«Тітушки», депутати, посадовці і Курис: як міський голова Рівного святкував свій день народження два роки тому

Міський голова Рівного Олександр Третяк після святкування 36 років
Джерело
«Четверта влада», Ярослава Нікітюк

13 грудня 1985 року народився Олександр Третяк, який ще донедавна був міським головою Рівного, а до того ректором духовної семінарії «Християн віри євангельської». Він втратив посаду через адміністративну корупцію. Втратив, але у фейсбуці та в телеграмі продовжує себе позиціонувати як міський голова. 13-го грудня він святкує своє 38-річчя. Публікує відео, що він як волонтер повіз гуманітарну допомогу на схід.

В цьому матеріалі, основну інформацію для якого ми зібрали ще два роки тому – 13 грудня 2021 року, хочемо показати як і з ким Олександр Третяк святкував свої 36 років.

Через перевантаженість, новорічно-різдвяні свята, а потім через повномасштабне вторгнення росіян наші журналістки не встигли його підготувати вчасно. Але ексклюзивна інформація, зв'язки і поведінка деяких політиків та їхніх «охоронців» роблять цей матеріал досі актуальним і цікавим.

Попри мокрий сніг, грудневий холод та юнаків у чорному, які поводилися як «тітушки», журналістам «Четвертої влади» вдалося побачити гостей мера, а з деякими поспілкувалися.

Гості Третяка

Робочий понеділок 13 грудня 2021 року. Досі тривав коронавірусний карантин.

Дві журналістки і оператор після обіду виїхали за адресою, де на той час рік як обраний міський голова Рівненської територіальної громади мав зібрати під сотню гостей для святкування «круглої» дати дня народження – свої 36.

Ресторан грузинської кухні «Кінза» – відносно новий заклад у місті. Він знаходиться на Ювілейному. Позиціонує себе, як сімейний заклад кавказької кухні.

Зовні – це довге двоповерхове приміщення із входами по обидва боки. З одного – у ресторан, з іншого – у гардеробну, яка веде у банкетний зал.

Саме там святкував свій тридцять шостий день народження тоді міський голова Рівненської громади Олександр Третяк.

За інформацією, яку ми зібрали того дня самостійно і пізніше через різних свідків дійства, на гостині Олександра Третяка були присутні представники усіх фракцій міської та обласної рад. Як депутати, так і заступники голови та начальники управлінь. Серед гостей були і люди, ймовірно, не пов’язані із політикою: родичі або друзі міського голови.

А також людина, яку чомусь називають «сірим кардиналом» рівненської політики – власник житлового комплексу «На Щасливому», бізнесмен Роман Курис.

Кого ще ідентифікували на гостині мера:

Віктор Шакирзян – секретар Рівненської міської ради, забудовник, а нині виконуючий обов'язки міського голови Рівного.

Сергій Кондрачук – голова Рівненської обласної ради, якого звільнили з посади 12-го серпня 2022 року. Нині Сергій захищає Україну на фронті.

Сергій Свисталюкзаступник голови Рівненської обласної ради від Радикальної партії Ляшка.

Марія Корнійчук – керуюча справами Рівненського міськвиконкому, внесок якої у виборчу кампанію Третяка став для нього фатальним.  

Керуюча справами Рівненського міськвиконкому Марі Корнійчук виходить після святкування та вітається з журналісткою «Четвертої влади»

Юрій Вартосюк – радник мера з питань архітектури та будівництва.

Зураб Кантарія – депутат міської ради фракції «Голос».

Депутат Рівнеради від фракції «Голос» Зураб Кантарія з келихом вина під час святкування

Марина Кузмічова – заступниця мера у гуманітарному напрямку, яка звільнилася з посади 18 вересня 2023 року.

Заступниця мера у гуманітарному напрямку Марина Кузмічова під час святкування дня народження Олександра Третяка

Ігор Кречкевич – заступник мера у економічному напрямку, який звільнився в лютому 2023 року і став новим технічним директором Фонду енергоефективності у Києві.

Заступник мера у економічному напрямку Ігор Кречкевич під час святкування

Михайло Жаровський – депутат Рівнеради фракції «Рівне Разом», священник УПЦ (МП).

Попри опущені ролети на вікнах ми розгледіли на святкуванні депутата міської ради від «Рівне Разом» священника УПЦ (МП) Михайла Жаровського

Світлана Муравська – головна лікарка міського пологового будинку Рівнеради.

Андрій Міщеня – начальник служби у справах дітей Рівнеради.

Микола Дядюсь – на той час начальник Управління державного архітектурно-будівельного контролю Рівного, а нині заступник міського голови.

Віталій Андрощук – начальник Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Рівнеради, якого звільнили 5 листопада 2023 року.

Олеся Смоловик – начальниця Управління комунальної власності Рівнеради.

Микола Бляшин – депутат Рівнеради фракції «Голос», адвокат.

Богдан Турович – керівник Управління освіти Рівнеради, який у жовтні 2023 року звільнився з посади.

Юрій Осіпчук – депутат Рівнеради у фракції «Свобода», неофіційний куратор медичної сфери у місті.

Депутат Рівненської міської ради фракції «Свобода» Юрій Осіпчук йде до бенкетної зали

Наталія Лозовська – керівниця Управління культури і туризму Рівнеради.

Світлана Богатирчук-Кривко – депутатка Рівненської обласної ради у фракції «Європейська Солідарність», в минулому гуманітарна заступниця міського голови Рівного Володимира Хомка.

Депутатка Рівненської обласної ради від фракції «Європейська Солідарність» Світлана Богатирчук-Кривко йде на святкування дня народження міського голови разом з чоловіком Михайлом Кривком

Анатолій Чугуєвець – депутат Рівнеради фракції «За майбутнє».

Сергій Васильчук – депутат Рівнеради фракції «Батьківщина», в минулому заступник міського голови Володимира Хомка.

Депутат Рівнеради від «Батьківщини» Сергій Васильчук під час святкування виходить на вулицю

Євген Кучерук – головний лікар Центральної міської лікарні Рівного.

Святослав Клічук – депутат Рівнеради фракції «Голос».

Роман Яворський – депутат Рівнеради фракції «Слуга народу».

Депутат Рівнеради фракції «Слуга народу» Роман Яворський вийшов на вулицю під час святкування дня народження Олександра Третяка

Руслан Гудима – директор міського департаменту інфраструктури та благоустрою.

Директор міського департаменту інфраструктури та благоустрою Руслан Гудима у компанії неідентифікованих нами чоловіків. Крайній праворуч схожий на Віктора Шакирзяна

Що вдалося побачити з вулиці

На вулиці мокрий сніг, калюжі та пронизливий вітер. На парковці біля ресторану припарковані кілька автомобілів.

У приміщенні закладу зі сторони гардеробної, яка веде у велику бенкетну залу, через вікно бачимо міського голову Рівного Олександра Третяка, який говорить з неідентифікованою нами жінкою. Це було п’ятнадцять по третій годині дня.

Складається враження, що нас помітили. Починають закривати ролети у приміщенні бенкетної зали.

16:00 До будівлі ресторану під’їхала автівка з якої вийшли артисти. Серед них ми впізнали  солістку Рівненського міського будинку культури Іванну Місюк, саксофоніста Тараса Пастушка та гурт не ідентифіованих нами музикантів.

16:20 Навпроти будівлі з’являються два чоловіка, які спостерігають за діями журналістки, дивляться у вікна припаркованих на парковці автівок.

Біля самих дверей ресторану у спортивних куртках з капюшонами стоять ще два молодика, згодом один із них назветься нашій журналістці охоронцем.

16:37 До закладу із пакунком приїхала начальниця Управління комунальною власністю Олеся Смоловик.

До 17.00 вечора з’їжджаються гості. Хтось на своєму авто, яке ставлять на стоянку біля ресторану, а когось просто підвозять. Одним із перших на святкування прибули депутат Анатолій Чугуєвець, вже колишній начальник управління освіти Богдан Турович, головний лікар центральної міської лікарні Євген Кучерук.

Журналісти на деякий час відлучаються, щоб зігрітися і попити чаю.
 
17:30. Біля входу у ресторан стоять уже п’ятеро чоловіків в темному. Побачивши журналістку, вони підходять і стають трохи далі навпроти входу, що зі сторони гардеробу. Того  входу, через який заходять та виходять час від часу гості, які святкують день народження Олександра Третяка.

Двоє з тих, хто представився охоронцями

17:48. Всередині приміщення бачимо депутатів Миколу Бляшина, Михайла Жаровського, Зураба Кантарію, заступників мера Ігоря Кречкевича, Марину Кузмічову, начальника Управління у справах сім’ї молоді та спорту Віталія Андрощука.

У залі святкування лунає гучна музика, яку чути на вулицю, зокрема, пісні «Старі фотографії» гурту «Скрябін» та «Червона рута».

Вподовж всього святкування на вулиці чатують молодики в чорному одязі.

20:28. Із ресторану йде депутат Рівнеради від «Батьківщини» Сергій Васильчук.

Ще десь за годину виходить депутат-свободівець Юрій Осіпчук.

«Тітушки» на гостині Третяка

Через дві хвилини до журналістки підходить хлопець у чорному спортивному костюмі з капюшоном на голові. Для журналістки представляється охоронцем. Жодних документів не показує, як і не називає своє ім'я та прізвище.
 
– Краще не знімайте, – звертається чоловік до журналістки.
 
– А чому? – журналістка. 
 

– Не можна.
 
– Це громадське місце – я можу знімати.

Псевдоохоронці, а в народі «тітушки», чатували на вулиці та біля входу у бенкетну залу ресторану і намагалися завадити журналісті знімати

Ніяких елементів, які б нагадували форму охоронця або ідентифікаційного бейджу на чоловіку немає. Зовні виглядає, як типовий «тітушка».

«Охоронець» прийшов тоді, коли із закладу мав виходити посадовець Віталій Андрощук разом із чоловіком, якого ми не ідентифікували, бо вдягнув капюшон. Тоді молодик, що назвався охоронцем іде.

Згодом повертається зі ще одним хлопцем у спортивному одязі.

Як ми зрозуміли з їхніх дій, вони повернулися, щоб завадити журналістці зняти, хто виходить із ресторану. В цей момент від ресторану від’їжджає п'ять автівок. Очевидно, відвертають увагу він якихось гостей.

– Добрий вечір

– Доброго вечора, ви двоє вже прийшли?

–Я вибачаюсь, мав би вас попередити, щоб ви не знімали.

– А чому? Ну, от що мені забороняє? Це громадське місце, я знімаю, я маю право. От скажіть, от чому я не можу знімати? Чому ви зараз до мене підходите і що, це громадське місце. Я знімаю. Я маю право.

– Громадське місце – це все що отут, – показує на стоянку пальцем молодик.

– Ну, так. Я знімаю все ось тут.

– А ви звідки?

– Ну, «Четверта влада».

В цей час сигналить машина, яка виїжджає позаду молодиків.

– А де ваш дозвіл?

– В мене є  редакційне завдання, мені редактор дав завдання. Все. Який дозвіл на зйомку, якщо це громадське місце. Будь-яка людина може підійти і почати знімати.

– (не чути через шум) …дня народження?

– Я ж заходжу в середину? Я знімаю що відбувається навколо. Не розумію зараз ваших претензій абсолютно.

– Претензій ніяких немає.

– Ну, тоді не розумую, чому мене затримуєте  зараз?

– Так ніхто вас не затримує.

– Ну, гаразд.

Проїжджає ще одне авто – «Тойота Ленд Крузер» і хлопці розвертаються та йдуть від журналістки.

Позашляховик «Тойота Секвоя» з номерами ВК 3223 СО

Заступник голови Рівненської облради «під шафе»: «я вам зразу даю скандал»

22:13. Із закладу виходить перший заступник голови Рівненської обласної ради Сергій Свисталюк. Він цілеспрямовано йде до журналістки. Журналістка не знає хто це.

– Доброго вечора, – Сергій Свисталюк.

– Доброго вечора, – журналістка.

– Вам приємно зі мною спілкуватися?

– Ну, якщо хочете поспілкуватися, можемо й поспілкуватися.

– Чому ви мене знімаєте? А, з яких можливостей ви це  робите?

– Бо я в громадському місці, я можу знімати.

– Я також в громадському місці, а це моє приватне життя. А ви мене знімаєте. На якій підставі? А ви в мене запитували дозволу? Згідно закону про публічну інформацію, на якій підставі ви мене знімаєте?

– Я в громадському місці. Я нічого ні і кого не маю запитувати.

– Так, звичайно. Це стоянка приватного підприємства.

– І що? Це громадське місце.

– Я вам зразу даю скандал. На якій підставі ви мене знімаєте?

– На тій, що це громадське місце.

– Я вам дозволу не давав на таку зйомку. На якій підставі ви мене знімаєте?

– Це громадське місце.

– Ви мене запитували дозволу, згідно закону про публічну інформацію.

– Ні, не запитувала.

– Як приватну особу.

– Перепрошую, від вас зараз трохи тхне алкоголем і мені не дуже приємно з вами говорити.

– У вас драгер в телефоні?

– Ні.

– Я чай пив.

– Якийсь дивний чай.

– Вам може дивний чай чути, а я вам ще раз кажу, ви мне запитували дозволу зйомки?

– Я вам ще раз кажу, що я в громадському місці

– Ви порушуєте мої повні права...

Після двохвилинного діалогу Сергій Свисталюк відходить у сторону, де стоїть припарковане авто. Водії, які чекали на парковці гостей, сміються, тому що Сергій Свисталюк намагається сісти за кермо в стані алкогольного сп’яніння.

Третяк пішов раніше деяких гостей

Олександр Третяк поїхав зі свого дня народження о 22:20.

Проте після нього із ресторану ще виходили гості. Серед них ми впізнали керуючу справами міськвиконкому Марію Корнійчук.

Чия охорона була на святкуванні у Третяка

Ми запитали у Олександра Третяка чи він організував охорону на своєму дні народженні.

– Я навіть в період військового стану не користуюсь охороною. Тим паче в мирний час. Даруйте, але відповідати на якісь ваші безглузді припущення вважаю недоцільним, – відповів у телеграмі Олександр Третяк.

Також ми запитали чи це його охорона у забудовника Романа Куриса.

– Доброго дня, думаю варто спитати вам міського голову для чого йому були охоронці, якщо і були там, це ж не моє день народження було! Я особисто не маю охоронців, і крім ДСО (колишня Державна служба охорони, а нині Поліція охорони. – Ред.) не знаю хто такі послуги в нас у Рівному надає. Їжджу сам за кермом або з водієм. Ходжу сам спокійно по місту, в мене не той бізнес який потребує на сьогодні охорони, – відповів Роман Курис.

– Пригадайте, будь ласка, адже у парку нині ви прогулюєтесь з охороною. Можливо того вечора ви також були не самі? А для чого нині вам охорона під час ранкових прогулянок? У вас був прецедент, коли на вас намагались напасти чи скривдити?, – перепитала журналістка.

– А звідки ви взяли що я в парку з охороною))) пропоную вам приєднатись до наших ранкових пробіжок, будете третім охоронцем, – відповів забудовник.

Ми не уточнювали зі скількома охоронцями нині прогулюється Роман Курис. Тож  забудовник сам підтвердив, що на відео, яке опублікували на анонімному телеграм-каналі «Штірліц» він йде з двома «охоронцями» у парку Шевченка.


Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері та на нашу імейл розсилку. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте