– Я комунікувала зі священиками, які йшли від ОПЗЖ.

– А як щодо вашої активної громадської позиції щодо церковного життя? Чи не думаєте що це впливатиме на редакційну політику?

– Абсолютно не думаю. Ніяк не може впливати. Я – вірянка УПЦ, я маю право на особисту позицію на своїй особистій сторінці. Що стосується телебачення, то я не можу трансформувати свою особисту позицію на телебаченні і ніколи цього не робила. Я була 17 років у штаті «РТБ». Я «UA:Суспільне» реформи не застала, тому що пішла в декрет. Колеги можуть підтвердити, що ніколи моя церковна позиція не трансформувалася на мої програми, які я видавала.

Видавала багато патріотичного контенту, зокрема. Наприклад, програма «Герої посеред нас» народилася саме під моїм авторством. В ній я розповідала про воїнів АТО, про загиблих. Я відвідала всі похорони і віддала шану загиблим, тому що я робила потім про них програми як згадку, сказала Валентина Ілліна.

Чи можливо поєднувати політичну діяльність з журналістикою

Зв’язки з політикою журналістів та редакторів рівненських медіа – не нове явище. Одна з ведучих телеканалу «ITV» була кандидаткою в депутати від партії «Рівне разом».

Редакторка сайту «ЧаРівне» була кандидаткою в депутати Рівнеради від «За майбутнє». Інколи редактори чи журналісти підпрацьовують офіційними та неофіційними помічниками депутатів або кандидатів.

Чи етично поєднувати політичну та журналістську діяльність – питаємо в медіаексперта Отара Довженка.

Експерт організації «Детектор медіа» Отар Довженко вважає що можна поєднувати роботу депутата місцевої ради і журналіста. Однак при цьому журналіст не повинен висвітлювати діяльність цієї ради. Фото надав Отар Довженко

– Насамперед я б усе-таки розрізняв політику й місцеве самоврядування, – каже Отар Довженко. – А в межах місцевого самоврядування – роботу у виконавчих органах і просто депутатство.

Поєднувати власне політичну діяльність або, наприклад, роботу на керівній посаді на державній службі з журналістикою неможливо – це взаємовиключні речі, розповідає медіаексперт.

– Але депутат у місцевій раді – це не політик, хоча в нас місцеве самоврядування добряче політизоване, особливо у великих містах. Тому я не бачу причин, чому журналіст не може бути депутатом місцевої ради. Єдине, що такому журналісту точно не варто висвітлювати роботу місцевої ради в час своєї каденції, – пояснює Отар Довженко.

– Якщо журналіст – член партійного осередку, йому не варто висвітлювати діяльність цієї партії. Якщо людина брала участь у виборах і не перемогла, то взагалі не бачу проблем, каже Отар Довженко.

– «Партійність» у цьому випадку вимушена, адже закон не дозволяє самовисування, тому люди, які прагнуть бути депутатами місцевих рад, приречені йти на вибори за списком якоїсь партії, – додає медіаексперт. – Спробувала балотуватись, не пройшла – які проблеми?

Медіаексперт уточнює, що це про суміщення депутатства і журналістики взагалі.

– Під час кампанії – інша справа. Якщо журналіст кандидат до місцевої ради, то він не мав би під час кампанії займатися журналістикою, за винятком якихось зовсім далеких від політики тем. Якщо людина була кандидаткою і вела ефіри, в яких говорила про політику, в неї неминучий конфлікт інтересів, – каже медіаексперт.

Чи скористалась вона цією нагодою, щоб агітувати за свою партію або надавати однопартійцям переваги, або ж навпаки – шкодити конкурентам – треба досліджувати. Якщо так, то це порушення і етики, і законодавства, розповідає Отар Довженко.

На думку медіаексперта, загалом керівництву медіа не варто створювати такі ситуації, а журналістам бажано бути достатньо свідомими і брати відпустку на час участі у виборах.

Від «Четвертої влади»: кожна редакція може посилювати вимоги до своїх журналістів для гарантування редакційної незалежності. Наприклад, в «Четвертій владі» діє правило що журналісти і працівники Агенції не можуть бути членами політичних партій, адже це загрожує потенційним конфліктом інтересів.

Членство журналістів у громадських об’єднаннях чи релігійних громадах допускається, якщо воно не перешкоджає професійним та етичним обов’язкам журналіста чи працівника редакції.

Вас також можуть зацікавити матеріали на схожу тему:

«Перемовини ідуть, але поки здєлка не відбулася»: «Рівне 1» ще не продали Палиці

Дві політичні команди купили у Рівному телеканали і використовують їх для виборів

Любов і гроші: кримінальна драма Романа Куриса – грабіж, крадіжка, знищення документів

Як політики у Рівному на місцевих виборах обманювали виборців за допомогою телеканалів

Чому у рівненській «ЄС» уникають спілкуватися про «джинсу» на користь своїх партійців

Продажний ефір: меню рівненських телеканалів


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте