Скандали Олександра Третяка: іменна «галерея», приховування інформації та незаконне звільнення  

Олександр Третяк – майстер потрапляння в скандали
Джерело
фейсбук-сторінка міського голови Рівного

На початку червня – екватор каденції (половина законного терміну на посаді) міського голови Рівного Олександра Третяка. За два з половиною роки мер встиг потрапити у низку скандалів.

«Четверта влада» продовжує серію матеріалів, щоб нагадати чим запам'яталася за цей час найвища посадова особа Рівненської громади, якого висунула на посаду «Європейська солідарність».

Перший матеріал: «Всіх запакуємо в автобус і вивеземо!»: гучні висловлювання та скандали Олександра Третяка

Незаконне звільнення, щоб призначити свою людину

З 11 жовтня 2019 року Рівненський центр надання адміністративних послуг очолювала Наталія Хомич.

Через два роки її звільнили за підписом Олександра Третяка – після, як з’ясувала «Четверта влада», сфабрикованого службового розслідування. А натомість призначили Наталію Майорову – представницю партії «Європейська солідарність».

Наталія Хомич не погодилася зі своїм звільненням і подала до суду.

4 травня 2022 року Рівненський окружний адміністративний суд своїм рішенням поновив її на посаді. Але через чотири місяці міський голова Олександр Третяк запросив Хомич до себе на розмову і повідомив про чергове звільнення.

Наталія Хомич подала скаргу до Касаційного адмінсуду у складі Верховного Суду України.

16 травня 2023 року Касаційний адмінсуд поновив Хомич на посаді начальниці Управління забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради. Але гроші за вимушений прогул міська влада їй ще не повернула. А це орієнтовно пів мільйона з коштів платників податків.

Через шість днів після цього на своїй сторінці у фейсбуці вона повідомила, що сама звільнилася з посади:

«Я ухвалила рішення не бути співучасником несправедливості, адже як казав Жан-Жак Руссо: «Бачити несправедливість і мовчати – це самому брати участь у ній». Натомість отримала незаконне звільнення!!!

Вчора я звільнилася з посади начальника Управління забезпечення надання адміністративних послуг за згодою сторін, після того, як мене на цій посаді поновили за рішенням Верховного Суду».

«Третяковська галерея» на Київській

7 вересня 2021 року в сквері навпроти супермаркету «Сільпо» на Київській, 96 у Рівному почали демонтувати бруківку та лавки. Колишній посадовець міського управління містобудування і архітектури Андрій Юрков надав підприємцю Олександру Сачевчичу дозвіл на спорудження там кіосків.

Практично, замість того, щоб облаштувати занедбаний сквер, міські посадовці віддали його в безкоштовне користування та під забудову «своєму» підприємцю.

Ймовірно, щоб під час скандалу, який виник, хоч якось виправдати себе перед містянами, Олександр Третяк на місці забудови записав промову. На цьому «активні дії» міського голови щодо забудови скверу закінчились.

У Рівненській міській раді проголосувала за скасування паспортів прив’язки, які видав Юрков, та підприємець оскаржив рішення в суді, відновив дозвіл і замість 10 тимчасових споруд звів 14 кіосків.

Щоб врятувати сквер від масштабної забудови, депутат міськради Святослав Клічук розробив проєкт рішення щодо юридичного оформлення статусу скверу на площі перед супермаркетом «Сільпо». Міська рада цей проєкт підтримала.

Але відповідальний за виконання рішення керівник Тресту зеленого господарства Ігор Романчук банально його не виконав, а потім уникав зустріч з журналістами агенції «Четверта влада», які ставили йому незручні питання.

Потім підприємець незаконно зареєстрував кіоски як нерухомість. Та після викриття відкликав реєстрацію.

А що зараз?

Всі чотринадцять кіосків в оренді, і щомісяця підприємець Сачевчич отримує чималий прибуток у свою кишеню.

А що місту та рівнянам?

Абсолютний нуль в бюджет за користування землею, ще один базар посеред міста. Люди називають його «Третяковська галерея».

Приховував інформацію про прокурорів

У червні 2022 року Рівненський міськвиконком погодив виділення низки службових квартир, десять з яких пішло для працівників Рівненської обласної прокуратури.

Щоб перевірити справедливість розподілу комунального житла, «Четверта влада» намагалася з'ясувати імена отримувачів квартир та структури, які вони представляють. Рівнерада відмовила надати інформацію у відповідь на запит журналістки, прикрившись тим, що триває воєнний стан.

Відповідь з відмовою підготувала начальниця відділу обліку та розподілу житла Наталія Марщівська, а підписав міський голова Олександр Третяк.

Після відмови журналістка «Четвертої влади» звернулась зі скаргою в суд. І перша, і апеляційна інстанції суду визнали, що посадовці міськради незаконно приховали інформацію про квартири посадовцям. Також суд зобов'язав міську раду надати інформацію, яку ми запитували.

Нещодавно міська рада нарешті відповіла на наш запит. Цією відповіддю вона підтвердила, що квартири отримали саме ті працівники прокуратури, про яких ми писали раніше у матеріалі Прокурори, які «не можуть жити на вулиці»: хто отримав службові квартири у Рівному

Окрім цього, ми дізналися імена представників поліції, які також отримали у цей час службове житло (про них розповімо пізніше. – Ред.)

Через це ж перешкоджання в доступі до інформації щодо квартир прокурорам, Уповноважений Верховної Ради з прав людини склав адмінпротокол на начальницю відділу обліку та розподілу житла Наталію Марщівську. Нині цей протокол чекає розгляду Рівненського апеляційного суду.

Дії Олександра Третяка спричинили також те, що поліція відкрила кримінальне провадження за перешкоджання журналістській діяльності. Усе через те, що у Рівнераді, за підписом міського голови, відмовилися надати інформацію головному редактору «Четвертої влади» про те, кому за останні два роки у місті виділили службове житло.

Наразі в поліції не повідомили нам, як триває розслідування. Тож ми надіслали звернення з вимогою розповісти про деталі розслідування. За три дні мине місяць, як в поліції отримали це звернення, тож чекаємо на відповідь найближчими днями.

Дивіться також: «Люблю дивитись, як чорні працюють»: що не так у вислові міського голови Рівного перед випускниками


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте