Що найбільше читали на «Четвертій владі» у 2022-му році

Джерело
«Четверта влада», Влад Мартинчук

Розповідаємо, що найбільше читали на сайті «Четвертої влади» у році, що минув, за даними аналітики гугла.

Прощання із захисниками, авто з-за кордону, п’яна піарниця та «цар» Данильчук, зловживання правами під час воєнного стану, перелік укриттів та бомбосховищ у Рівному, а також історії про життя та здоров'я мешканців Рівненщини.

Прощання з героями

Найбільш читаним матеріалом  «Четвертої влади» у році, що минув, стала історія прощання із захисниками.

«Як будемо всі боятися – не буде України», – ці слова Сергій Бабич сказав в інтерв'ю польським журналістам. У квітні 2022 року Рівне попрощалося із 25-річним захисником. Героя проводжали в останню путь, ставши на коліна.

Фото Сергія Бабича поширив голова Здолбунівської громади Владислав Сухляк

Сергій Бабич – з міста Здолбунова. Останній рік жив та працював за кордоном. Але з початком повномасштабної війни повернувся до рідної країни. Захищаючи Україну, Сергій загинув від обстрілів у Донецькій області.

Того дня у селі Бабин попрощалися також із захисником Антоном Радовенчиком. Йому було лише 18 років. Незважаючи на вік, він пішов захищати Україну. Загинув на Київщині.

Серед найбільш читаних матеріалів – і історія про те, як проводжали в останню путь 23-річного військового Назара Небожинського. Віддати шану захиснику України прийшли сотні рівнян.

Назар Небожинський. Фото armyinform.com.ua

Молодий рівнянин – навідник бойової машини піхоти, який підбив три ворожі броні. Гармата, яку Назар знищив останньою, на жаль, встигла поцілити і його...

Ціною власного життя, хлопець врятував 20-х побратимів. Це сталося  на Чернігівщині, коли українські військові відбивали від російських загарбників одне із сіл.

Про захисників з Рівненщини, які поклали своє життя протягом двох перших місяців повномасштабної війни, можна почитати у цьому матеріалі.

Про час, коли можна було пригнати автівку з-за кордону без митних платежів

Фотокореспондентка «Четвертої влади» Ольга Віюк перевірила на собі, як це пригнати автівку з-закордону без митних платежів і з натяками від українських митників «подумати» про хабар.

Рівнянка Ольга Віюк розповідає про свою автопригоду з пригнаною із Європи автівкою. Джерело фото:
«Четверта влада», Ольга Віюк. Колаж Влада Мартинчука

У квітні 2022 року, коли в Україні з’явилася можливість ввезти авто з-за кордону без мита, Ольга теж задумалася про купівлю машини. Для «Четвертої влади» Ольга детально розповіла, як з’їздила до Польщі по машину і як відбувався перетин кордону з польського та українського боку.

Найдорожча автівка для ЗСУ від екс-голови облради

21 травня о 22 вечора поблизу кафе «Gusto» на проспекті Миру у Рівному сталася аварія. Водійка Тойота Ленд Крузер здавала назад і наїхала на авто Хонда Акорд, пошкодивши фару і бампер.

За кермом Ленд Крузера п'яна водійка – колишня журналістка, піарниця Ольга Ферар. Поруч з нею в авто не менш п'яний – ексголова Рівненської облради, а нині депутат облради від партії «Сила і честь» Олександр Данильчук, який і є опосередкованим власником машини.

Піарниця Ольга Ферар та депутат облради Олександр Данильчук п'яні вийшли з авто і заробили по протоколу
Джерело: Колаж «Четвертої влади» на основі фото з власних джерел та скріну з відео Ольги Лихач

Хонда, яку пошкодили, належить прокурорці Рівненської окружної прокуратури Ользі Лихач. Її чоловік зняв на відео спілкування після ДТП та до приїзду поліцейських. Ми поспілкувалися із усіма сторонами конфлікту. Розповідаємо подробиці інциденту.

Одним з найбільш читаних матеріалів було і продовження цієї теми, коли ми дізналися у скільки оцінили ленд крузер депутата Данильчука для того, щоб передати авто для ЗСУ.

Депутат Олександр Данильчук, який після інциденту сказав, що складе мандат – не дотримався свого слова і залишився в обласній раді.

Де сховатися від бомбардувань і чому це потрібно робити

За даними від Державної служби надзвичайних ситуацій та Управління з питань надзвичайних ситуацій Рівненського міськвиконкому «Четверта влада» зробила зведений перелік захисних споруд міста. Станом на 29 травня 2022 року із 197-ми сховищ були готові до експлуатації 28.

Джерело: «Четверта влада»

Розповідаємо про всі бомбосховища та укриття Рівного, а також про те, що таке повітряна тривога і чому під час неї завжди треба в укриття.

Про посадовців, які прикриваються війною, щоб приховати інформацію

Ми не одноразово отримували від різних органів влади та комунальників листи про відтермінування відповідей (не надали публічну інформацію) на запити, прикриваючись введенням воєнного стану.

«Четверта влада» розбиралася хто в тилу протиправно приховує важливу інформацію від українських платників податків, використовуючи для цього норму закону, яка передбачає, що відповісти вчасно не можуть, бо перебувають під обстрілами чи в окопах.

До речі, під кінець року на цю тему у нас вийшло ще кілька важливих матеріалів. Зокрема про те, що 29 грудня Офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини склав протокол на рівненського міського голову Олександра Третяка через приховування інформації.

А також про те, що після скарги «Четвертої влади», Рівненський районний суд зобов'язав поліцію відкрити кримінальне провадження щодо перешкоджання журналістській діяльності посадовцями Рівненської міської ради. Відмову надати інформацію про прокурорів, які отримали квартири, підписав Олександр Третяк.

Життя та охорона здоров'я – завжди важливі теми

Серед найбільш читаних – також два матеріали на тему охорони здоров'я і життя.

Ми розповіли як за рік просунулося розслідування смерті 27-річної породіллі у Рівному та історію успіху про те, як повернути гроші за медичні побори.

Мріємо про те, що у 2023-му році найбільш читаними у нас будуть історії про перемогу України і про тих, хто допоміг її наближенню.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте