Усі депутати у чотирьох районах Рівненської області

Голови районних рад Рівненської області зліва направо: голова Вараської райради Ярослав Березюк, голова Рівненської райради Василь Тимощук, голова Дубенської райради Віктор Ковальов, голова Сарненської райради Ярослав Яковчук
Джерело
Колаж «Четвертої влади»

«Четверта влада» зібрала інформацію про всіх депутатів та очільників територіальних громад Рівненської області. Загалом це 1 тисяча 750 людей. Дані про депутатів ми отримали з відповідей на інформаційні запити, сайту Центральної виборчої комісії та інших відкритих джерел.

У цій публікації для зручності збираємо в один матеріал інформацію про кожен із чотирьох районів області.

  • Уся виборна місцева влада у громадах Рівненського району: коротко про депутатів і голів (частина перша)
  • Уся виборна місцева влада у громадах Рівненського району: коротко про депутатів і голів (частина друга)

Рівненський район

Рівненський район найбільший з усіх чотирьох районів області. Тут мешкає, станом на 2020 рік, 632 тисячі 426 людей у 439 населених пунктах (містах, селищах, селах). До складу району увійшло 26 територіальних громад (6 міських, 4 селищних і 16 сільських) та районна рада.

Загалом у районі 689 депутатів та 27 голів рад.

Карта Рівненського району з gromada.info

Інформацію про депутатів Рівненського району ми оприлюднили у двох частинах:

  • Частина перша (Бабинська, Білокриницька, Бугринська, Великомежиріцька, Великоомелянська, Головинська, Городоцька, Деражненська, Дядьковицька та Здовбицька сільські ради, Гощанська селищна та Березнівська міська);
  • Частина друга (Зорянська, Корнинська, Малинська, Малолюбашанська, Олександрійська та Шпанівська сільські ради, Здолбунівська, Костопільська, Корецька, Острозька та Рівненська міські ради, а також Клеванська, Мізоцька та Соснівська селищні).

Готуючи цей перелік, ми натрапили на цікаву інформацію про кількох депутатів Рівненської райради від Всеукраїнського об'єднання «Свобода». Йдеться про Дмитра Козачка та Олександра Оксимчука. Охоронна фірма, з якою вони обидва пов’язані, з червня 2019 року по травень 2021 року уклала угод з райрадою на 785 тисяч 500 бюджетних гривень.

Більше про це читайте у публікації Як рівненські «свободівці» у районній владі заробляють на бюджетних коштах

Вараський район

У Вараському районі, станом на 2020 рік, 138 тисяч 751 мешканець. Всього 116 населених пунктів. Тут 236 депутатів у 9-ти радах (районна, міська, 3 селищні, 4 сільські).

Карта з gromada.info

Детально про всіх депутатів цього району можна почитати у публікації Усі депутати і голови територіальних громад Вараського району Рівненської області

Дубенський район

У Дубенському районі станом на 2020 рік мешкало 169 тисяч 79 людей. До складу району увійшло 19 територіальних громад (2 міські, 3 селищні, 14 сільських). Всього 303 населені пункти. 463 депутати.

Карта Дубенського району з gromada.info (можна збільшити)

Списки усіх 463-х депутатів і 20-ти голів територіальних громад Дубенського району із короткими відомостями про них можна переглянути у публікації:

Усі депутати і голови територіальних громад Дубенського району Рівненської області

Готуючи цю публікацію, журналістка «Четвертої влади» Оксана Гавриш надсилала місцевим радам інформаційні запити. Відповіли усі, крім Підлозцівської сільської ради. Пізніше сільський голова Микола Костюкевич сказав, що не бачив запиту, а потім дивувався, навіщо нам потрібна інформація про депутатів. 

Зрештою ми мусили звернутися до Уповноваженої з прав людини у Верховній Раді. Й отримали дані про депутатів Підлозцівської сільради лише після того, як представник Уповноваженої у Рівненській області Андрій Преподобний зателефонував сільському голові й попередив, що той, не даючи нам інформацію, порушує закон. 

Більше про цю «пригоду» читайте у публікації «Нащо іншим мої депутати?»: сільського голову-правопорушника змусили надати відповідь журналістам

Сарненський район 

Сарненський район, станом на 2020 рік має, 212 тисяч 705 людей, які мешкають у 168 населених пунктах. У районі – 297 депутатів у 12 радах (районна, 2 міські, 3 селищні, 6 сільських).

Карта Сарненського району зі сайту gromada.info

Більшість із депутатів – звичайні люди з помірними статками: лікарі, освітяни, підприємці, безробітні... 

Про всіх них можна прочитати у публікації Усі депутати і голови територіальних громад Сарненського району Рівненської області

Однак зіркою цього переліку став депутат Вирівської сільської ради Володимир Пачесний.

Він підприємець із мільйонними статками не дуже зрозумілого походження. Спочатку орендував гектари землі у селян, а потім став депутатом громади, де та земля знаходиться. Планує займатися чи то вирощуванням лохини чи то фруктових садів.

Крім всього іншого, Пачесний задекларував 124 біткойни та 500 акцій компанії Tesla. При цьому він не декларує ні сім'ї, ні житла, ні авто, ні роботи, ні доходів – лише готівку у гривнях і доларах. Коротко його історію ми розповіли у півторахвилинному відео.

Більше про мільйонера-депутата сільради читайте у публікації Біткоїновий мільйонер з бурштинового клондайку: чому 36-річний бізнесмен пішов у сільські депутати


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте