Мільйони, ділянки і конфлікти на березневій сесії Рівнеради

Маріян Года допоміг отримати земельну ділянку скандальному кіосковому підприємцю
Джерело
Фото «Четвертої влади» (Ольга Підгородецька)

На сесійному засіданні Рівненської міської ради, яке тривало 3 години, було гучно та гаряче. На сесії 14 березня обговорювали розподіл бюджетних залишків, згадували про звітування голови, хотіли бачити результати роботи працівників відділу з питань запобігання та виявлення корупції, лунали звинувачення у перевищенні повноважень. Ми побували на засіданні і розповідаємо про важливі моменти сесії.

Перед початком засідання в залі біля трибуни проходить бюджетна комісія. Після цього депутати традиційно вшановують пам’ять про загиблих захисників України хвилиною мовчання та виконують гімн. Далі затвердження порядку денного та розгляд перших сесійних питань.

«Я прозвітував для громади»

На розгляді питання №160 про план роботи Рівненської міської ради на другий квартал 2025 року, доповідач – Віктор Шакирзян. До мікрофона підходить депутат від фракції «Голос» Роман Денисюк та запитує, чи буде виконуючий обов’язки міського голови дотримуватись Статуту щодо звітування на пленарному засіданні міської ради.

 Ну, якщо є така потреба, то буде виконано. Я прозвітував для громади. Думаю ви всі бачили у ЗМІ, – відповідає Віктор Шакирзян.

– Питання в тому, що це також має бути на пленарному засіданні. Не тільки ви, а й заступники, – каже Роман Денисюк.

– Юрій Анатолійович, поясніть, – звертається до начальника відділу організаційного забезпечення роботи міської ради Юрія Павлова виконуючий обов’язки.

Віктор Шакирзян, виконуючий обов'язки міського голови Рівного, вперше звітував про виконану роботу 28 лютого 2025 року. На заході були присутні переважно посадові особи, оскільки багато людей на той момент працювали: Що не так зі звітом в.о. Рівненського міського голови Віктора Шакирзяна

Посадовець каже, що немає ніяких порушень, адже голова прозвітувався, а перед депутатими він може це зробити за потреби. Депутата Денисюка підтримує його однопартієць Микола Бляшин, який звертається до голови.

– Ми б хотіли послухати ваших заступників. Рішення сесії про роботу ради передбачає звітування міського голови і заступників. Давайте на наступну сесію заплануємо звіт ваш та заступників. Це було б правильне відкрите публічне звітування службовців, що вони зробили для громади.

Головуючий Віктор Шакирзян  каже, що заступники вивісили свої звіти на сайт Ради і готові при потребі прийти та прозвітувати перед радою.

Начальник відділу організаційного забезпечення роботи міської ради Юрій Павлов заявляє, що немає порушень щодо звітування Віктора Шакирзяна. Крім того, якщо депутати бажають вислухати його звіт під час сесії міської ради, це можна організувати за запитом депутатів

Нагадаємо, що у виконуючого обов’язки міського голови Рівного Віктора Шакирзяна нині три заступники.

Заступник Євгеній Іванішин, який займається напрямком цифрової трансформації. Заступник Микола Дядюсь у напрямку архітектури та будівництва та заступник з питань житлово-комунального господарства Артем Ганущак.

Знову Шакирзяну нагадують про відділ, який не виконує свої функції

Депутати голосують за питання №164 про затвердження порядку призначення персональних стипендій Рівненської міської ради провідним працівникам у галузі культури, талановитим дітям, обдарованій молоді.

Депутат Микола Бляшин запитує чи в членів комісії є конфлікт інтересів, адже серед них є депутати, які приймають це рішення.

Втручається депутат Анатолій Чугуєвець:

– Ми створили цілий відділ, який працює відносно конфлікту інтересів. Ми як депутати хотіли б бачити, як працює той відділ, і де є наші конфлікти інтересів? Нас мали б попередити де в кого є конфлікт інтересів. Хоч б тих, хто працює у  виконавчих структурах.

– Добре. Чудово, – відповів Віктор Шакирзян.

Депутат від фракції «Голос» Микола Бляшин хоче, щоб на засіданнях міської ради був присутній антикорупційний відділ. Він вважає, що цей відділ має виконувати свою роботу, адже його створили для запобігання корупційним ризикам

До діалогу приєднується депутатка Олександр Коваленко, яка у листопаді 2024 року отримала листа від  Управління стратегічних розслідувань Національної поліції, де її запросили «з’явитися» на бесіду, щодо ймовірного конфлікту інтересів депутатки.

– За вашим (виконуючого обов’язки. – Ред.) підписом мені вже надійшов лист з приводу того, що наш відділ (відділ з питань запобігання та виявлення корупції. – Ред.) не надає таких роз’яснень з приводу того, що вони не мають інформації чогось про нас. То можливо вони вже якось переглянуть своє бачення чи будуть виконувати свої посадові обов'язки? – звертається до Віктора Шакирзяна депутатка.

Ми помітили, що улюблена відповідь виконуючого обов'язки міського голови Рівного Віктора Шакирзяна на питання, які потребують чітких відповідей або пояснень, звучить як «Добре»

– Добре, – каже Віктор Шакирзян, – в слідуючий раз прийдуть!

Нагадаємо, що рішенням міської ради від 20 червня 2024 року створили відділ з питань запобігання та виявлення корупції, у якому працює два працівники. Обов'язки відділу – в запобіганні та виявленні корупційних дій, а також у оцінюванні ризиків, пов'язаних з корупцією. Депутати на сесії неодноразово зверталися до виконуючого обов’язки міського голови Рівного про доцільність присутності цього відділу на сесії і його роботи.

«Дуже прикольні шуточками і жартіками 30 лямів кудись запхать»

На розгляді питання №170 про зміни до бюджету Рівненської міської територіальної громади на 2025 рік.

Депутат від фракції «Голос» Микола Бляшин звертається до колег з пропозицією відкласти на наступну сесію розподіл 28,9 мільйонів бюджетних коштів, призначених на капітальні ремонти захисних споруд цивільного захисту.

– Колись на бюджетній комісії в нас була гарна практика заслуховували звіти головних розпорядників і ми мали табличку, де було видно який об'єкт скільки профінансовано і скільки ще треба. Оскільки перелік в листі чітко не конкретизовано і є перша сторінка, а останню нам чомусь не надіслали. То виходить, що ми сьогодні дозволяємо виконавчим органам 28,9 мільйона самостійно розподілити на ті захисні споруди на які вони хочуть.

Головуючий просить свого заступника Артема Ганущака пояснити, перед голосуванням за пропозицію депутата Миколи Бляшина щодо відкладення цього питання, навіщо терміново виділяти 28,9 мільйонів гривень на укриття.

 Ці кошти передбачаються для Комунального підприємства «Рівнекомсервіс», – каже Артем Ганущак. – Вони віддані управлінню комунальної власності. На бюджетній комісії керівник доповіла перелік конкретних адрес, на які будуть виділятися кошти, по яких вже є проектно-кошторисні документації, які ви (депутати. – Ред.) виділяли кошти у 2024 році.

– Також передбачені об’єкти, які розпочали у минулому році, не встигли завершити, і кошти повернулися в залишки бюджету, відповідно, йде продовження виконання цих робіт. Зараз у нас 32 об’єкти, які є в «Рівнекомсервіс», які у занедбаному стані. За минулий рік ми передбачили і вже впровадили автоматизовані системи відкриття. Це близько 10 об’єктів.

За словами Артема Ганущака (колишнього оперативника СБУ. – Ред), якщо будуть якісь порушення, то «будуть розбиратися відповідні органи».

– Роботи дуже багато. Люди потребують укриттів, і вони знаходяться в багатоквартирних житлових будинках у приміщеннях, де є ОСББ і управляючі компанії, які не можуть забезпечити ці об’єкти, тому нам потрібно, як владі міста, передбачити на це контроль і впроваджувати. Затягувати цей процес, особисто я, не бачу потреби. Ми маємо якнайшвидше, через прозоро, шукати виконавців, бо зараз виконавців важко знайти, – каже Ганущак.

Ми помітили, що заступник міського голови Рівного Артем Ганущак часто наводить аргументи депутатам щодо голосування за виділення великих сум коштів

Заступник каже, що до виконкому надійшло звернення від ДСНС про посилення відповідальності за невживання заходів та недопуск до укриттів. Також згадує, що обстеження укриттів щодня проводить у місті відділ з питань надзвичайних ситуацій.

Депутат від фракції «Батьківщина» Олександр Нестерук запитує про стан та завершення ремонту на найбільшому укритті в Рівному – радіозаводі. Головуючий відповідає, що «все будемо робити так, щоб кошти отримати від уряду».

Депутат Микола Бляшин підходить до мікрофона та вкотре звертається до колег:

– Я думаю, що за один місяць, коли буде наступна сесія нічого критичного не відбудеться. Колеги, коли будете голосувати за цю пропозицію, то запитайте себе і чи поясните своїм виборцям, чому ви проголосували за ремонт саме цього сховища. Чи ви знаєте адресу, чи ви знаєте суму скільки туди вже вклали, чи ви знаєте скільки разів мінялася проектно-кошторисна документація. Якщо ви цього не знаєте, то як ви відповісте виборцям, що вам заважає проголосувати за те за три тижні.

– А ви на ці сховища їздили? – запитує Віктор Шакирзян.

– Їздив, – відповідає Микола Бляшин.

– Нікого з їхньої фракції не було жодного разу, – вигукує з місця до Віктора Шакирзяна депутатка від фракції «Рівне Разом» Катерина Марчук.

– Нічого страшного. Це нормальне явище. Головне поговорити треба, – відповідає до депутатки Віктор Шакирзян.

Депутатка Оксана Майборода від фракції «Європейська солідарність» зазначила, що не бачила чітких документів комісії щодо ремонту укриттів

– Дуже прикольні шуточками і жартіками 30 лямів кудись запхать, – Микола Бляшин не стримуючи емоції,– якщо вам подобається така робота, то давайте переведемо в Шапіто, Квартал і будемо тут прикольчики відвішувать. А я пропоную працювати ефективно по звітах. Ми всі на бюджетній комісії погодились, що треба побачити куди за 3 роки куди пішло  грошей. Я не розумію в чому проблема побачити ефективність витрачання коштів.

– Воно все на Прозорро повністю є. В будь-який час можна подивитись, – відповідає Віктор Шакирзян.

– Дуже приємно слухати вас пане Миколо, але я хочу вам нагадати, коли наша комісія тимчасова по укриттях.. – підвищуючи тон до крику відповідає Катерина Марчук депутату Бляшину, – ви були в Лондоні. Тому давайте, будь ласка, не говоріть про шоу.

Депутати не підтримують пропозицію депутата Миколи Бляшина відкласти питання про 28,9 мільйонів на ремонти сховищ.

Сергій Васильчук від фракції «Батьківщина» теж каже про необхідність деталізації документів щодо розподілу 28,9 мільйонів гривень.

 Документ має бути підготовлений і розписаний, щоб було зрозуміло, на які об’єкти ці кошти спрямовуються.

Заступник голови Рівненської міської ради Артем Ганущак каже, що депутатам надавали документи щодо виділення коштів на укриття, включно з адресами та проектно-кошторисними розрахунками. За його словами, матеріали розглянули на комісії, а начальник управління особисто демонстрував їх. Депутатка Оксана Майборода заперечує.

– На засіданні комісії не було повного переліку адрес, а доповідач не мала його. Прошу готувати документи завчасно.

Депутатка  від фракції «Голос» Анастасія Кулакевич запитує у заступника голови Артема Ганущака, за який термін будуть освоєні 28,9 мільйонів гривень. Заступник не надає чіткого терміну.

Депутатка пропонує зняти з укриттів 10 мільйонів і надати їх на субвенції для військових частин і запитує про забезпечення радіоелектронної боротьби (РЕБ), заявивши, що ніякої субвенції на ці цілі не виділено, а військові частини отримують лише частину запиту:

– Наприклад, замість 1,7 мільйона – лише 500 тисяч.

Марія Степанівна, мати загиблого захисника Миколи Юхимця, активно відвідує майже всі сесії Рівненської міської ради. Головний заклик Марії Степанівни: «Гроші на ЗСУ»
Марія Степанівна, мати загиблого захисника Миколи Юхимця, активно відвідує майже всі сесії Рівненської міської ради. Головний заклик Марії Степанівни: «Гроші на ЗСУ»

Марія Корнійчук, керівниця міськвиконкому, заперечує ці твердження. За її словами, 18 військових частин отримують субвенції на РЕБ, мінімально – 500 тисяч, а загальна сума виділених коштів – 33,37 мільйона.

Корнійчук каже, що усі 57 військових частин отримали фінансування після детального аналізу їхніх запитів та комунікації з ними. Проте дискусія викликає питання щодо диспропорційності.

– Військова частина SPV просила 1 мільйон, отримала лише 100 тисяч, – каже Анастасія Кулакевич.

Депутатка вважає такі суми недоцільними, оскільки вони не покривають оперативних потреб. Причини зменшення сум Марія Корнійчук пояснює помилками в листах, відсутністю повної інформації та необхідністю переробки запитів.

– Наприклад, 104 бригада отримала 5 мільйонів, 575 тисяч і 100 тисяч за різними запитами, – каже Марія Корнійчук.

Вона каже, що рішення приймаються після особистого спілкування з військовими.

До діалогу приєднується депутатка Олександра Коваленко, голова тимчасової контрольної комісії (ТКК).  Депутатка каже, що звернень щодо субвенцій на підтримку військових вже перевищило 100 мільйонів гривень. Згідно з її словами, комісія не змінила систему розподілу коштів через розсипання рівненських вояків по різних бригадах:

– Ми нічого не ламали, нічого не пропонували і так, як було запроваджено раніше, ми по цьому йшли.

Проблема, на її думку, полягає в тому, що військові з Рівненщини розкидані по різних підрозділах, що ускладнює їх підтримку. І також подає пропозицію – перенаправити 13 мільйонів гривень, з нерозподілених коштів, на ЗСУ, а саме на програму закупівлі квадрокоптерів.

– Ми ніколи не знайдемо спільної такої великої думки, кому скільки. Повірте, не буде цього, бо треба всім. Але ми завжди можемо вийти із ситуації, коли ми додамо сьогодні цих вільних залишків до Збройних сил України, – каже депутатка Олександра Коваленко.

– Є час, коли можна вибирати, а є питання з життя і смерті… Можна дискутувати по-багатьох питаннях: по пам'ятниках, по бруківках, по будь-чому. Але, мабуть, сама велика наша помилка в тому, що замість того, щоби потім допомагати мертвим, то спочатку потрібно допомагати живим.

Депутатка Олександра Коваленко звернулася до виконуючого обов'язки міського голови Віктора Шакирзяна із запитом про роботу відділу запобігання корупції, зокрема щодо конфліктів інтересів серед депутатів. У відповідь вона отримала інформацію, що у працівників цього відділу немає достатньої інформації про депутатів міської ради

Артем Ганущак теж починає пояснювати про закупівлю дронів.

В кінці довгої і емоційної промови починає звинувачувати депутатку Олександру Коваленко у перевищенні повноважень голови комісії ТТК , яка займається розподілом коштів на квадрокоптери. За його словами, комісія «вийшла за межі своїх повноважень», а її голова використовує посаду для «меркантильних інтересів та самопіару».

Ганущак каже, що чиновники Департаменту економіки отримують погрози, зокрема «дзвінки поза робочим часом з вимогами розподілу техніки», а деякі співробітники «приходять зі сльозами на очах» до Ганущака через «обурливі звинувачення про можливе ув’язнення».

– Людей принижують, людям погрожують... Нас засипають обурливими звинуваченнями, що нас посадять у тюрму. За весь час роботи програми не було звернень до правоохоронних органів. В таких умовах робота відбуватися не може, – каже Ганущак.

Депутатка спочатку не розуміє, що її звинувачують, і продовжує розмовляти з колегами під час довгого виступу Артема Ганущака. Згодом розуміє, що це про неї.

– Що сталось? Я перепрошую, до мене апелювали, я маю пояснити. Справа в тім, що мені дуже прикро, пане Ганущак, що ви змагаєтесь з жінками тут, а не воюєте на фронті, маючи для цього спеціальну підготовку, ховаючись від мобілізації.

– В принципі, він воював, якщо ви знаєте, – киндає репліку у захист свого заступника Віктор Шакирзян перебиваючи депутатку.

Чи дійсно воюва нинішній заступник виконуючого обов'язки міскього голови Рівного Артем Ганущак, читайте у досьє.

– Але хочу сказати всім, що саме, мабуть, пан Ганущак, він так емоційний такий, такий нестримний, щось заважає. – продовжила Олександра Коваленко. – І я думаю, що заважає багато чого. Я не збираюся когось звинувачувати, але дуже добре розумію, що коли люди так швидко виконавці вискакують на сесії і так активно маніпулюють ситуацією, то щось їм не так. Бажаю вам набратися терпіння, купити таблєток і бути депутатом, а тоді і поговоримо. Все, дякую.

Артем Ганущак звинувачує депутатку Олександру Коваленко у тому, що вона чинить тиск на виконавців. У зв'язку з цим, він звертається до міської ради з проханням, щоб на наступній сесії тимчасова контрольна комісія, яку очолює Коваленко, звітувала перед депутатами

Після цього Артем Ганущак звертається до Віктора Шакирзяна з пропозицією заслухати звіт комісії ТТК на наступному засіданні. Олександра Коваленко відповідає, що «без проблем», оскільки «вона сама два місяці тому пропонувала прозвітувати» і розповісти про зроблену роботу.

За проміжний звіт тимчасової контрольної комісії Рівнеради з матеріально-технічного забезпечення військових (ТКК. – Ред.)  проголосували 30 депутатів.

Пропозицію Олександри Коваленко, щоб 13 мільйонів гривень, з нерозподілених коштів, перекинути на програму закупівлі квадрокоптерів міські обранці не підтримують.

Пропозицію Анастасії Кулакевич додати кошти до заявок частин, які надійшли до громади, депутати також не підтримують. В цілому за зміни до бюджету голосує 30 депутатів.

«Ми тут для меблів чи для чого?»

Під час розгляду питання про бюджет депутатка від фракції «Батьківщина» Галина Кульчинська звертається до керівниці управління бюджету та фінансів з проханням пояснити додаткове фінансування на зубопротезування пільгових категорій.

Згідно з документами, управління охорони здоров’я просить додатково виділити 4 мільйони 1660 гривень для міської стоматологічної поліклініки, зокрема для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю через війну.

Проте, як каже депутатка, Національна служба здоров’я України продовжує фінансувати ці послуги через пакети №66 і №67 на суму 37 тисяч на одного пацієнта, що створює ризик подвійного фінансування.

Керівниця управління охорони здоров’я Лариса Обуховська, хоче відповісти, але депутатка емоційно наполягає, що документ стосується фінансів, а тому відповісти має представниця від управління фінансів.

Депутатка від фракції «Батьківщина» Галина Кульчинська висловила свою думку щодо міської програми щодо зубопротезування військових. За її словами, ця програма нагадує програму зубопротезування від Національної служби здоров'я України (НСЗУ). Через це вона вважає, що відбувається подвійне фінансування цих послуг

– Я прошу дати пояснення начальника фінансів. Ну, ми тут для меблів чи ми для чого?, – не стримуючи емоції гучно відповідає депутатка.

Керівниця управління фінансів Оксана Герус пояснює, що минулорічне виділення 5-ти мільйонів гривень повністю використане, а на 2025 рік спочатку передбачили лише 420 тисяч гривень на два місяці, які також використали. Нині з’явилась потреба у додатковому фінансуванні для інших категорій, таких як пенсіонери та ветерани війни.

Лариса Обуховська, керівниця управління охорони здоров’я, теж пояснює депутатці, що програми НСЗУ та міської влади охоплюють різні групи пільговиків: НСЗУ покриває діючих військовослужбовців, а міська програма – ветеранів, пенсіонерів та осіб з інвалідністю.

Депутатка заперечує:

– Це не правда. Подивіться ці вимоги по контрактуванню за 66 пакетом. Там дуже чітко вказано. Це подвійне фінансування, – наполягає Галина Кульчинська, – подивіться вимоги по контрактуванню за пакетом №66. Дуже чітко пише. Це порушення. Це подвійне фінансування.

Ми з’ясували, що за офіційними даними НСЗУ, Міністерства охорони здоров’я України та Кабінету Міністрів, безоплатне зубопротезування за пакетом №66 доступне для трьох категорій осіб: учасники бойових дій (включаючи тих, хто отримав статус після 2014 року), особи з інвалідністю внаслідок війни (згідно з законом України «Про статус ветеранів війни») та діючі військовослужбовці, які продовжують виконувати бойові завдання, але ще не отримали статус учасників бойових дій.

Юридичні запобіжники для спортивного об’єкта

На розгляді питання №25 Про включення земельної ділянки площею 2,29 гектари на вулиці Захисників Маріуполя до переліку земельних ділянок, право оренди яких підлягає продажу на конкурентних засадах (земельних торгах), та надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення цієї ділянки.

До мікрофона підходить депутат від фракції «Голос» Микола Бляшин:

– Ми плануємо оголосити конкурс на оренду цієї ділянки. Остання практика Верховного суду говорить, що територіальні громади можуть використовувати статтю 25 Закону Про оренду землі. Це дає право орендодавцю погоджувати будівництво споруд. Я пропоную додати до умов договору: орендар має отримувати нашу згоду перед початком робіт. Якщо хтось виграє конкурс, він має надати частину проекту, щоб ми могли перевірити, чи зберігається спортивне призначення ділянки.

А також депутат пропонує додати умову розірвання договору у разі порушення умов, наприклад, зміни призначення на житлове або комерційне.

Олександр Петров, голова ГО «Омега Рівне», який планує орендувати цю ділянку, каже, що такі запобіжники потрібні, адже це буде конкурс і виграти на ньому може він, а у нього в планах збувати там спортивний мульти простір.

– Ми вже маємо ескізний проект, який одностайно підтримала бюджетна комісія. Побудуємо критий майданчик з штучним покриттям, трибуни, хостел. Це дозволить приймати 300-400 дітей взимку. На будівництво знадобиться два роки, але почнемо роботи негайно після виграшу конкурсу, – каже Олександр Петров.

Олександр Петров каже, що такі «запобіжники» на конкурсі його влаштовують, адже у нього є наміри організувати на земельній ділянці мультифункціональний спортивний комплекс, а в інших учасників конкурсу можуть бути інші плани щодо цієї землі.

Депутат Юрій Чаборай просить уточнити чи є проїзна частина між ділянками, адже поряд база «Вереса».

– Проїзна частина буде спільною із землями ФК «Верес», – відповідає підприємець.

Це питання підтримують 32 міські обранці.

Олександр Петров – це підриємиць, який у 2021 році взяв у оренду на вулиці Данила Галицького, 13 стадіон «Форт». Нині там розташована «Академія футболу “Імпульс”».Також підприємець восени 2024 року планував взяти у безоплатне користування на 49 років земельну ділянку в парку Шевченка і за свій кошт обіцяв зробити футбольні поля.

Ділянку скандальному підприємцю

На розгляді питання №49 про затвердження проєкту землеустрою та передачу в оренду ТОВ «Радема-плюс» вільної від забудови земельної ділянки на вулиці Набережній. Депутати без будь -яких дискусій тихо голосують.

За 21, проти 1, утримались 1, не голосувало 10. Рішення не прийнято, – каже головуючий.

Депутати і фракції Як проголосували
Європейська солідарність  
Алексєвич Павло Миколайович Відсутня карта
Жильчук Андрій Вікторович ЗА
Котляров Дмитро Анатолійович Відсутня карта
Майборода Оксана Валеріївна Не голосувала
Майорова Наталія Олександрівна ЗА
Обоїста Тарас В’ячеславович Відсутня карта
Радчук Людмила Петрівна ЗА
Тимощук Тамара Ульянівна ЗА
Туровська Людмила Валентинівна ЗА
Мисюра Федір Миколайович ЗА
Рівне разом  
Жаровський Михайло Богданович ЗА
Марчук Катерина Анатоліївна ЗА
Марчук Світлана Василівна ЗА
Рибачок Сергій Леонідович ЗА
Стельмащук Святослав Володимирович ЗА
Харковець Василь Степанович ЗА
Слуга народу  
Коваль Віталій Станіславович Відсутня картка
Іванов Олександр Едуардович ЗА
Коваленко Олександра Євгенівна Не голосувала
Романюк Любов Володимирівна ЗА
Хотенко Олена Анатоліївна ЗА
Чаборай Юрій Миколайович ЗА
Яворський Роман Степанович ЗА
Голос  
Денисюк Роман Віталійович Проти
Бляшин Микола Степанович Не голосував
Клічук Святослав Володимирович Відсутня картка
Кулакевич Анастасія Федорівна Відсутня картка
Кантарія Зураб Леванович Відсутня картка
Свобода  
Осуховський Олег Іванович Відсутня картка
Валявка Володимир Ярославович ЗА
Петролюк Роман Васильович ЗА
Осіпчук Юрій Юрійович ЗА
Батьківщина  
Кульчинська Галина Григорівна Не голосував
Васильчук Сергій Миколайович Не голосував
Курсик Олександр Васильович Відсутня картка
Нездюр Олена Ярославівна Не голосував
Нестерук Олександр Петрович Не голосував
За майбутнє  
Хомко Володимир Євгенович Утримався
Года Маріян Адамович Не голосував
Хлістунова-Шарпар Анна Сергіївна Не голосувала
Чугуєвець Анатолій Олександрович ЗА
Секретар Рівнеради  
Шакирзян Віктор Володимирович Не голосував

Через шість питань зі свого місця встає депутат від фракції «За Майбутнє» Маріян Года та висловлює недовіру до голосування за питання №49.

Після першого голосування, коли питання не підтримали, депутат від фракції «За майбутнє» Маріан Года звернувся до головуючого з «недовірою до голосування», мовляв, мав намір проголосувати, але не зробив цього

Одного голоса не вистачило, я не проголосував, – каже депутат.

Повторно питання підтримує 24 депутати.

Депутати і фракції Як проголосували
Європейська солідарність  
Алексєвич Павло Миколайович Відсутня картка
Жильчук Андрій Вікторович За
Котляров Дмитро Анатолійович Відсутня картка
Майборода Оксана Валеріївна Не голосувала
Майорова Наталія Олександрівна ЗА
Обоїста Тарас В’ячеславович Відсутня картка
Радчук Людмила Петрівна ЗА
Тимощук Тамара Ульянівна ЗА
Туровська Людмила Валентинівна ЗА
Мисюра Федір Миколайович ЗА
Рівне разом  
Жаровський Михайло Богданович ЗА
Марчук Катерина Анатоліївна ЗА
Марчук Світлана Василівна ЗА
Рибачок Сергій Леонідович ЗА
Стельмащук Святослав Володимирович ЗА
Харковець Василь Степанович ЗА
Слуга народу  
Коваль Віталій Станіславович Відсутня картка
Іванов Олександр Едуардович ЗА
Коваленко Олександра Євгенівна Не голосував
Романюк Любов Володимирівна ЗА
Хотенко Олена Анатоліївна ЗА
Чаборай Юрій Миколайович ЗА
Яворський Роман Степанович ЗА
Голос  
Денисюк Роман Віталійович Не голосував
Бляшин Микола Степанович Не голосував
Клічук Святослав Володимирович Відсутня картка
Кулакевич Анастасія Федорівна Відсутня картка
Кантарія Зураб Леванович Відсутня картка
Свобода  
Осуховський Олег Іванович Відсутня картка
Валявка Володимир Ярославович ЗА
Петролюк Роман Васильович ЗА
Осіпчук Юрій Юрійович ЗА
Батьківщина  
Кульчинська Галина Григорівна Не голосував
Васильчук Сергій Миколайович Не голосував
Курсик Олександр Васильович Відсутня картка
Нездюр Олена Ярославівна Не голосував
Нестерук Олександр Петрович Не голосував
За майбутнє  
Хомко Володимир Євгенович ЗА
Года Маріян Адамович ЗА
Хлістунова-Шарпар Анна Сергіївна ЗА
Чугуєвець Анатолій Олександрович ЗА
Секретар Рівнеради  
Шакирзян Віктор Володимирович Не голосував

Нагадаємо, що власником ТОВ «Радема-плюс» є скандально відомий рівненський підприємець Олександр Сачевчич, який звів кіоски біля «Сільпо» у сквері на вулиці Київській, та готується до нового будівництва. А ще він пов'язаний з Андрієм Федорчуком, який у Рівному «рішає все».

Дозвіл на оренду ділянки площею 3 сотки забудовник просив від 9 березня 2023 року. 10 серпня 2023 року депутати Рівнеради ухвалили розробку проекту землеустрою для цієї «технічної» ділянки. І на березневій сесії за другим голосуванням його погодили.

Дивіться також: «Молитовна», «спортивна», «технічна»: ділянки для кіоскового забудовника, поруч з Устею у центрі Рівного

Хто в Рівному «рішає все»: про Федора – підприємця, обвинуваченого в криміналі, в якого все добре з владою


«Четверта влада» та БФ «Скарбниця Надії» збирають гроші на FPV-дрони для бійців 71 окремої єгерської бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ, які збиратиме ініціатива «Рівненський дрон».

Якщо вам сподобався матеріал, перерахуйте, будь ласка, 50 гривень на волонтерську монобанку чи на картку благодійного фонду, прив'язану до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184

Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA663052990000026006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693

Якщо підтримали Сили оборони і хочете підтримати рівненських журналістів-розслідувачів будь-якою сумою:

Підписуйтесь на канали «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуцітвітерітіктоцівотсапі. Вдячні за ваші коментарі в соцмережах та поширення матеріалів.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте