Гра у звільнення: чому змінили керівника Рівненської міської лікарні

«Четвертій владі» повідомили, що Євгена Кучерука (праворуч) звільняють, бо колишній голова Рівненської ОВА Віталій Коваль (позаду ліворуч) нібито має свою кандидатуру на цю посаду – Юрія Ординського (ліворуч від Кучерука). Що про це кажуть сторони цієї ситуації – читайте у матеріалі
Джерело
Колаж на основі фото «Четвертої влади» та фото із фейсбук-сторінки Віталія Коваля

8 березня керівника Рівненської міської лікарні Євгена Кучерука звільнили за угодою сторін. Тоді ж колективу лікарні представили нового керівника – Юрія Ординського. До цього він був заступником директора у Рівненській обласній лікарні імені Юрія Семенюка.

Напередодні, 7 березня, нардеп з Рівненщини Олександр Ковальчук розповів «Четвертій владі», що на Євгена Кучерука чинив політичний тиск колишній голова Рівненської ОВА, а нині – керівник Фонду Державного майна України Віталій Коваль. І буцімто Юрій Ординський – кандидатура Коваля.

Про це на зборах трудового колективу заявив і лікар міської лікарні, який наразі служить в ЗСУ, Роман Коваль. Ми поспілкувалися з усіма причетними до цієї конфліктної ситуації.

Ігри у звільнення

Ще 19 січня народний депутат від Рівненщини Олександр Ковальчук опублікував на своїй фейсбук-сторінці пост про те, що керівника Рівненської міської лікарні Євгена Кучерука хочуть усунути з посади «тимчасові чиновники, які думають лише про шкурні інтереси і мріють запхати будь-якою ціною в заклад якихось наближених до себе ”парашутистів”».

Нардеп не назвав жодних імен.

Тоді ж заступник міського голови Рівного Євгеній Іванішин коментував для видання «Рівне вечірнє», що «його здивувала інформація, яку поширює народний депутат» і що він не може цю інформацію підтвердити.

– Можу лише сказати, що у Євгена Кучерука є контракт, який діє до кінця воєнного стану. За шість місяців після скасування воєнного стану буде проведено конкурс на посаду керівника центральної лікарні Рівного, – розповів Іванішин.

12 лютого виконувачка обов’язків начальника управління охорони здоров’я Рівного Лариса Обуховська розповіла «Суспільному. Рівне», що Євген Кучерук написав заяву на звільнення.

26 лютого відбулися збори трудового колективу лікарні. У результаті 1027 працівників лікарні підписали звернення на підтримку Євгена Кучерука і надіслали його виконувачу обов’язків міського голови Рівного Віктору Шакирзяну та нардепу Олександру Ковальчуку.

Колектив просив, щоб Євген Кучерук зміг допрацювати або до свого 75-річчя (тобто до 24 квітня 2024 року), або ж до закінчення воєнного стану.

Якщо Кучерук таки піде раніше, колектив пропонував призначити керівником закладу завідувача відділення ургентної хірургії Віталія Хмилецького

Також звернення розмістили на сторінці Рівненської міської лікарні. У дописі до цього звернення йшлося, що на Євгена Кучерука нібито «чинять політичний тиск». Згодом допис видалили.

Такий був зміст допису на сторінці у фейсбуку Рівненської центральної міської лікарні, який згодом видалили. Скриншот із фейсбук сторінки лікарні

Голова профспілки міської лікарні Анатолій Приварський відповів «Четвертій владі», що ні в дописі, ні в самому зверненні ні про який політичний тиск не згадувалося. І що йому особисто про тиск на Кучерука нічого не відомо.

– Я не вникав, не вникаю і не знаю, – сказав Приварський.

28 лютого, фактично, у свій останній робочий день, Євген Кучерук відкликав заяву на звільнення. Про це «Суспільне Рівне» повідомила начальниця управління охорони здоров’я міста Лариса Обуховська.

У той день слухавку Євген Кучерук не брав. На робочому місці його також не було. У приймальні міської лікарні відповіли, що він – на лікарняному.

Ми також телефонували до виконувача обов’язків міського голови Віктора Шакирзяна, щоб дізнатися, чи звільнять Євгена Кучерука і кого збираються призначити новим головним лікарем, якими будуть його дії у зв’язку із зверненням трудового колективу, а також чи був і від кого саме «політичний тиск» на Євгена Кучерука.

Віктор Шакирзян відповів, що він – на засіданні міськвиконкому і перетелефонує пізніше. Проте не перетелефонував і не брав слухавку після повторних дзвінків. Також не прочитав повідомлення у телеграмі, ватсапі, вайбері та фейсбук-месенджері.

Вдалося отримати його відповідь тільки після звернення журналістки у пресслужбу Рівненської міської ради:

«Дійсно, до Рівненської міської ради надійшло звернення за підписом голови профспілкового комітету центральної міської лікарні. Я дав доручення профільному управлінню та профільній постійній комісії Рівненської міської ради вивчити викладені у зверненні питання, дати відповідні рекомендації».

1 березня ми поспілкувалися із нардепом Олександром Ковальчуком. Він розповів, що «у повітрі почало “висіти” питання» про звільнення Кучерука і заміну його «на людину, яка взагалі не з цього колективу, не з цієї лікарні», ще у жовтні 2023 року.

Нардеп Олександр Ковальчук каже, що на Євгена Кучерука тиснуть. Проте під час зустрічі із журналісткою «Четвертої влади» відмовився називати імена

– Хочуть поміняти на «парашутиста», який приходить під конкретні, кимось визначені завдання. Я в це не повірив. Одразу перетелефонував ініціатору... Йому (Кучеруку. – Авт.) телефонують, йому погрожують, на нього тиснуть, щоб він йшов. Це почалося ще з минулого року. Я з ним спілкувався вранці. Каже: «Все, я цього тиску більше не витримаю, мені 75-ть, я піду».

– Але ж він потім забрав заяву на звільнення, – журналістка.

– Забрав. Але ж після цього на нього також був тиск. І після цього тиску я телефонував цим людям, казав: припиніть це робити, він помре.

Хто ініціатор та кого хочуть призначити замість Кучерука, Ковальчук тоді відмовився сказати. Бо це, каже, «може лише нашкодити Кучерукові». Лише натякнув, що це може бути хтось із Рівненської обласної лікарні.

На запитання, чому взявся захищати Євгена Кучерука, Олександр Ковальчук каже, що «має певні сентименти до цього закладу», бо Кучерук – один із тих, хто у цій лікарні колись врятував йому життя. Також вважає Євгена Кучерука ефективним керівником.

– Чи міг би бути хтось кращий? Можливо. Я не знаю. Але те, що знаю я: у 74 роки сів в авто, поїхав за кордон, привіз звідти волонтерську допомогу, спакував, завіз у Херсон. Я це все бачив. Для мене цього випадку достатньо. Я інших не бачив. А його бачив.

Розповідає, що після початку повномасштабного вторгнення Євген Кучерук надав приміщення для волонтерського проєкту «Ukraine for Heroes», одним із засновників якого є нардеп Ковальчук.

Мовляв, за півтора року, що цей проєкт базувався у міській лікарні, відправили на деокуповані території продукти, медикаменти та медичні вироби та засоби гігієни на близько 300 мільйонів гривень. Хоча своєму дописі на фейсбуці Ковальчук писав про 100 мільйонів гривень.

Також Ковальчук розповідає, що Кучерук після повномасштабного вторгнення залучив донорів та меценатів і «без грошей з бюджету переобладнав підвальні приміщення на 72 ліжка, створивши «підземну лікарню».

Палати, облаштовані у підвалі Рівненської центральної міської лікарні. Листопад 2022 року. Фото із фейсбук сторінки Галини Кульчинської

– На сьогодні близько трьох тисяч військовослужбовців, ветеранів проліковано у центральній міській лікарні.

До слова, «Четверта влада» публікувала журналістське розслідування про те, що у 2022 та 2023 році у міській лікарні не було належних послуг для реабілітації, у тому числі військовослужбовців.

Через неналежне звітування тільки для реабілітації після інсультів лікарня отримувала у понад 70 разів менше фінансування від потреби. А працівники цієї ж лікарні не рекомендували проходити у них реабілітацію і направляли отримувати цю послугу у приватні медзаклади.

Крім того, у 2021 році «Четверта влада» у спільному журналістському розслідуванні із UA:Рівне розповідала, як у Рівненській міській лікарні працює «сімейна схема» із продажу операційних пакетів і про те, як пацієнти сплачують за безоплатні послуги.

У 2022-му це розслідування отримало нагороду від Національного конкурсу професійної журналістики «Честь професії» як найкраще журналістське розслідування у локальному медіа.

Кандидат від лікарні

Голова профспілки міської лікарні Анатолій Приварський каже: трудовий колектив хоче, щоб лікарнею керував Віталій Хмилецький, бо він завжди під час відсутності Євгена Кучерука виконував обов’язки директора лікарні і знає колектив.

Завідувач відділення ургентної хірургії Віталій Хмилецький балотувався у 2020 році від партії «Слуга народу» у депутати Рівненської міської ради. Але його не обрали.

Колектив лікарні пропонував міській владі замість Євгена Кучерука обрати Віталія Хмилецького. Фото з агітаційного ролика Віталія Хмилецького в ютубі

У лютому 2022 року «Четверта влада» писала, що Віталій Хмилецький вимагав із родичів пацієнта гроші за операцію та деякі ліки, які мали би бути безоплатними, бо за них лікарні заплатила НСЗУ. Тоді Хмилецький це пояснював тим, що «ситуація була нестандартна». 

Після статті «Четвертої влади» втрутилася Національна служба здоров'я України, і лікарня повернула пацієнтові 10 тисяч 140 гривень.

Ми запитали в нардепа Олександра Ковальчука, чи Віталій Хмилецький – його кандидатура, щоб впливати на процеси в лікарні, якщо Євгена Кучерука звільнять. На це Ковальчук відповів:

– У мене немає ніяких людей. Для чого політики розставляють своїх людей кудись? Перше – це фінанси. Друге – вибори. Отак все у цій країні відбувається, на превеликий жаль. Ви не почуєте про мене таких історій. Нікагда. Їх просто не існує. Якби вони були, то враховуючи нашу «любов» з опозицією, все б це було на поверхні. Мене це не цікавить. Виборів по мажоритарці не буде.

Друга заява на звільнення Кучерука

7 березня Олександр Ковальчук повідомив «Четвертій владі», що Євген Кучерук перебуває у Рівненській міській раді і знову пише заяву на звільнення.

– Вони головного лікаря дотиснули, щоб призначити «парашутиста». От уже дві години, як головного лікаря «зняли» з лікарняного, привезли в міську раду і змушують писати заяву. Там колектив зараз збирається для того, щоб іти у міську раду.

Також нардеп Ковальчук сказав, що тепер може повідомити, кого хочуть призначити замість Кучерука – заступника директора Рівненської обласної лікарні Юрія Ординського. Мовляв, Ординський також перебуває у міській раді і пише заяву, щоб його прийняли на роботу.

– Це вже не буде та міська лікарня, що була до цього. Ніколи. Новий, але дуже відомий керівник протягом року чи двох половину їх (працівників. – Ред.) позвільняє. А там досвід, як це робити, дуже великий, – сказав Ковальчук.

Після деякого вагання нардеп додав, що тиснув на Кучерука колишній голова Рівненської ОВА, який нині очолює Фонд держмайна України Віталій Коваль:

– В обласній цій лікарні всі на нього працювали весь цей час. І він хоче розповсюдити це з області на міську лікарню, – заявив Олександр Ковальчук.

– Ви з Віталієм Ковалем з однієї партії, – журналістка.

– Скільки людей з нашої партії було звільнено під його керівництвом в області з посад. Наставлено з БЮТ і «ЄС».

Фото 2021 року. Ми помітили декілька спільних фото нардепа Олександра Ковальчука (другий ліворуч) із новим керівником Рівненської міської лікарні Юрієм Ординським, який тоді ще був заступником директора Рівненської обласної лікарні (третій ліворуч). Олександр Ковальчук каже, що це була робоча зустріч. А з Юрієм Ординським він знайомий поверхово. Фото із фейсбук сторінки Юрія Ординського
Фото 2018 року. Святкування дня народження на той час директора управління неінвестиційних проєктів міста Люблін Кшиштофа Лонтки. Ще до того, як Олександр Ковальчук став нардепом. Олександр Ковальчук (праворуч позаду), Юрій Ординський (позаду ліворуч). «У нього багато друзів у Рівному. Рандомних. Фізично з Ординським я бачився три-чотири рази в житті. Загальна кількість слів, крім "доброго дня" і "до побачення" ну, можливо, ще сім-вісім. Одним словом, точно не друзі, ні зараз, ні у минулому», – відповів Олександр Ковальчук

«Четверта влада» намагалася зв’язатися безпосередньо із Віталієм Ковалем. Але він не взяв слухавку, повідомлення у телеграмі прочитав, але не відповів. 

Згодом речник Віталія Коваля Олександр Поліщук надіслав відповідь, що Віталій Коваль з великою повагою відгукується про Євгена Кучерука, його досвід та вклад у розвиток Рівненської центральної міської лікарні:

– Кучерук навіть отримував з рук Коваля найвищу нагороду нашого регіону – «Слава Рівненщини». Віталій Коваль навпаки буде тільки радий, якщо Євген Кучерук якнайдовше працюватиме у Рівненській міській лікарні. А якщо заклад також підсилить Юрій Ординський, впевнений, що обидва як професіонали точно спрацюються.

– Відтак ця інформація більше нагадує безсоромний вкид. Врешті-решт ви можете запитати особисто в пана Кучерука, чи озвучене вами відповідає дійсності.

Віталій Коваль нагороджує Євгена Кучерука. Кінець серпня 2022 року. Фото із фейсбук сторінки Департаменту цивільного захисту та охорони здоров'я населення Рівненської ОВА

У Рівненській міській раді журналісти «Четвертої влади» не застали ні Євгена Кучерука, який нібито писав заяву на звільнення, ні Юрія Ординського.

Охоронець міської ради сказав, що бачив Євгена Кучерука, який заходив у супроводі якоїсь жінки і чоловіка, і що незадовго до приїзду журналістки він пішов.

Дотелефонуватися до Євгена Кучерука не вдалося – всі його телефони були поза зоною досяжності.

Виконувач обов’язків міського голови Рівного Віктор Шакирзян, якого ми застали у раді, відповів, що йому нічого не відомо ні про те, що Євген Кучерук знову написав заяву на звільнення, ні що Юрій Ординський може стати новим керівником лікарні і що він навіть написав заяву на прийом на роботу.

– Я був у Рівненській ОВА на нараді. Збирали всіх міських голів, голів селищних рад, – сказав Шакирзян.

Близько 16-ї того дня у Рівненську міську раду приходили представники трудового колективу лікарні. Головна медсестра Лариса Рябушенко запросила у міську лікарню Віктора Шакирзяна. Сказала, що там зібралися працівники закладу.

7 березня 2024 року. Двоє представниць трудового колективу міської лікарні просять Віктора Шакирзяна прийти у лікарню і пояснити працівникам, що відбувається довкола посади їхнього керівника

Депутат Рівненської міської ради від ВО «Свобода» та голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства та соціального захисту населення Юрій Осіпчук заявив про тиск на працівників лікарні:

– Їхали 10 людей, а доїхало троє. Я був свідком, як по дорозі їм чомусь довелося розвертатися назад. Коли зв’язуєшся і питаєш чому, відповідають: «Не питайте. Ми по-іншому вчинити не можемо, тому що нам погрожують».

– Насправді тиску ніякого немає, – відповів Віктор Шакирзян. – Я хотів би віддати перевагу Євгену Філімоновичу [Кучеруку]. Завтра на 8 ранку я приїду. По-перше, хочу почути його думку, кого він бачить на посаді цій. Послухати вашу думку. І там уже ухвалити рішення, – сказав Шакирзян працівникам лікарні, які приїхали до міської ради.

«Керівник з іншої системи координат»

На наступний день, 8 березня, на зустріч із колективом міської лікарні приїхав не лише Віктор Шакирзян, але й голова Рівненської ОВА Олександр Коваль, його заступник Сергій Подолін, керівник Департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення Рівненської ОДА Олег Вівсянник.

Щоб оголосити колективу про звільнення Євгена Кучерука і про призначення нового керівника на зустріч із трудовим колективом лікарні приїхали (зліва направо): Олег Вівсянник, Сергій Подолін, Олександр Коваль, Євген Кучерук, Віктор Шакирзян, Юрій Ординський
8 березня колективу міської лікарні представили нового керівника, хоча напередодні обіцяли обговорити ситуацію із працівниками лікарні

Без обговорень, які напередодні обіцяв Віктор Шакирзян, колективу, що зібрався в актовому залі, оголосили, що Євген Кучерук звільнився за згодою сторін і що новим керівником стане Юрій Ординський.

Після цього до трибуни вийшов лікар-травматолог Рівненської центральної міської лікарні, ексочільник «Правого сектора» Рівного, політик і нині військовослужбовець ЗСУ Роман Коваль.

Роман Коваль стверджує: на керівника лікарні тиснули, щоб він звільнився, а колектив – «нагнули»

– Ми захищаємо у цій формі ЗСУ для того, щоб не рішунькали сьогодні свої закулісні питання куми Коваля (Віталія. – Авт.), який є кумом зараз Ординського. Наш колектив нагнули і поставили того, кого хочуть. Скажіть своє слово, не бійтеся. І щоб пан Ординський почув, що його тут не хочуть бачити, – сказав Роман Коваль.

Дивіться також: «В**бу вашого начальника»: політик і військовий проти патрульних

Проте ніхто із присутніх працівників міської лікарні не висловився щодо цього.

Виступив натомість депутат Рівнеради Юрій Осіпчук (який має інтереси у медичній сфері у Рівному і якого у 2020-му звільнив Віталій Коваль з посади начальника управління охорони здоров'я Рівненщини. – Ред.). Він сказав, що не розуміє, як колектив зможе працювати з людиною, яку призначили наперекір колективу. Назвав Ординського «керівником з іншої системи координат»:

– Це точно не воля депутатів, які представляють громаду, – сказав Осіпчук.

ВО «Свобода», членом якої є Юрій Осіпчук, перед повномасштабним вторгненням, у лютому 2022 році виступала за те, щоб не продовжувати контракт із Євгеном Кучеруком. У 2024-му Осіпчук – проти звільнення Кучерука

Після цього заступниця директора лікарні Лілія Королюк сказала про маніпуляції з боку Юрія Осіпчука і нагадала, як напередодні повномасштабного вторгнення росії в Україну, 21 лютого 2022 року, Євгена Кучерука збиралися звільняти. Тоді ініціатором цього були представники ВО «Свобода», членом якої є Юрій Осіпчук.

Віктор Шакирзян на слова Юрія Осіпчука і Романа Коваля відповів, що «лікарню ніхто не хоче розбалансовувати, а навпаки – розбудовувати». І що із 21 березня 2022 року будь-які призначення погоджуються з військовою адміністрацією.

Новопризначений директор лікарні Юрій Ординський сказав, що навколо всіх цих подій відбувається «багато різних каламбурів», які він хоче спростувати:

– Ходить така історія, що всіх будемо звільняти з обласної лікарні і працевлаштовувати в міську. Такого точно не буде.

На запитання Романа Коваля, чому мають приходити чужі, «парашутисти», Ординський відповів, що він для цього закладу – «не парашутист». Бо із 2007 по 2009 рік проходив у Рівненській міській лікарні інтернатуру.

Юрій Ординський розповідає колективу міської лікарні, чи будуть зміни 

– Більшість колективу мене персонально знає. Велика частка колективу мене знає по моїй роботі в обласній лікарні, по взаємовідносинах як лікаря-хірурга і як медичного директора обласної клінічної лікарні, – сказав Ординський.

Перший заступник голови Рівненської ОВА Сергій Подолін, звертаючись до Юрія Ординського, сказав: 

– Та ефективність, яка була створена заступником директора обласної лікарні за три роки у досягненні результатів матеріальної бази, якості лікування і збільшення фінансування НСЗУ, буде продовжена і в міській лікарні.

– Власницею Рівненської центральної міської лікарні є Рівненська міська рада, тож під час воєнного стану звільняти керівників комунальних закладів та призначати нових має право міський голова. Конкурс на посаду при цьому не проводиться, кандидату достатньо написати заяву і подати певний перелік документів, – пояснює адвокат Євген Воробйов з правозахисної громадської організації «Платформа прав людини», до якого ми звернулися за правовим коментарем.

На зборах трудового колективу Віктор Шакирзян так пояснив, чому у звільненні нового керівника лікарні взяла участь Рівненська обласна військова адміністрація:

– З 1 березня 2022 року будь-які призначення погоджуються з військовою адміністрацією. Продовжував контракт із Євгеном Кучеруком після початку повномасштабного вторгнення, Олександр Коваль, який на той час був головою Рівненської районної військової адміністрації.

Прессекретар Рівненської ОВА Сергій Татаренко повідомив «Четверту владу», що розпорядження про продовження контракту із Євгеном Кучеруком тодішній голова Рівненської Рівненська РВА Олександр Коваль видав 25 лютого 2022 року. А 23 березня 2022 року голова Рівненської ОВА Віталій Коваль видав наказ, щоб Рівненська міська рада виконала розпорядження Рівненської РВА. Термін цього контракту мав діяти три роки, до 2025-го.

Євген Кучерук: «Я хотів цивілізовано піти»

Після того, як зустріч із трудовим колективом закінчилася, «Четверта влада» поспілкувалася із Євгеном Кучеруком.

На запитання, чи хтось на нього тиснув і чи був це Віталій Коваль, Кучерук відповів, що тиснули дружина і діти:

– У мене дружина хвора. Я давно ухвалив рішення. Неможливо було вирішити цивілізовано. У нас знімають як, вибачте, ганчірку, не дають можливості. Ви все знаєте з чуток. В кінці жовтня я іду до голови ОВА, кажу: «Віталію Станіславовичу, мені міністр сказав, що буду працювати, скільки можу. Ну, бачиш, така ситуація… Хочу допрацювати до Нового року».

Потім іду до Шакирзяна. Я до Нового року хотів доробити. А там собі хай молода команда прийде. Але не зміг піти, бо якраз отримували пакети з НСЗУ. Але зараз я горджуся, бо зарплати є.

Євген Кучерук розповів «Четвертій владі», чи самостійно вирішив звільнитися з посади директора лікарні

Забирав заяву, каже Кучерук, бо думав, що працюватиме до свого 75-ліття. Але на наступний день погіршилося здоров’я.

– Я оцих вісім днів капався. Я сьогодні (8 березня. – Авт.) практично не спав. І мене ще сьогодні зранку прокапали. Я ж теж переживаю. Хотів цивілізовано піти. І от чого я зараз… Бо колектив бурлить, нема роботи. Нема в кого запитати: той туди, той сюди. Це ж махіна. Мене запросили, я написав заяву, і мене попросили, щоб ще трішки побути…

– Називайте радником, заступником з партнерства по іноземних інвестиціях. Мене в багатьох країнах знають, з якими ми дружимо і які нам допомагають. Ми гранти вигравали. 2 мільйони євро Світовий банк обіцяв. Треба їхати в Київ. Ну, то буду трішки займатися і буду відпочивати. Я ще, чесно, не усвідомив, що я вже не тут.

Ординський про своє призначення: «Це рішення Євгена Філімоновича»

В інтерв’ю, яке розмістили на сайті Рівненської обласної лікарні, Юрій Ординський розповідає, що із січня 2021 року він став радником із медицини голови Рівненської обласної державної адміністрації Віталія Коваля.

Юрій Ординський заперечив слова Романа Коваля, що він – кум керівника Фонду держмайна України Віталія Коваля. Каже, що знайомий з ним як із колишнім головою Рівненської ОВА.

Віталій Коваль, ще тоді голова Рівненської ОВА (у вишиванці в центрі) та Юрій Ординський (останній праворуч). Обидва стверджують, що не куми. А Ординський каже, що знайомий із Ковалем лише як із головою ОВА. 
​​Жовтень 2023 року. Фото із фейсбук сторінки Юрія Ординського

– Як ви можете прокоментувати інформацію, що Віталій Коваль нібито тиснув на керівника лікарні Євгена Кучерука, щоб призначити саме вас? – журналістка.

– На Євгенія Філімоновича, на таку людину, на такий авторитет тиснути будь-кому – це, як мінімум, нерозумно. Євгеній Філімонович абсолютно самодостатня людина. І, наскільки я володію інформацією та наскільки спілкуюся з Євгенієм Філімоновичем, це абсолютно його рішення. І як людина, яка віддала своє життя цій лікарні і цьому колективу, точно це рішення варте того, щоб його поважати.

– То чи тиснув Віталій Коваль?

– Не знаю, щоб хтось взагалі на нього тиснув.

– Чи були ви протеже Віталія Коваля на посаду керівника рівненської міської лікарні?

– Як ви розумієте протеже, не протеже? Я не був єдиним претендентом. І у зв’язку із воєнним станом є певні механізми призначення. Розглядалися й інші кандидатури.

– Чи відомо вам, за якими принципами, критеріями вас обрали чи проводили з вами якісь співбесіди, хто проводив ці співбесіди і де?

– Оцінили мою роботу як медичного директора обласної клінічної лікарні. Проводили співбесіди, і неодноразово. І я думаю, що так само і з Віталієм Хмилецьким.

– А коли відбулися ці співбесіди?

– Протягом останніх двох місяців було спілкування. Але «основну скрипку», основний вибір і позиція були в Євгенія Філімоновича. На всіх зустрічах. Ці всі зустрічі були в присутності Євгенія Філімоновича.

– Коли вам стало відомо, що ви будете керівником міської лікарні?

– Вчора (7 березня. – Авт.).

– Ви приходили у міську раду писати заяву про прийом на посаду?

– Так. Викликали.

– А хто викликав?

– Виконувач обов’язків міського голови Віктор Шакирзян (нагадаємо, «Четвертій владі» Віктор Шакирзян казав, що йому про це було невідомо. – Авт.).

– Чи готові ви до того, що, можливо, частина колективу не сприйме вас позитивно і що спочатку може виникнути напруження?

– Однозначно. Будь-які зміни зустрічаються супротивом. Але для мене найбільшою цінністю є колектив. І для мене персональна взаємодія з людьми – це є №1. Я думаю, що той досвід, який у мене є, дозволить всі ці негаразди, всі ці проблеми врегулювати у спокійному руслі.

Немає завдань робити якісь різкі рухи у кадровій політиці чи щось інше. Я так не працюю. Цей колектив я знаю досить добре. Тут працюють професіонали, які знають свою роботу, і мені буде абсолютно комфортно працювати з цими людьми, які є.

На запитання, чому вирішив піти з обласної лікарні, Ординський відповів, що «це рішення Євгена Філімоновича, який пропонував кандидатури, які би він хотів бачити».

– Але ваше також було би рішення погодитись чи ні. Ось ви погодилися, чому? 

– Тому що є нові виклики і є можливість стабілізувати ситуацію, яка відбувається в самому колективі. А також зробити один із найкращих закладів охорони здоров’я не тільки міста і регіону, а й України.

Фігурант журналістського розслідування

Юрій Ординський, як написано у його біографії на сайті обласної лікарні, працює хірургом із 2007 року. Проходив очну інтернатуру у Тернопільському медичному університеті, заочну – у Рівненській обласній лікарні. 

Стажувався в Рівненській міській клінічній лікарні №1 (ми не знайшли такої лікарні у Рівному. – Ред.).

У 2019 році закінчив Національну академію державного управління при президентові України у Києві, спеціальність – публічне управління та адміністрування. У тому ж році відкрив у Рівному приватну медичну клініку «Ендоклінік».

Юрій Ординський (перший ліворуч) закінчив Національну академію Держуправління при Президентові України у 2019 році. Фото із фейсбук сторінки Юрія Ординського

У 2020 році кілька місяців працював у Міністерстві охорони здоров’я, потім – в приватній одеській клініці «Інто-Сана».

У грудні 2020 року керівник Рівненської обласної лікарні Віктор Ткач запросив Юрія Ординського на посаду медичного директора з хірургії.

Обласна влада у 2023 році нагородила Юрія Ординського премією імені Євгена Борового в галузі хірургії.

У 2022 році «Четверта влада» опублікувала розслідування, де розповіла, що пацієнтів у Рівненській обласній клінічній лікарні, яких оперували, змушували підписувати інформовану згоду, яка не передбачена Міністерством охорони здоров’я.

У ній пацієнт погоджувався придбати, зокрема, те, за що лікарні заплатила НСЗУ. Тоді Юрій Ординський зізнався, що це – власне формулювання лікарні. Це журналістське розслідування отримало нагороду на конкурсі «Честь професії-2023» як найкраще у локальному медіа.

Після цих розслідувань журналістка «Четвертої влади» звернулася у поліцію, яка відкрила кримінальне провадження. Керівниця пресслужби ГУНП у Рівненській області Марія Юстицька повідомила, що наразі слідство триває.


Долучайтеся до збору на FPV дрони для рівненських військових.

Волонтерська монобанка https://send.monobank.ua/jar/6hpeyQsBSk

Картка благодійного фонду, прив'язана до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184

Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA66 305299 00000 26006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Також маємо фанклуб у тиктоці. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте