Рівненська влада спробувала зняти арешт з 10-ти тонн жиру: що з цього вийшло
Рівненський міський суд не зняв арешту з 10 з половиною тонн жиру. Його ще у грудні 2022 року купив Департамент економічного розвитку Рівненської міської ради до пунктів незламності. Однак 22 березня поліція його арештувала, щоб перевірити якість у лабораторії у Дніпрі.
Про цю закупівлю «Четверта влада» розповіла у розслідуванні «”Жирний” мільйон: як влада Рівного задорого закупила 10 тонн жиру невідомого складу для пунктів незламності». Ми показали, що жир купили за завищеною ціною і незрозумілої якості. А зберігають його у комірці Рівненського центру професійно-технічної освіти сервісу та дизайну.
Керівник департаменту Володимир Липко хотів зняти арешт, однак 27 червня суд йому у цьому відмовив. Подробиці читайте у матеріалі.
Чому міська влада хоче зняти арешт
Володимир Липко аргументував потребу зняти арешт тим, що продукт псується: через «підвищення температурного режиму у приміщенні» з’явився неприємний запах (такий запах журналістка відчула ще у березні, коли фотографувала продукт. – Авт.).
Крім того, у закладі, де його зберігають, просять його забрати.
Ще один аргумент Липка – арешт не дозволяє виконати вимоги Держаудитслужби, щоб Сергій Омельчак – підприємець, у якого його купили, – доставив якісний продукт.
Однак суд дійшов висновку, що арешт «накладено обгрунтовано», а Липко не надав обставин, що в арешті «відпала потреба».
Підприємець, який заробив на цій закупівлі – відмовчується
Ми намагалися з’ясувати, який саме та чи взагалі готують тваринний жир на заміну неякісному. Однак Володимир Липко наші питання у вайбері проігнорував, а Сергій Омельчак, який і продав неякісний жир Департаменту, заробивши на рівненських платниках податків, відмовився говорити:
– Я не хочу з вами спілкуватися.
– Чому? – журналістка.
– Не хочу просто і все. Гарного вам дня.
Нагадаємо, паралельно із нашим розслідуванням закупівлю перевіряло Управління західного офісу Держаудитслужби. Воно визначило, що цією купівлею департамент наніс збитків бюджету на усю суму, яку витратили при покупці, – понад 1 мільйон 200 тисяч гривень.
Такі збитки вирахували орієнтуючись на висновок Держпродспоживслужби, яка визнала, що цей жир є «неякісним та небезпечним».
Як дослідила «Четверта влада», Департамент економічного розвитку Рівного також розтратив мільйон на закупівлю соків у пункти незламності. Обидві закупівлі (жирів і соків) пов'язані з бізнес-групою острозьких бізнесменів, з якими тісно знайомий депутат обласної ради від «Європейської солідарності» Андрій Сорока.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.
Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти