П’ять найчитаніших матеріалів «Четвертої влади» у 2021 році

На колажі справа наліво: мати померлої породіллі Катерини Кириловець Ніна Кириловець, отець Ігор Маринич, стоматологиня Інна Кравчук та заступник директора Рівненської обласної лікарні Валентин Піонтковський
Джерело
Колаж «Четвертої влади»

Хочемо нагадати вам матеріали 2021-го року, які отримали найбільше переглядів серед наших читачів. Ми відібрали їх завдяки інструменту Google analyticts.

Пізніше ми опублікуємо добірку найкращих матеріалів за версією редакторок видання. Адже варті уваги матеріали не завжди набирають найвищі показники за кількістю переглядів.

Дякуємо, що читаєте нас, і сподіваємося й надалі бути вам корисними.

Дивіться також: Найвизначніші матеріали «Четвертої влади» у 2021 році за вибором редакторок

№1: Смерть породіллі

Найбільше переглядів на нашому сайті у 2021 році набрав матеріал про породіллю Катерину Кириловець, яка померла під час пологів від рідкісної проблеми зі здоров’ям. Акушер-гінеколог Роман Ворон, до якого ми зверталися за експертним коментарем, казав, що такий випадок, як у Катерини, буває «один на мільйон». А лікарі пологового казали батькам, що таке трапляється «раз на 10 років».

За висновком патологоанатома, Катерина Кириловець померла на 38-му тижні вагітності від того, що матка розірвалася по старому рубцю (це були треті пологи жінки). Дитину вдалося врятувати, але сама жінка, попри зусилля лікарів, померла.

Через це в лікарні проводили службове розслідування, а батьки померлої породіллі звернулися до поліції, розслідування триває.

Більше подробиць читайте у матеріалі «Результати медичних розслідувань смерті 27-річної породіллі з діагнозом, який «буває раз на 10 років»

№2: Кримінальний отець

На другій сходинці за кількістю переглядів у цьому році опинився матеріал про правопорушення рівненського священника Ігоря Маринича. Ми розповіли, як патрульні спіймали його п’яним за кермом, а суд оштрафував його за це на 17 тисяч гривень і постановив забрати права на рік.

Крім того, ми знайшли ще принаймні вісім судових справ, де фігурує прізвище цього священника. Він і раніше їздив за кермом п’яним, а ще намагався продавати зброю. Склали на нього протокол і за їзду без страхового полісу, але Маринич оскаржив цей протокол у суді.

Начальник патрульної поліції Рівненщини Сергій Мерчук прокоментував дії отця Маринича так:

– Він поки не вб'є когось на дорозі – не зупиниться!

Більше читайте у матеріалі «Кримінальний отець: торгівля алкоголем, зброєю, п'янки за кермом священника з Рівненщини»

№3: Розслідування про Рівненську обласну клінічну лікарню

Третю позицію за кількістю переглядів у 2021-му посіло розслідування «Четвертої влади» для Суспільного про побори в Рівненській обласній лікарні.

В основі цього розслідування – історія здолбунівчанина Василя Новака, якому прооперували міжхребцеву грижу. Василь заплатив і за обстеження перед операцією, і за саму операцію, і за знеболення під час неї, і за ліки. За все разом – приблизно 42 тисячі гривень.

Головне порушення в тому, що комунальна лікарня не має права брати з пацієнта гроші за операцію, якщо вже отримала їх від Національної служби здоров’я.

У випадку Василя Новака НСЗУ заплатила обласній лікарні приблизно 33 тисячі гривень. А завдяки здирництву з пацієнта, лікарня цю суму більш ніж подвоїла (пізніше ми також опублікували інструкцію, як можна пробувати захищатися від поборів у лікарні).

Детальніше про те, як пацієнти стають заручниками людей, які мали б їм допомагати, читайте у розслідуванні «Під скальпелем: мільйони повз касу за операції в Рівненській обласній клінічній лікарні» 

№4: Шахрайство на яйцях

Четвертий найбільш читаний цьогоріч матеріал — про дрібне шахрайство. Влітку ми розповіли, як в одному із рівненських супермаркетів Novus у лотки не докладають яйця.

На табличці біля фасованих яєць було написано, що в лотку їх має бути по 30 штук, але де-не-де бракувало одного чи двох. Директорка магазину тоді пояснювала, що така ситуація сталася, бо яйця пакувала некомпетентна людина і що все вже виправили. Насправді виправили лише те, що табличку з обіцянкою про 30 яєць у лотку прибрали.

Більше читайте у матеріалі «Афера на два яйця: як у рівненському супермаркеті Novus дурять покупців» 

№5: Стоматологічне насильство

Заключним у п’ятірці найчитаніших матеріалів є текст про рівненську стоматологиню, яка шарпала і била дітей-пацієнтів під час прийомів. Батьків дітей при цьому в кабінеті не було, бо лікарка запевняла їх, що в їхній присутності немає потреби.

Пізніше кілька батьків звернулися до поліції, а зараз справу стоматологині розглядають у суді.

Ця історія трапилася на початку року, а влітку ми перевіряли, що лікарка і далі спокійно працює та має чергу на два тижні наперед. І це при тому, що Міністерство охорони здоров’я анулювало її ліцензію.

Ми стежимо за справою стоматологині Інни Кравчук у суді, та останні кілька місяців року засідання переносяться через те, що суддя хворіє.

Більше деталей про цю історію читайте у матеріалі «Рівненська стоматологиня на прийомах била дітей-пацієнтів. Що про цю історію кажуть потерпілі та експерти»


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте