Мер Рівного таки надав НАБУ запитувану інформацію і уникнув покарання в суді

Розгляд відкладали кілька разів і в результаті провадження закрили
Джерело
Колаж "Четвертої влади" на основі власного фото та зі сторінки у фейсбуку Олександра Третяка

Нещодавно Національне антикорупційне бюро склало на міського голову Рівного Олександра Третяка адміністративний протокол. За інформацією НАБУ, мер не дав їм інформацію на один із запитів.

Рівненський міський суд кілька разів відкладав слухання, а потім розглянув протокол і закрив справу. Вочевидь суддя взяла до уваги аргументи адвоката. Ми побували на засіданні.

Склали протокол на міського голову за частиною 1 статті 185-13 Кодексу про адмінправопорушення (Ненадання інформації Національному антикорупційному бюро України...) 28 листопада.

На засіданні ми почули, що запит стосувався оцінки комунального майна у 35 мільйонів гривень. Згодом виявилось, що йдеться про «Будинок побуту». Його влітку продали компанії, яка робила там ремонт – ТОВ «Рентбудсервіс».

Нині співвласником фірми є Олег Назарук – ексзаступник начальника Рівненського СБУ, раніше підозрюваний у покриванні бурштиновидобутку, але йому вдалося позбутися підозри.

Раніше його у співвласниках не було, але була його дружина Ірина, а його брат Едуард донині директор цього товариства.

Інша частка у фірмі належить матері Андрія Давидюка – адвоката Назарука після звільнення із СБУ – Ніні. Вона із сином та Назарук із донькою також серед засновників фірми. Окрім них, у свій час серед засновників фірми була «своя людина» забудовника Романа Куриса.

Ми писали про те, як готували до продажу «Будинок побуту» у тексті: Як група Куриса-Назарука повертає інвестиції у вибори: Рівнерада віддає «Будинок побуту»

«Рентбудсервісу» також належить будівля та земля в центрі Рівного навпроти Рівненської облдержадміністрації, – на вулиці Кавказька,3 та три авта: «Тойота Ленд Крузер Prado 150», «Тойота Кемрі», «Мерседес-Бенц GLE 400».

Адвокат Олександра Третяка у справі проти НАБУ – Станіслав Костюченко він також захищав інтереси Олега Назарука, коли той судився проти «Четвертої влади» і програв.

Протокол на міського голову розглядала суддя Наталія Діонісьєва вчора, 9 лютого. У суд прийшов адвокат Олександра Третяка. Детектив НАБУ Сергій Василюк брав участь через відеозв'язок. Міський голова подав клопотання про розгляд справи без його участі.

Детектив НАБУ розповів, що у жовтні відомство направило запит до міської ради аби отримати документи про оцінку комунального майна. На що отримали неповну та невчасну відповідь, за що і виписаний протокол. Потім вони направили повторний запит і таки отримали відповідь. Але це тільки підтверджує вчинення правопорушення, сказав детектив.

Повна назва статті, за якою вчинене правопорушення: «Невиконання законних вимог посадових осіб Національного антикорупційного бюро України, Бюро економічної безпеки України, Державного бюро розслідувань, Служби безпеки України».

За цією статтею Олександру Третяку загрожував штраф від 4 тисяч 250 до 6 тисяч 800 гривень.

Адвокат Станіслав Костюченко навів у суді кілька аргументів, через які на його думку, провадження у справі потрібно закрити. Зокрема, він акцентував на тому, що запит оформлений із порушеннями, бо підписаний не керівником підрозділу НАБУ, як цього вимагає закон, а керівником відділу. Детектив відповів, що це постійна практика.

Також адвокат додав, що згідно із законом, НАБУ не може запитувати інформацію у вигляді документів. Окрім цього, він зазначив, що протокол було складено більш, як за 24 години, як це передбачено нормами, а на час складання та вручення протоколу Третяку, йому не дали право на захист, що також є порушенням. Ще додав, що запитувані НАБУ документи були у відкритому доступі.

– Мер міста має багато обов‘язків у воєнний стан. Не зважаючи на це, відповідь була надана. Це також виключає склад правопорушення, – додав Станіслав Костюченко.

10 лютого суддя вирішила закрити провадження. Тобто Олександр Третяк не понесе відповідальності. Помічник судді Віталій Савонік не захотів надати деталі – аргументи закриття справи на думку судді. Рішення у реєстрі поки не з'явилося, тож наразі не зрозуміло які аргументи врахував суд.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте