«Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за публікації блогерів»
Profile picture for user dyrektorka
Заступниця головного редактора АЖР «Четверта влада»

Чим займалися і за чий кошт: річний звіт «Четвертої влади» за 2019-й

Нарешті дійшли руки доробити і оприлюднити звіт «Четвертої влади» за 2019-й рік. Якщо 2018-й рік був для нашої редакції великим випробовуванням (крадіжка сайту, підпал, загибель колеги), то 2019-й став досить сприятливим для розвитку.

Колаж із резонансних та важливих публікацій «Четвертої влади» у 2019-му році

Завдяки тому що грантодавці підтримали 4 наші проєкти, у нас зросла кількість журналістів і журналісток. Разом працювали над тим щоб інформувати вас про важливе і досягати, хай навіть невеликих, змін на краще в нашому місті.

Серед наших результатів у 2019-му році:

1. В розслідуванні «Чорна каса Рівненського онкодиспансеру» викрили схему здирництва з пацієнтів на понад 10 мільйонів гривень на рік

Після цього розслідування:

  • Організатор схеми, тодішній керівник відділення променевої діагностики протипухлинного центру Яків Пархоменко звільнився з посади керівника відділення.
  • Поліція відкрила кримінальне провадження з приводу ймовірного зловживання службовим становищем у протипухлинному центрі (частина 1 статті 364 Кримінального кодексу України). За кілька місяців провадження закрили, тому що під час досудового розслідування не встановили заподіяння значної шкоди.
  • Пізніше відкрили провадження за статтею шахрайство.
  • Схема здирництва суттєво обміліла (давала можливість заробітку близько півтора мільйони на рік) (до речі, розкажіть нам що відбувається зараз, у 2020-му, зі стартом 2-го етапу медреформи, чи дають тут можливість пройти мамографію безкоштовно, як це передбачено угодою з НСЗУ)

2. Викрили системне порушення етики і законодавства місцевими ЗМІ. За результатами серії наших розслідувань про приховану рекламу в рівненських медіа («джинсі») тільки два ЗМІ відмовилися публікувати «джинсу» ( «Четверта влада» і рівненська філія Суспільного мовника) (як ви, певно, знаєте, вже у 2020-му році цю серію розслідувань визнали найкращими серед розслідувань 2019-го року у регіональних медіа на конкурсі «Честь професії»)

3. На редакторку рівненського медіа склали адмінпротокол через поширення фейкового соціологічного дослідження під час виборів. Однак суддя вирішила що протокол не містить інформації про те, які норми закону порушено, тож провадження закрила.

4. Викрили що нардеп з Рівненщини Роман Іванісов не вчився в університетах, які вказав у біографіях.

5. Показуємо що відбувається з реформами системи охорони здоров’я, децентралізації, органів правопорядку, судової реформи та інших. 

Зокрема, перевірили як реформа «первинки» вплинула на пацієнтів, для яких тепер низка медичних обстежень гарантовано безкоштовтна, І як ця ж реформа вплинула на лікарів «первинки». З’ясували що у них суттєво зросла заробітна плата (до речі, розкажіть нам яка з публікацій про реалізацію реформ була для вас цінною і чому).

Надходження організації у 2019-му – понад 1 мільйон 400 тисяч гривень. Витрати – понад 1 мільйон 270 тисяч гривень.

З повним описовим, а також фінансовим звітом можна ознайомитися на сторінці Звіти.


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)