Наради в Києві, через яку мер Рівного Третяк не з’явився до суду, не було – відповідь Асоціації міст

З'явитися до суду Олександру Третяку заважали лікарняні та відрядження, які за дивним збігом обставин припадали саме на судові засідання. 5 липня міський голова Рівного відрядив сам себе на нараду до Києва до Асоціації міст України. Але згодом стало відомо, що її не було. Олександр Третяк сказав неправду
Джерело
Колаж «Четверта влада», Влад Мартинчук

На той час мер Рівного Олександр Третяк заявив у суді про важливу нараду в Києві, щоб затягнути судову справу про корупцію. Ми з'ясували, що наради в Києві не було.

На запит «Четвертої влади» Асоціація міст України повідомила, що запланована на ранок 5 липня 2023 року нарада, на якій мав бути тоді ще міський голова Рівного Олександр Третяк і через яку він просив перенести судове засідання у справі про корупційне правопорушення, не відбулася.

Відповідь від Асоціації міст України про те, чи була нарада 5 липня і хто на ній був присутній, ми очікували два місяці. Лише у вересні, після скарги Уповноваженому Верховної ради з прав людини, Асоціація міст нам повідомила, що нараду тоді запланували у терміновому порядку.

На ній, йдеться у відповіді, мали опрацювати проєкт постанови щодо застосування покладення спеціальних обов’язків, потрібних для вчасного початку опалювального сезону без збільшення тарифів на тепло для мешканців громад.

Асоціація міст вказала, що нараду скасували, але не зазначила, коли саме про скасування повідомили учасникам, не назвала причину скасування та не надала докази, що Олександр Третяк мав бути присутній на ній.

Нагадаємо, 5 липня 2023 року тоді ще міський голова Рівного Олександр Третяк не з'явився на судове засідання у Рівненському міському суді, повідомивши, що перебуває у відрядженні у Києві. До клопотання додав наказ на відрядження з посиланням на лист Асоціації міст України від 4 липня 2023 року.

У суді мали розглядати справу про корупційне правопорушення міського голови Рівного, яке стосувалося нарахування премій і доплат керуючій справами міськвиконкому Марії Корнійчук, яка під час виборчої кампанії внесла до кандидатського фонду Третяка 45 тисяч гривень.

Того ж дня по обіді журналістка «Четвертої влади» зняла Олександра Третяка на відео у Рівному – голова, який повідомив суд, що буде у відрядженні, прямував на нараду із депутатами.

На той час міський голова Рівного Олександр Третяк приїхав службовою автівкою на зустріч у Рівному, замість відрядження у Київ, про яке заявив у клопотанні в суді

«Я дійсно мав відрядження і дійсно, повернувшись, одразу з дороги я працював в Рівному з головами фракцій», – так Олександр Третяк 6 липня прокоментував для «Суспільне Рівне» публікацію агенції «Четверта влада».

Щодо судової справи, на розгляд якої Олександр Третяк не з'явився 5 липня, то її міський голова програв. Суд визнав його винним у корупційному правопорушенні та позбавив права обіймати посаду міського голови Рівного. Після чого Олександра Третяка внесли у реєстр корупціонерів.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу».

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте