Як півтора мільйони на ліфт стали дев’ятьма на ремонт: про скандальний тендер рівненського УКБ

В.о. міського голови Віктор Шакирзян (праворуч) разом з керівником Управління капітального будівництва Володимиром Ляшуком розповідають ЗМІ про тендер на капітальний ремонт адмінприміщення на 1 мільйон 500 тисяч гривень
Джерело
Скриншот із сюжету «Суспільне. Рівне»

В адмінприміщенні на вулиці Казимира Любомирського, 6 (колишня Лермонтова. – Ред.) у Рівному працює одразу кілька міських управлінь, зокрема і Управління капітального будівництва (УКБ). 6-го листопада УКБ оголосило на платформі публічних закупівель «Прозоро» торги на ремонт цього приміщення на 9 мільйонів гривень.

А вже за два дні, 8-го листопада, виконувач обов’язків міського голови Віктор Шакирзян влаштував зустріч зі ЗМІ та оголосив, що закупівлю УКБ скасують.

На цій же ж зустрічі керівник УКБ Володимир Ляшук переконував всіх, що збиралися ремонтувати не приміщення, а ліфт, адже людям важко підніматися на верхні поверхи, де управління архітектури та земельних відносин. І що мало то коштувати не 9 мільйонів, а півтора, які вже навіть виділили міські депутати. У всьому винне, наполягав Ляшук, законодавство.

«Четверта влада» розібралася у цій дивній закупівлі і ще більш дивних поясненнях УКБ.

Тендер на 9 мільйонів

10 серпня 2023 року Рівненська міська рада, голосуючи за зміни до бюджету, виділила 1 мільйон 500 тисяч гривень на капремонт адмінбудинку на колишній вулиці Лермонтова, 6.

Це рішення підтримав і Віктор Шакирзян.

Голосування депутатів за зміни до бюджету Рівненської міської громади на 2023 рік. Скриншот із сайту Рівнеради

6-го листопада Управління капітального будівництва Рівненської міської ради оголосило торги на капремонт цього адмінприміщення. Але з очікуваною вартістю не у півтора, а у 8 мільйонів 933 тисячі гривень.

У техзавданні до тендеру замовник вказав, що шукає підрядника, який виконає різні опоряджувальні роботи на другому-п'ятому поверхах адмінприміщення, електромонтажні роботи, монтаж пожежної сигналізації, вентиляції. Також є розділ про роботи з благоустрою: лавки, урни, альтанка, велопарковка на сім місць, пандус.

Про роботи, пов’язані з ремонтом ліфта, у технічному завданні на цей тендер – ані слова.

Палка промова Шакирзяна 

Через два дні після оголошення тендеру пресслужба Рівненської міської ради поширила повідомлення, що тендер на ремонт адмінприміщення скасують.

Секретар Рівнеради, в.о. міського голови Віктор Шакирзян. Фото з архіву «Четвертої влади»

В.о. міського голови Віктор Шакирзян зібрав представників ЗМІ та сказав, що особисто зупинить цей тендер, виголосивши при цьому палку промову: 

«Ні про які ремонти в адмінприміщеннях під час війни мови бути не може. Це повний абсурд. Йшлося про потребу відремонтувати і запустити ліфт у цьому приміщенні, бо людям з інвалідністю складно підніматись на поверхи. Це стосується так само і наших ветеранів. Це я можу зрозуміти, і коли ми говоримо про ремонт ліфта, це прийнятно.

Але ремонт приміщення за майже дев’ять мільйонів гривень у той час, коли потрібно працювати на перемогу, дбати, в першу чергу, про наших військових на лінії фронту, – це неприпустимо. Це безглузде рішення мною скасовано. Винні у цьому безвідповідальному рішенні понесуть покарання.

Ще раз хочу публічно звернутись до всіх посадових осіб, керівників управлінь і департаментів: витрачати гроші громади на різні безглузді речі я не дозволю. Всі, хто забув, що йде війна, всі, хто думає, що можна робити такі бездумні витрати, будуть звільнені. Більше попереджень не буде».

9-го листопада о 17:38 тендер відмінили через відсутність подальшої потреби у закупівлі.

Як вказано у протоколі про відміну відкритих торгів, потреба зникла після листа секретаря міської ради, тобто Віктора Шакирзяна, в якому той повідомив, що є інші нагальні сфери для використання бюджетних ресурсів.

Ми запитали у Віктора Шакирзяна, на підставі якого нормативно-правового акта він може скасувати закупівлю.

У коментарі, який речниця міської ради Ірина Ничипорук надсилала нам майже тиждень, Віктор Шакирзян сказав, що рішення про скасування відкритих торгів на капітальний ремонт будівлі на вулиці Казимира Любомирського, 6 ухвалили, «зважаючи на те, що в умовах воєнного стану такі видатки є неприйнятними та неприпустимими».

За ліфт вже сплатили 400 тисяч

У коментарі «Суспільному Рівне» керівник Управління капітального будівництва Рівненської міської ради Володимир Ляшук стверджував, що саме півтора мільйона планували витратити на цьому об’єкті. Зокрема, 400 тисяч гривень вже сплатили  за ліфт підряднику, що виконує ремонт за договором від 2021 року.

– А на тендер пішов мільйон, якщо я не помиляюсь. Мільйон всього-на-всього нам міська рада виділила, тому що у нас тут є критичні моменти по електриці, по пожежній безпеці і все, – сказав керівник УКБ «Суспільному».

На порталі використання публічних коштів ми знайшли, що 13 жовтня УКБ сплатило ПП «Сантехбуд К» 401 тисячу 639 гривень. Оплата відбулася за договором від 23 грудня 2021 року.

Також у системі «Прозоро» знайшли, що ремонт адмінприміщення УКБ, що на Лермонтова, 6, розпочався ще у 2018 році. Тоді першу угоду, вартістю 6 мільйонів 998 тисяч гривень, уклали з рівненським приватним підприємством «Сантехбуд К».

Умовами цього договору передбачений розділ, пов’язаний із заміною ліфтової кабіни.

У 2020 та 2021 роках, після коригування проєктної документації, з цим підприємством укладали договори на додаткові роботи. Загалом на майже три мільйони гривень.

3 листопада 2023 року вказані договори сторони розірвали у зв’язку із «коригуванням проєктно-кошторисної документації».

За даними порталу використання публічних коштів, за всіма наведеними вище договорами УКБ сплатило підрядній організації близько чотирьох мільйонів гривень.

15 листопада ми намагалися взяти коментар у Володимира Ляшука і запитати, для чого ж вони оголошували закупівлю на 9 мільйонів гривень, якщо за ліфт сплатили і без цього тендеру. Але керівник УКБ не знайшов часу з нами поспілкуватися, попросив написати запит.

 Керівник Управління капітального будівництва Рівненської міської ради Володимир Ляшук. Скриншот із сюжету «Суспільне Рівне»

Винне «погане фінансування»

Володимир Ляшук у письмовій відповіді  пояснив, що об’єкт погано фінансували, а тому і роботи не виконували вчасно. Тепер, за його словами, підрядник не в змозі виконувати умови договору за цінами за 2018 рік, оскільки вартість матеріально-технічних ресурсів та заробітна плата зросли.

Ще приблизно один мільйон гривень, додав, потрібно для виконання робіт, потрібних для введення в експлуатацію другого пускового комплексу, куди входять роботи із заміни ліфта.

Оскільки попередні договори ремонтів розірвали через коригування проєктно-кошторисної документації, ми уточнили, хто і коли робив таке коригування. Володимир Ляшук відповів, що фірма «Смарт проект» ще у 2021 році.

Письмово на наші запитання також відповів в.о. міського голови Віктор Шакирзян, у якого ми запитували, чому він спочатку підтримав рішення про виділення коштів на ремонт адмінприміщення, а потім сам же ініціював його відміну:

– Коли депутатський корпус Рівненської міської ради ухвалив рішення про виділення півтора мільйона гривень на завершення робіт по другому пусковому комплексу капітального ремонту у згаданому адмінприміщенні, йшлося виключно про запуск пасажирського ліфта, який у неробочому стані і це приносить чимало незручностей.

– У першу чергу, відвідувачам, рівнянам, які приходять за тією чи іншою консультацією. Переважно йдеться про людей похилого віку та людей з особливими потребами. Але жодним чином не може йтися про проведення тендеру на майже 9 мільйонів гривень. Вкотре повторюю: у країні йде війна, всі наші зусилля мають бути спрямовані на підтримку ЗСУ.

Оскільки Віктор Шакирзян заявляв про те, що винні у безвідповідальному рішенні щодо оголошення тендеру будуть покарані, ми запитали, чи звільнять через це Володимира Ляшука.

На це питання він не відповів. Як і на питання, чи знав в.о. міського голови про оплату 400 тисяч гривень за ліфт ще до тендеру, а також на що піде мільйон гривень, який залишився, та які ще закупівлі пан Шакирзян планує скасувати.

Тим часом, поки один тендер відмінили – Управління капітального будівництва 13-го листопада уклало новий договір. Тепер на коригування проєктної документації по об’єкту «Капітальний ремонт будівлі Народного дому на вулиці Симона Петлюри в Рівному» за 1 мільйон 197 тисяч гривень із львівською фірмою «Сенс-ПП».

Тендер на цей об’єкт провели у 2020 році, договір на 5 мільйонів 800 тисяч підписали з фірмою «Ребелс».

Дивіться також: Не відремонтують, а залатають ями: чому Коваль скасував тендер на 80 мільйонів для ремонту дороги біля Рівного


Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте